expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
-
expand_more
expand_more
expand_more
-
expand_more
expand_more
-
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more

Zamknij close
expand_more
expand_more
-
expand_more
expand_more
-
expand_more

Zamknij close
expand_more
expand_more
-
expand_more

Zamknij close
expand_more
expand_more
-
expand_more
expand_more
-
expand_more

Zamknij close
expand_more

Zamknij close

Jaguar XE FAQ:


Jakie jest średnie spalanie Jaguar XE?

Sedany klasy średniej, choć oczywiście nigdy nie były ikonami oszczędności, bardzo często nie są mimo wszystko tak paliwożerne, jak koledzy z wyższego segmentu lub samochody typu SUV. Inna sprawa, jeżeli za produkcję takiego samochodu zabiera się firma znana z tego, iż lubi włożyć pod maski swoich aut naprawdę spore silniki. Jak więc wygląda kwestia spalania w przypadku Jaguara XE?

Naprawdę dobrze wypadają silniki diesla. Oczywiście, konstrukcje na olej napędowy bardzo często są bardziej ekonomiczne niż te na benzynę, lecz diesel dieslowi nierówny. W tym przypadku spalanie jednostki 2.0 180 KM znajduje się w okolicach 6 litrów na 100 km, co jest świetnym wynikiem. Wersja 240-konna pali już jednak około 7l/100km.

Silniki benzynowe w Jaguarze XE są na paliwo o wiele bardziej łapczywe. Nawet w przypadku najmniejszej i najsłabszej jednostki – 2.0 200 KM – spalanie będzie oscylować w okolicy 9l/100 km.. Dla przykładu, potężne jednostka 3.0 V6 o mocy 380 KM będzie zużywać około 10l/100 km.

Jaki silnik wybrać Jaguar XE?

W 2019 roku Jaguar XE otrzymał facelifting, który znacznie odchudził gamę silnikową w tym modelu. Nie sposób jednak nie wspomnieć chociażby słowem o kilku jednostkach, które występowały w wersji przedliftowej – niektóre naprawdę potrzebują choć odrobiny uwagi.

Przed liftingiem w Jaguarze XE byliśmy w stanie znaleźć cztery odmiany benzynowego silnika 2.0 o mocy kolejno 200, 240, 250 oraz 300 KM. Najważniejsze były jednak świetne motory 3.0 V6, które generowały moc 340 lub 380 KM w zależności od roku produkcji. Mogliśmy również natrafić na jeden z trzech silników 2.0, które żywiły się olejem napędowym. Charakteryzowały się one mocą 163, 180 lub 240 KM.

Na ten moment w wersji poliftowej znajdziemy jedynie jednostki 2.0. W przypadku motoru na benzynę, będą one generować 250 lub 300 koni mechanicznych, zaś w przypadku auta na diesel będzie to kolejno 180 KM (produkowane w latach 2019-2020) oraz 204 KM. Oferta silnikowa z pewnością będzie jednak rozszerzana.

Jakie są opinie o Jaguar XE?

Wiele osób uważa, że w obecnych czasach marka Jaguar jest niedoceniana na tle swoich bezpośrednich rywali z Niemiec. To właśnie Mercedes, BMW czy Audi rządzą aktualnie na rynku luksusowych sedanów. Oceny Jaguara XE pokazują jednak, iż pod wieloma względami jest to naprawdę świetny samochód, choć oczywiście nie pozbawiony wad, które niektórych klientów mogą odstraszyć.

Z pewnością jednak nie odstraszy ich wprost fenomenalny układ jezdny, który ostatnimi czasy jest jedną z cech charakterystycznych dla marki z Wysp Brytyjskich. Bardzo dobrze spisuje się skrzynia biegów, a możliwości silników są wystarczające. Jaguar XE jest także naprawdę mało awaryjny i stosunkowo tani jak na Jaguara.

Najwięcej niedociągnięć można zauważyć w kwestii projektu środka auta. Co prawda materiały, które zostały użyte do wykończenia pojazdu są najwyższej jakości, lecz z tyłu dla pasażerów pozostaje naprawdę mało miejsca. Ogólnie jednak auto jest naprawdę dobrze oceniane.

Jakie są wymiary Jaguar XE?

Jaguar XE, jak na umiejscowienie w segmencie D, jest dość kompaktowym sedanem. Zdążyliśmy się przyzwyczaić, że auta z tego segmentu są już naprawdę długie, a tymczasem XE oferuje „tylko” 4672 mm długości. Być może między innymi z tego wynikają problemy z miejscem w środku. Szerokość (1850 mm) oraz wysokość (1416 mm) to jednak rozmiary dosyć standardowe, które sprawiają, że na zewnątrz model ten wygląda naprawdę zgrabnie. Masa własna samochodu jest całkiem standardowa – w zależności od wyboru silnika oraz wersji wyposażenia, będzie się ona mieścić w przedziale 1474-1665 kilogramów.

Bagażnik jak na sedana prezentuje się pod względem wielkości naprawdę dobrze – objętość powierzchni załadunkowej wynosi 410 litrów. Oczywiście z racji na fakt, że mamy do czynienia z sedanem, bagażnika nie można powiększyć składając tylny rząd siedzeń. Mały prześwit o wielkości 12,5 centymetrów podkreśla sportowe aspiracje tego auta.

Myśląc o najważniejszych w historii brytyjskiej motoryzacji markach, bez wątpienia trudno jest nie wspomnieć o takim producencie, jak Jaguar. Samochody spod tego znaku zawsze charakteryzowały się imponującymi rozmiarami, niezrównaną wygodą wewnątrz, piękną prezencją na zewnątrz, a także zapierającymi dech w piersiach osiągami. Jaguar XE jest sedanem klasy średniej, który idealnie jest w stanie wpasować się w tę definicję. Wygląd tego auta przyciąga wzrok, a najmocniejsze jednostki potrafią rozpędzić to auto do 100 km/h w nawet 5 sekund! Jeżeli szukasz ofert Jaguara XE, nieważne czy chodzi o sztuki używane, czy też nowe, znajdziesz je na naszej stronie!