Infiniti Q50 to osobowy model produkowany przez japoński koncern Nissan od 2013 roku. Z początkiem 2020 zniknął z rynku europejskiego w związku z decyzją firmy o wycofaniu się ze sprzedaży w tym rejonie świata. Na rynku wtórnym jednak wciąż są dostępne egzemplarze tego 4-drzwiowego sedana. W momencie produkcji oferowano je z jednostkami benzynowymi, wysokoprężnymi oraz hybrydowymi. Do wyboru były również egzemplarze z silnikami V6, a najmocniejszą odmianą był V6 3.0 TwinTurbo o mocy 405 KM oferujący rewelacyjne osiągi. Model szybko stał się konkurencją w segmencie premium dla takich modeli jak Audi A4 czy C-Klasa. Przyciągał klientów nie tylko osiągami, ale również swoją sylwetką – proporcjonalne i ostre rysy nadają sportowego charakteru. Wnętrze jest komfortowe, a zastosowane materiały są wysokiej jakości. Co ciekawe, do współpracy przy tworzeniu Q50 został zatrudniony kierowca Formuły 1 Sebastian Vettel. Technologie rodem z rajdów sprawiły, że jednostki V6 oferują świetne osiągi. Jeśli zatem interesuje Cię używane Infiniti Q50 lub inne modele segmentu premium, na naszej stronie znajdziesz ciekawe oferty sprzedaży i trafisz na model dopasowany do Twoich potrzeb.
Infiniti Q50 – historia modelu
Po raz pierwszy o Infiniti Q50 świat usłyszał na samym początku 2013 roku. Premiera odbyła się na NAIAS, czyli North American Auto Show 2013, które odbywało się w Detroit, mieście będącym kolebką amerykańskiej motoryzacji. Infiniti Q50 to następca serii G, która była produkowana od 1990 roku. Zmiana nazwy wynika z nowej polityki nazewniczej, której ten model był pierwszym przedstawicielem. Według niej wszystkie auta mają człon Q na początku nazwy i numer odpowiadający pozycji w gamie, a w SUV-ach początkowy człon to litery QX.
Model został opracowany we współpracy z Sebastianem Vettelem, kilkukrotnym mistrzem Formuły 1. Niemiecki kierowca został w ramach tej współpracy wyznaczony przez Infiniti na pozycję dyrektora do spraw osiągów. Niemiec pomagał w stworzeniu auta, które ma się jak najlepiej prowadzić i być możliwe jak najszybsze.
Q50 to sedan klasy średniej, który wzrok przykuwa orientalną stylistyką typową dla aut od japońskich producentów. Korzysta on z systemu DAS, czyli adaptacyjnego kierowania pojazdem, które dostosuje działanie układu kierowniczy do jazdy kierowcy i pomaga mu w dokonywaniu korekt skrętu na autostradzie. Na wyposażeniu auta w standardowej wersji znajdziemy wszystkie najważniejsze systemy, dwa ekrany dotykowe z funkcją obsługiwania przez gesty, system audio z Bluetooth, dwustrefową klimatyzację, podgrzewane lusterka i wiele innych aspektów, które plasują ten model w segmencie premium.
Wraz z właściwym autem Infiniti zaprezentowało również specjalny, sportowy prototyp, który otrzymał nazwę Q50 Eau Rouge. Nawiązuje ona do rzeki płynącej na terenie toru Spa-Francorchamps w Belgii. Od tej rzeki pochodzi nazwa jednego z zakrętów, który wraz ze skrętem Raidillon tworzy jedną z najbardziej znanych sekcji zakrętów na całym świecie. Znana jest ona z tego, że przejeżdża się ją na praktycznie pełnym gazie przemierzając dwa szybkie łuki biegnące ostro pod górę.
Auto jest powiązane technicznie z Nissanem Skyline V37, a swój udział ma także Mercedes od którego pochodzi 2-litrowa turbodoładowana jednostka napędowa. W 2015 roku doszło do zmian w aucie, które obejmują nowe jednostki, modernizację silnika od Mercedesa, a także aktualizacji systemu adaptacyjnego kierowania pojazdem DAS. Ponadto dodano zawieszenie DSS, czyli sterowane elektroniczne dynamiczne zawieszenie do wyposażenia standardowego.
Infiniti Q50 – dane techniczne
Infiniti Q50 to 4-drzwiowy sedan, który jest długi na 4790 milimetrów. Jego rozstaw osi to 2850 milimetrów, czyli tyle samo ile poprzednik w postaci serii G, która również korzystała z platformy FM Nissana na bazie której powstał też Nissan 350Z i 370Z oraz między innymi Nissan GT-R R35. Szerokość Infiniti Q50 wynosi 1820 milimetrów, a wysokość sięga 1455 milimetrów. Auto otrzymało pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP, jego masa własna to od 1641 do 1826 kilogramów, a w bagażniku zmieści się 500 litrów. Wersja hybrydowa ma mniejszą przestrzeń bagażową o pojemności 400 litrów.
Infiniti Q50 – silniki
Infiniti Q50 może pochwalić się naprawdę mocnymi silnikami. Najsłabszy z nich to jedyny diesel w gamie. Jednostka o pojemności 2.2 litra generuje 170 KM mocy. Podstawowa benzyna to silnik 2.0 Turbo konstrukcji Mercedesa. W zależności od roku produkcji ma on 208 lub 211 koni mechanicznych. Najlepsze jednostki to silniki V6 3.0 TwinTurbo o mocy 304 lub 405 KM. W USA dostępny jest także silnik 3.7 V6 o mocy 333 KM. Pod maską znajdziemy również jednostkę hybrydową opartą na silniku 3.5 V6 o mocy 364 KM.
Infiniti Q50 – ceny i oferty sprzedaży z rynku wtórnego
Za egzemplarze tego modelu na rynku wtórnym zapłacimy od 50 do nawet 150 tysięcy złotych. Samochód bardzo często pochodzi z importu zza oceanu, lecz da się znaleźć egzemplarze europejskie, które pochodzą z najpóźniej 2019 roku, gdy marka wycofała się ze Starego Kontynentu.
Jeśli szukasz tak wyjątkowego modelu jak ten, koniecznie sprawdź oferty na naszej stronie.
Skorzystaj z nowoczesnej wyszukiwarki i zaznacz dane techniczne: pojemność silnika, silniki benzynowe, diesla lub hybrydowe, skrzynia biegów, a także maksymalny przebieg. Wśród opcji wyposażenia, które są dostępne wybierz takie jak nawigacja, podgrzewane fotele, skórzana kierownica, czujniki parkowania, komputer pokładowy, stabilizacja toru jazdy, czujnik deszczu, system multimedialny, kamera cofania, podgrzewane fotele, światła w technologii LED systemem ostrzegania przed kolizją i automatycznego hamowania czy inne. Jeśli decydujemy się na używany model, to warto nie skupiać się wyłącznie na opisach, tylko sprawdzić również historię pojazdu za pomocą numeru VIN.
Nie zwlekaj, załóż konto już dziś i korzystaj ze wszystkich możliwości portalu - zapisuj do obserwowanych ogłoszenie dodane przez ulubiony komis lub salon (aby dodać ofertę do obserwowanych zaloguj się do swojego konta), wysyłaj wiadomości do sprzedawców i otrzymuj powiadomienia o nowych ogłoszeniach.