km km
expand_more
Zamknij close

Potwierdź
expand_more
Zamknij close
cm³ cm³
KM KM

Potwierdź
expand_more
Zamknij close

Potwierdź
expand_more
Zamknij close

Potwierdź
expand_more
Zamknij close

Potwierdź

Audi A7 FAQ:


Jakie jest średnie spalanie Audi A7?

Audi A7 jest sportowym liftbackiem inspirowanym coupe, który powstał na bazie modelu A6. Z tego powodu spalanie nie jest najmniejsze, a silniki należą do dość mocnych. Podstawowa jednostka benzynowa to silnik 2.0 TFSI, który według producenta ma średnie spalanie na poziomie około 8 litrów na 100 km. Rośnie ono minimalnie po zamontowaniu napędu quattro. Mocniejsza jednostka 3.0 TFSI o mocy 340 KM potrzebuje z kolei prawie 9 litrów.

Diesle naturalnie nie są tak paliwożerne i słabsze 2.0 TDI potrzebuje nieco ponad sześciu litrów zarówno z napędem na przód, jak i na obie osie. Mocniejsze 3.0 TDI ma za to średnie spalanie na poziomie ponad 7 litrów na 100 km. Dostępna jest również jednostka hybrydowa 2.0 TFSI e, która średnio powinna korzystać z niecałych 2 litrów i 20 kWh energii na 100 km.

Mocniejsze S7 z zamontowanym 3.0 TDI potrzebuje ponad 7 litrów, a w topowym RS7, gdzie znajdziemy potężne 4.0 TFSI nie ma już co liczyć na jedną cyfrę i spalanie wynosi ponad 12 litrów.

Jaki silnik wybrać Audi A7 ?

Podczas wyboru silnika możemy kierować się oszczędnością lub mocą. Zarówno wśród benzynowych TFSI, jak i wysokoprężnych jednostek TDI wybór opiera się na decyzji pomiędzy jednostką 2.0 R4, a 3.0 V6. W wypadku silników benzynowych ta mniejsza i słabsza wytwarza 265 KM przy cenie rzędu 270 tysięcy w podstawowej wersji. Za mocniejsze 3.0 V6 o mocy 340 KM trzeba już jednak zapłacić aż 360 tysięcy złotych.

Podobnie sytuacja wygląda w wysokoprężnych TDI. Z tym, że słabsza jednostka generuje zaledwie 204 KM przy cenie za auto rzędu 265 tysięcy, a mocniejsze 3.0 V6 TDI daje do dyspozycji 286 KM, ale cena to już 350 tysięcy. Dobrą propozycją jest jednostka hybrydowa. Silnik ten to 2.0 TFSI e o mocy 299 lub 367 KM, a cena za takie auto to 300 lub 336 tysięcy, co daje naprawdę niezły stosunek ceny do jakości. Oczywiście jest też zawsze sportowe S7 z 3.0 TDI o mocy 344 KM, ale to już koszt rzędu 430 tysięcy. Podobnie jak warte 630 tysięcy RS7 z 600-konną jednostką 4.0.

Jakie są opinie o Audi A7?

Audi A7 drugiej generacji nie zbiera póki co świetnych recenzji i opinii. Zaledwie nieco więcej niż połowa użytkowników zakupiłaby ten samochód ponownie i wpływ ma na to spora awaryjność zarówno pod względem małych usterek, jak i większych, które już mocno obciążają portfel. Użytkownicy narzekają również na zły stosunek jakości do ceny, a także skrzynię biegów i działanie silników. Dobrze oceniany jest za to układ jezdny oraz zawieszenie.

Według opinii znacznie lepszym autem jest Audi A7 pierwszej generacji, które produkowane było w latach 2010-2017. Większość jego użytkowników ponownie zakupiłaby ten samochód i chwalą oni przede wszystkim bezawaryjność, stosunek jakości do ceny, ale też układ hamulcowy, zawieszenie i silniki. Kierowcy cenią sobie również spalanie, a także poziom wykończenia. Z minusów można podać głównie dość przestarzały jak na dzisiejsze czasy system multimedialny i raczej spokojne i komfortowe, a nie sportowe prowadzenie.

Jakie są wymiary Audi A7?

Audi A7 jest najdłuższym samochodem tego typu w niemieckiej marce. Ma prawie pięć, bo aż 4969 milimetrów długości przy rozstawie osi wynoszącym 2926 mm. Jego wysokość to zaledwie 1422 mm, a szerokość bez rozłożonych lusterek wynosi 1908 mm. Po rozłożeniu lusterek wzrasta ona do 2118 mm. Spora jest masa własna wynosząca co najmniej 1695 kg. Auto posiada pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Bagażnik pomieści aż 535 litrów. W zbiorniku paliwa zmieścimy za to 65 bądź 75 litrów benzyny, czy też oleju napędowego.

Jakie są ceny Audi A7?

Skoro Audi A5 było odmianą coupe Audi A4, absolutnie żadnym zaskoczeniem z pewnością nie będzie dla was fakt, iż Audi A7 to wersja coupe przytaczanej przed chwilą Audi A6. Tu również mamy większą moc, pokaźniejsze gabaryty, a także – co jasne – wyższą cenę. Podstawowa odmiana Audi A7 warta jest na chwilę obecną 269 200 złotych. Ostatecznie zaś wersja Audi A7 o najlepszych parametrach technicznych jest droższa niż Audi A6 – jej koszt wynosi bowiem 364 600 złotych.

Audi A7 to wyjątkowy samochód należący do klasy wyższej, który produkowany jest od 2010 roku. Od 2017 roku dostępna jest jego druga generacja. Linia nadwozia A7 jest dynamicznie zarysowana, efektowna i przyciąga wzrok nawet w starszych wydaniach. Jednak Audi A7 zachwyca nie tylko samym designem, ale i mocą. W tym modelu mamy duży zasób mocy oraz dostępne dodatkowe sportowe ustawienia. Wewnątrz zachwyca luksus i komfort – zastosowano najwyższej jakości materiały, do dyspozycji mamy chowany ekran oraz łatwe w obsłudze przełączniki. Mimo nadwozia typu liftback Audi A7 ma do dyspozycji duży i pojemny bagażnik. Mimo sportowego charakteru, luksus emanujący od tego samochodu sprawia, że Audi A7 świetnie sprawdza się również w roli eleganckiej limuzyny. Jeśli interesują Cię nowe lub używane Audi A7, na naszej stronie znajdziesz liczne oferty sprzedaży tego modelu i z pewnością trafisz na idealnie do Ciebie pasujący egzemplarz.