Opel to niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją nie tylko samochodów osobowych, ale także aut sportowych i dostawczych. Początki działalności firmy sięgają 1862 roku. Pierwotnie Opel konstruował maszyny do szycia i rowery. Z czasem rozpoczęto produkcję aut osobowych – zarówno marka jak i jej modele stały się popularne na całym świecie. Dzięki wieloletniej tradycji Opel należy do grona marek najlepiej rozpoznawalnych. Ople jak do tej pory cieszyły się mianem aut trwałych i mało awaryjnych. W gamie dostępne są zarówno małe modele miejskie, komfortowe sedany jak i przestronne crossovery oraz SUV-y. Do najpopularniejszych modeli należy Astra, Corsa, Insignia, Crossland oraz Combo. Jeśli chodzi o jednostki napędowe to wśród używanych modeli najczęściej możemy trafić na silniki benzynowe i wysokoprężne. Dopiero od niedawna w ofercie pojawiły się hybrydy i samochody elektryczne. Bez względu, czy interesuje Cię nowy czy używany Opel, na naszej stronie znajdziesz liczne oferty sprzedaży modeli tego producenta.
Opel FAQ:
Jakie są samochody elektryczne Opla?
Zakazy sprzedaży nowych aut z silnikami spalinowymi zbliżają się nieubłaganie. Co prawda większość z nich ma wchodzić w życie dopiero w kolejnej dekadzie, ale wielu producentów chce jak najszybciej przygotować się na zmiany. Jednym z nich jest Opel, który zbudował naprawdę pokaźną gamę aut elektrycznych.
Z napędem elektrycznym dostępne są zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze. Najmniejszy zelektryfikowany model to dobrze znana od lat miejska Corsa. Opel Corsa-e, bo tak nazywa się ten model ma nawet do 352 kilometrów zasięgu i świetnie nadaje się do szybkiego poruszania się po mieście. Do tego przyspieszenie do 100 km/h trwa 8,1 sekundy, co pozwala na dynamiczną, ale też cichą jazdę.
Drugi klasyczny model w gamie Opla to Mokka-e, czyli mały crossover będący najmniejszym w gamie producenta. Zasięg jest nieco mniejszy w Corsie-e, lecz ponad 300 kilometrów pozwala na swobodne poruszanie się po mieście i nieco dalsze wypady poza jego granice.
Jakie są samochody hybrydowe Opla?
Podczas gdy oferta samochodów elektrycznych w Oplu stoi na niezłym poziomie tego samego nie można powiedzieć o autach z jednostkami hybrydowymi. Zelektryfikowany napęd spalinowy posiada jedynie największy SUV w ofercie marki z Ruesselsheim, czyli Opel Grandland X.
Pod maską hybrydowego SUVa znajdziemy jednostkę 1.6 Turbo połączoną z 8-biegową automatyczną przekładnią. Dostępne są jej dwie wersje. Ta słabsza generuje 224 konie mechaniczne mocy i 360 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. Moc ta jest przenoszona na przednią oś. Dostępna jest jednak mocniejsza wersja, która dysponuje sporą, wynoszącą aż 300 koni mechanicznych mocą, która jest przenoszona na cztery koła. Maksymalny moment obrotowy tego wariantu to 520 Nm.
Korzystając z silnika elektrycznego, Opel Grandland X może przejechać do około 50 kilometrów. Za słabszą wersję należy zapłacić od 175 do nawet 195 tysięcy złotych. Ceny mocniejszego Grandlanda znajdują się w zakresie 200-220 tysięcy.
Jakie są crossovery Opla?
Gama modelowa Opla jest bardzo zróżnicowana i zbalansowana. Jej połowę stanowią właśnie SUVy oraz crossovery, które są aktualnie najszybciej sprzedającymi autami w dzisiejszej motoryzacji. Spośród crossoverów Opla mamy do wyboru dwa modele, które są zgodne z nową filozofią marki i mają ją reprezentować w obecnej dekadzie.
Pierwszy z nich to bardziej rodzinny i ułożony reprezentant marki, czyli Opel Crossland. W 2017 roku został on opracowany wraz z koncernem PSA i jest bliźniakiem Citroena C3 Aircross. Aktualnie sprzedawana jest wersja po liftingu, której znakiem rozpoznawczym jest pas przedni o nazwie Opel Visor.
Drugi model to Opel Mokka. Jest on bardziej lifestylową propozycją. Ten crossover rozpoczął rewolucję w marce i pokazał design, który ma w niej obowiązywać w nadchodzących latach. To właśnie w Mokce wprowadzono Opel Visor i wiele innych elementów, które stanowić będą standard w Oplu. Mokka dostępna jest również jako elektryk.
Jakie są SUVy Opla?
W ofercie Opla o segment typowych SUVów zahacza jedynie największy model Grandland. Marka określa go jako odpowiednik Opla Insignia w swojej gamie crossoverów i SUVów. Nie jest to jednak jedyne auto tego typu, które produkował Opel. Poprzednikami Grandlanda jest terenowa Frontera z lat 90 oraz jego następca, należący do klasy średniej SUV – Opel Antara.
Aktualnie oferowany Opel Grandland X jest nieco mniejszy od swojego poprzednika, czyli modelu Antara. SUV mierzy niecałe 4,5 metra długości oraz około 1,85 metra szerokości. Aktualnie największą zaletą Grandlanda X jest to, że SUV ten to jedyny model hybrydowy w gamie producenta.
W drodze jest również wersja poliftowa SUVa, w której z nazwy zniknie litera X, a wizualnie auto otrzyma między innymi Opel Visor, czyli nowy projekt pasa przedniego używany w marce. Nowy Opel Grandland do sprzedaży ma trafić jeszcze w 2021 roku, lecz termin ten może się wydłużyć.