expand_moreclose
expand_moreclose
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
km
expand_more
km
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
cm³
expand_more
cm³
expand_more
KM
expand_more
KM
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more

Audi Q2 FAQ:


Jakie jest średnie spalanie Audi Q2?

Audi Q2 jest crossoverem, więc oferuje dość skromne średnie spalanie. Aktualnie oferowane są tylko silniki benzynowe. Podstawowy to znany między innymi z Audi A3 silnik 1.0 TFSI o mocy 110 KM. Wedle danych producenta potrzebuje on około sześciu litrów na 100 km w cyklu mieszanym. Nieco mocniejsze 1.5 TFSI o mocy 150 KM również nie zrujnuje portfela, gdyż w cyklu mieszanym średnie spalanie wynosi około lub nieco ponad 6 litrów. Nieco bardziej paliwożerne jest topowe 2.0 TFSI o mocy 190 KM. Jednostka ta potrzebuje już prawie 8 litrów.

Przed faceliftingiem mogliśmy znaleźć pod maską także silniki wysokoprężne. Te również mają dość niskie spalanie, gdyż według ich użytkowników najmocniejsze 2.0 TDI o mocy 190 KM potrafi potrzebować mniej niż 6 litrów w cyklu mieszanym. Nieco słabszy 150-konny silnik zużywa podobne ilości, lecz obie te jednostki w mieście mogą już potrzebować od 8 do nawet 9 litrów na 100 kilometrów.

Jaki silnik wybrać Audi Q2 ?

Decydując się na nowe Audi Q2 najlepiej zdecydować się na kompromis. Mowa tu o jednostce 1.5 TFSI, która występuje w Audi Q2 z oznaczeniem 35. Zapewnia ona solidne 150 koni mechanicznych, które pozwalają na rozpędzenie się do 100 km/h w 8,6 sekundy, a ponadto spalanie jest zaledwie minimalnie wyższe niż w słabszym 1.0 TFSI o mocy zaledwie 110 KM, które na sprint do setki potrzebuje aż 11,2 s. Ponadto nie ma wielkiej różnicy cenowej, gdyż podstawowa wersja z manualną 6-biegową skrzynia kosztuje 118 tysięcy w wypadku silnika 1.0 i 126 tysięcy złotych dla większego 1.5.

Nieco mniej opłacalny może być zakup Audi Q2 40 TFSI, czyli posiadającego pod maską 2-litrowy silnik o mocy 190 KM. Ceny takiego auta zaczynają się od 156 tysięcy, a ponadto spalanie jest sporo wyższe niż w słabszej 150-konnej jednostce, która oferuje dość przyzwoitą dynamikę. Chcąc mocne osiągi znacznie lepiej kupić Audi SQ2 z 2-litrowym, 300-konnym silnikiem.

Jakie są opinie o Audi Q2?

Opinie na temat Audi Q2 są dość zróżnicowane. Mały miejski crossover z Ingolstadt potrafi zebrać naprawdę dobre oceny, jak i nieco gorsze. Ponadto zaledwie nieco ponad połowa użytkowników zdecydowałaby się na ponowny zakup tego modelu. Pozytywnie oceniany jest wygląd, a także silniki samochodu. Ponadto dobre oceny zbiera ergonomia wnętrza oraz bezawaryjność, która jest na niezłym poziomie. Do tego posiadacze tego auta chwalą sobie układ jezdny, który jest precyzyjny, a same auto  sprawnie radzi sobie w mieście.

Są jednak kierowcy, którzy narzekają przede wszystkim na wykończenie odstające od innych modeli z czterema pierścieniami na masce. Problematyczne może być również dość niewygodne zawieszenie, a także kiepskie wyciszenie przy nieco większych prędkościach. Przeciętnie oceniany jest także stosunek jakości do ceny, która nie jest wygórowana, ale można za nią oczekiwać nieco więcej. Problemy mogą występować również z przestrzenią dla wysokich osób z tyłu.

Jakie są wymiary Audi Q2?

Audi Q2 jest długie na 4208 milimetrów przy rozstawie osi wynoszącym 2601 mm. Przed liftingiem auto było jednak nieco krótsze i używane modele mogą mieć długość rzędu 4191 mm. Platforma podłogowa pochodzi z Audi A3, które ma jednak nieco większy rozstaw osi. Zwis przedni to 830 mm, a tylny wynosi 777 mm. Auto ma 1508 mm wysokości, a szerokość mierzy 1794 mm ze złożonymi lusterkami. Ich rozłożenie poszerza samochód do 2009 mm. Masa własna samochodu jest niewielka i wynosi około 1200 kilogramów.

Jakie są ceny Audi Q2?

Zaczynając naszą opowieść o crossoverach i SUV-ach w marce Audi zdecydowanie warto podkreślić jeden fakt – Niemcy bardzo mocno stawiają obecnie na tego typu auta. Nastawcie się więc na długą podróż, którą zaczynamy od Audi Q2, czyli najmniejszego crossovera w gamie producenta z kraju naszych zachodnich sąsiadów. Za bazową odmianę tego samochodu zapłacimy 118 900 złotych, zaś najlepsze wersje osiągają salonowe ceny 168 900 złotych.

Segment B to jeden z najważniejszych w Europie, lecz producenci premium z wiadomych względów go pomijają. Wyjątek od tej reguły jednak Audi, które posiada w ofercie hatchbacka A1 i crossovera, którym jest Audi Q2. W 2016 roku Audi uległo modzie na miejskie crossovery i jako jedyny z niemieckich producentów premium wprowadziło model z tego segmentu do swojej oferty. Musisz pamiętać, że decydując się na Audi Q2 używane i nowe egzemplarze potrafią kosztować naprawdę sporo z racji prestiżu marki, a także wyposażenia, które jest na wyższym poziomie niż w innych miejskich crossoverach tworzonych przez producentów z nieco niższej półki.