Mercedes CLS

Mercedes CLS - opinie

Ten samochódz pewnością zapoczątkował erę świetności limuzyn w stylu coupe. Chociaż zadebiutował w 2004 roku to używane modele Mercedesa CLS wciąż cieszą się dość sporą popularnością. Są to modele, które bez wątpienia przykuwają uwagę wielu kierowców.

Design Mercedes CLS

Mercedes jest od lat czołówce producentów samochodów na całym świecie. Nic w tym dziwnego, że produkcja modelu CLS, który zadebiutował w 2004, trwa po dziś dzień. W ciągu tych 17 lat powstały 3 generacje tego samochodu. Jeśli chodzi o wnętrze Mercedes CLS, to jest ono bardzo eleganckie i niezwykle nowoczesne — tak jak zresztą cały samochód. Mimo to zachowane zostało w charakterystycznym stylu minimalistycznym. Wszystkie materiały użyte do produkcji samochodów Mercedes CLS przedstawiają najwyższą jakość. W końcu są to modele bardzo luksusowe.

Charakterystyka Mercedes CLS

Model CLS został wyposażony przez producenta w nadwozie typu fastback, sedan lub kombi. Ilość fabrycznych koni mechanicznych w Mercedes CLS wynosi od 194 do 435 KM, tak więc jest on w stanie rozpędzić się nawet do 250 km/h w zależności od wybranego modelu. Samochód produkowany przez firmę Mercedes został wyposażony w 5 miejsc siedzących oraz silnik o pojemności od 1950 do 2999 cm3. Samochód ten może mieć napęd tylny lub stały napęd na 4 koła. Zasilany jest benzyną, dieslem bądź w zestawieniu benzyna-prąd. Średnie spalanie Mercedes CLS wynosi od 6,1 do 20 l na 100 km.

Wady i zalety Mercedes CLS

Z pewnością wadą kosmetyczną tego modelu jest dyskomfort podczas wsiadania czy wysiadania. Niestety w samochodzie nie ma zbyt wiele miejsca, tak więc nie ma co myśleć o przestronności zwłaszcza w tylnej części pojazdu. Silniki, w które producent wyposażył CLS z pewnością nie należą do tych niezawodnych. Zawieść w nich może, chociażby koło napędzające wałek wyrównoważający rozrządu. Silniki wysokoprężne mają problem z filtrem cząstek stałych, bądź wtryskiwaczami. Samochód Mercedes CLS ma także problemy z akumulatorem, dlatego tak ważne jest regularne odpalanie tego modelu – w przeciwnym razie akumulator może zwyczajnie przestać działać.

 

Ważne informacje: Mercedes-Benz CLS - jaki silnik wybrać?