expand_more
expand_more
expand_more
km
expand_more
km
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
Zamknij close

Potwierdź
expand_more
Zamknij close
expand_more
cm³
expand_more
cm³
expand_more
KM
expand_more
KM

Potwierdź
expand_more
Zamknij close
expand_more
expand_more

Potwierdź
expand_more
Zamknij close
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more

Potwierdź
expand_more
Zamknij close

Potwierdź

Jaguar E-Pace FAQ:


Jakie jest średnie spalanie Jaguar E-Pace?

Jaguar E-Pace, czyli pierwszy kompaktowy SUV marki Jaguar to przedstawiciel segmentu premium. Z tego powodu mimo swoich niewielkich rozmiarów nie skupia się na jak najniższym spalaniu, a na niezłych osiągach i dobrym wyposażeniu. Jak Jaguar poradził sobie ze średnim spalaniem jednostek napędowych umieszczonych w swoim pierwszym kompaktowym SUVie?

Najbardziej oszczędne będą oczywiście diesle. Pod maską znajdziemy jedną, 2-litrową jednostkę tego typu, która ma dwie odmiany mocowe. Obie z nich w cyklu mieszanym według testów WLTP spalają co najmniej 6.4 litra na 100 km. Wszystkie silniki zarówno benzynowe, jak i wysokoprężne to jednostki MHEV, czyli tak zwane miękkie hybrydy.

Najsłabszy silnik benzynowy ma zapotrzebowanie na poziomie około 8 litrów. Mocniejsza i większa jednostka potrzebuje już z kolei nawet 9 litrów na 100 km. Podobnie spalanie wygląda w jej pośredniej i najlepszej odmianie mocowej. Dostępna jest także hybryda typu plug-in, która wg testów ma spalać jedynie 2 l/100 km.

Jaki silnik wybrać Jaguar E-Pace?

Chcąc zapewnić sobie niskie spalanie i dobrą dynamikę warto postawić na jednostkę wysokoprężną. Jej słabsza odmiana generuje 163 konie mechaniczne i 380 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala na przyspieszenie do setki w 9.8 sekundy. Lepszym wyborem będzie ten sam silnik, lecz dysponujący mocą 204 KM i maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 430 Nm, co pozwala na rozpędzenie auta do 100 km/h w 8.4 sekundy.

Silniki benzynowe są mocniejsze i bardziej paliwożerne. Podstawowa jednostka to raczej średni wybór, gdyż ma tylko 3 cylindry i 160 koni mechanicznych mocy. Czyni ją to najwolniejszą, gdyż sprint do setki z tym silnikiem zajmuje 10.3 sekundy. Spora poprawa to silnik 2.0 R4 o mocy 200 koni mechanicznych. Pozwala on na rozpędzenia auta do 100 km/h w 8.5 sekundy. Mocniejsza odmiana generuje 249 koni mechanicznych, które pozwalają na poprawę czasu przyspieszenia do 100 km/h z 8.5 na 7.5 sekundy. Najmocniejszy silnik ma 300 KM, a hybryda plug-in 309 KM.

Jakie są opinie o Jaguar E-Pace?

Auto zbiera raczej dość mieszane opinie. Jego średnia ocen jest niewiele lepsza od przeciętnej w segmencie i wielu użytkowników ma zastrzeżenia do tej konstrukcji co sprawiło, że wielu z nich nie zakupiłoby ponownie kompaktowego SUVa od Jaguara. Największe problemy tego samochodu to przede wszystkim słaby stosunek jakości do ceny wynikający z wysokiego kosztu zakupu i tego, że niektóre elementy pozostawiają sporo do życzenia. Samochód jest dość awaryjny, a koszta eksploatacyjne są wysokie.

Dobrze oceniane jest wnętrze i jego ergonomia. Oferowana przez Jaguara E-Pace przestrzeń jest raczej dość przeciętna podobnie jak widoczność zza kierownicy. Ponadto kiepsko ocenia się silniki wysokoprężne, które nie są wystarczająco dynamiczne jak na auto z tego segmentu. Ponadto niektórzy użytkownicy zgłaszają wadę konstrukcyjną, który wynika ze zbyt dużej odległości filtra DPF od silnika w wersji z manualną skrzynią, co powoduje błędy w działaniu jednostki napędowej.

Jakie są wymiary Jaguar E-Pace?

Auto wymiarami jest podobne do swych rywali, czyli kompaktowych SUVów premium, do których należą takie konstrukcje jak Audi Q3, BMW X1, Mercedes-Benz GLA, czy Volvo XC40. Długość to 4395 milimetrów przy rozstawie osi wynoszącym 2681 milimetrów. Szerokość całkowita to 1984 milimetry ze złożonymi lusterkami i 2088 milimetrów przy ich rozłożeniu. Rozstaw osi przedniej to 1625 milimetrów przy felgach mających maksymalnie 18 cali. Gdy zamontujemy obręcze o przekątnej wynoszącej co najmniej 19 cali odległość pomiędzy kołami wzrośnie do 1635 milimetrów. Sytuacja jest analogiczna na tylnej osi, gdzie rozstaw wynosi 1624 lub 1634 milimetry.

Masa własna to co najmniej 1783 kilogramy dla jednostki benzynowej i 1916 w wypadku modelu z silnikiem wysokoprężnym. Hybryda typu plug-in waży co najmniej 2173 kilogramy. W bagażniku zmieścimy od 494 do 601 litrów w zależności od sposobu liczenia, a złożenie 2 rzędu siedzeń da do dyspozycji łączną przestrzeń o objętości od 1170 do 1386 litrów.

Jeżeli mielibyśmy zadać pytanie: „z jakimi samochodami najbardziej kojarzy się marka Jaguar?”, z pewnością najwięcej osób odpowiedziałoby, że pierwszy skojarzeniem są sportowe sedany lub luksusowe limuzyny. To oczywiście jest całkowita prawda, lecz nie da się ukryć, iż w obecnych czasach trzeba czasem pomyśleć nad maksymalizacją zysków, szczególnie w sytuacji, gdy statystyki sprzedażowe nie wyglądają najlepiej. Jaguar E-Pace nie jest jednak bynajmniej pojazdem robionym na siłę – ma wiele atutów, ze świetnym designem oraz osiągami na czele. Jeżeli szukasz Jaguara E-Pace, pokażemy ci wiele ofert dotyczących tego konkretnego modelu!