Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Mini Paceman używane i nowe na sprzedaż

Mini Paceman

Mini Paceman to miejski crossover produkowany w latach 2012 – 2016. Jest to auto klasy B, którego sylwetka ma nawiązywać do oryginalnego Mini Coopera.

Premiera

Wersja koncepcyjna Mini Pacemana została zaprezentowana w Detroit w 2011 roku. Jednak opracowanie modelu produkcyjnego zajęło marce jeszcze dodatkowy rok i oficjalna premiera modelu gotowego do produkcji odbyła się na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 2012 r. Ten model opracowano na podstawie istniejącego już Mini Countrymana, z tym jednak zastrzeżeniem, że Paceman był dostępny jedynie w wersji trzydrzwiowej. Używane egzemplarze kosztują średnio 45 000 zł.

Sprawdzona klasyka

Z całą pewnością każdy, kto obserwuje markę Mini, zauważy oczywiste podobieństwo pomiędzy jej modelami. Paceman nie wyróżnia się z nich zanadto, ale raczej doskonale wpisuje się w gamę samochodów. Po pierwsze - postawiono na proste kształty. Linia dachu jest niemal prosta i gładko przechodzi w klapę bagażnika. Również maska jest prawie prostokątna i podniesiona na wysokość kąta prostego w stosunku do przedniej szyby. Są to cechy, które można zauważyć w każdym modelu Mini, bo nawiązują one do oryginalnego - klasycznego już modelu, do którego wszystkie one nawiązują. Mini Paceman doskonale wpisuje się w stylizację charakterystyczną dla marki, ale równocześnie jest też dla niej powiewem świeżości. W modelu postawiono na chromowane detale - duży emblemat na klapie bagażnika, ramka dookoła atrapy chłodnicy, w niektórych wersjach także wokół reflektorów. To wszystko nadaje modelowi klasy. Auto sprzedawano aż w 10 różnych wersjach. Najbardziej znane z nich to: Mini Cooper i Mini Cooper S. Jeśli chodzi o napęd, to do wyboru były trzy jednostki benzynowe i dwie wysokoprężne. Silnik turbo miał aż 218 KM.

Artykuły i porady