Kupię przyczepy
Na rynku można znaleźć wiele ofert dotyczących sprzedaży przyczep samochodowych. Należy pamiętać, że rodzaj przyczepy zależy od jej przeznaczenia.
Na rynku można znaleźć wiele ofert dotyczących sprzedaży przyczep samochodowych. Należy pamiętać, że rodzaj przyczepy zależy od jej przeznaczenia.
Dlatego istnieją przyczepy do przewozu drewna, wywrotki, kontenery i wiele innych. Ciekawym rozwiązaniem są ogłoszenia chęci zakupu przyczepy, które umożliwiają znalezienie idealnie dopasowanego modelu. Wystarczy dokładnie opisać typ naczepy jakiej poszukujesz i czekać na odpowiedź. Czasami może to zająć trochę czasu, ale w ten sposób zwiększasz swoje szanse na znalezienie przyczepy, której poszukujesz. Przyczep w żaden sposób nie da się zastąpić w ruchu drogowym. Mogą być ciągnięte przez samochody ciężarowe, dostawcze lub osobowe. Wśród nich można wyróżnić naczepy, przyczepy z obrotnicą oraz centralnoosiowe. Jest to podział ze względu na układ osi. Ostatnie, czyli centralnoosiowe mają z reguły jedną oś. Przyczepy z obrotnicą posiadają przynajmniej dwie, a czasami nawet trzy osie.
Naczepa natomiast nie posiada przedniej osi i może być ciągnięta przez siodłowy ciągnik. Pojazd ciągnący jest obciążony, ponieważ ładunek razem z przednią częścią naczepy opiera się na tylnej osi siodłowego ciągnika. Dopuszczalna masa całkowita (DMC) dla lekkich przyczep, które są używane w przypadku samochodów osobowych wynosi 750 kg. Nie mają hamulców i są zazwyczaj jednoosiowe, jednak mogą zdarzyć się również modele dwuosiowe. W hamulec najazdowy zostały wyposażone najlżejsze ciężarowe przyczepy jednoosiowe o dopuszczalnej masie całkowitej 1800 kg. Oba typy są jednak oparte na bardzo podobnej konstrukcji, której podstawą są gięte profile. Posiadają one niezwykle dużą wytrzymałość i charakteryzują się uniwersalnym zastosowaniem. W przypadku ciężkich przyczep, które mogą być ciągnięte przez pojazdy ciężarowe zastosowano pneumatyczny układ hamulcowy. W przyczepach wywrotkach można spotkać mechanizmy uchylne lub podnoszące. Umożliwiają one załadunek w bardzo krótkim czasie oraz rozładunek sypkich materiałów, do których należą: żwir, ziemia, piasek.
Przechył jaki występuje w wywrotkach jest jednostronny, dwustronny, a czasami nawet trzystronny. Dodatkowy załadunek jest możliwy dzięki zastosowaniu nadstawek burtowych. Do transportu dużych pojazdów i maszyn wykorzystywane są naczepy niskopodłogowe. Dzięki opuszczanym najazdom można przeprowadzić w pełni bezpieczny rozładunek oraz załadunek. Zabudowane przyczepy posiadające metalową skrzynię określane są mianem kontenerów. Dostępne są różne rodzaje, z których największą popularnością cieszą się kontenery rolkowe. Warto zwrócić uwagę również na przyczepy kłonicowe, czyli wykorzystywane do przewozu drewna. Charakteryzują się dużą nośnością, dzięki czemu możliwy jest załadunek, rozładunek i transport drewna o różnych długościach. Ładunek jest chroniony przed przemieszczaniem - umożliwiają to kłonice ułożone w sposób prostopadły do podłogi. W niektórych modelach takich przyczep istnieje możliwość zamontowania żurawia z chwytakiem. Można spotkać również przyczepy specjalistyczne, do których należą cysterny.