Subaru XV to pierwszy crossover japońskiej marki, który powstał w 2011 roku. W tym czasie doczekał się dwóch generacji, które są mocno spokrewnione z modelem Impreza. Auto znane jest także jako Subaru Crosstrek na innych rynkach. Model ten obecnie jest dostępny tylko poprzez importerów marki Subaru, którzy działają na terenie naszego kraju.
Subaru XV FAQ:
Jakie jest średnie spalanie Subaru XV?
Jakby nie patrzeć to dzisiaj temat Subaru XV dobitnie nam pokazuje, w jakim miejscu znajduje się współczesna motoryzacja. Trzeba podkreślić, że auto o zdecydowanie ponadprzeciętnych możliwościach jazdy i to w każdym terenie z pewnością znajdzie zainteresowanie także wśród starszych kierowców. Warto dodać, że spalanie Subaru XV w tym wypadku jest mocno ograniczone, co w sumie rzadko jest dzisiaj spotykane w komfortowych hatchbackach. Jakby nie patrzeć to na drogach mieszanych ogólne zużycie paliwa utrzymuje się na poziomie 5,4 litra, przy użyciu tradycyjnego napędu. Zmodyfikowana wersja silnika z kolei podnosi próg spalania o co najmniej 1 dodatkowy lit na 100 kilometrów, dlatego też nie jest to aż tak duże obciążenie dla portfela. Trzeba więc przyznać, że producent samochodu wybrnął z tego zadania dobrze. Z pewnością warto zaznaczyć, że ten poziom spalania paliwa dotyczy każdej nawierzchni, przez co auto jest naprawdę uniwersalne i niezwykle pomocne w trudnych sytuacjach, co w tym wypadku jest dobrym wyborem.
Jaki silnik wybrać Subaru XV?
W tym wypadku odpowiednie zestawienie dla danego silnika wydaje się tutaj odpowiednim działaniem. Na pewno nie powinniśmy zostawiać tego elementu, gdyż napęd niezależnie od wszystkiego musi sprawdzać się w swoim działaniu. Przede wszystkim silnik Subaru XV powinien wykazywać moc, więc w tym wypadku trzeba postawić na silnik o mocy 114 konie mechanicznych, który wydaje się idealny dla tego samochodu. Jeśli potrzebujemy czegoś mocniejszego to z pewnością silnik o pojemności 1,6 litra i posiadający na pokładzie 150 koni mechanicznych, okaże się godny w takim zestawieniu i tutaj możemy już liczyć na faktyczne osiągi. Warto dodać, że pomimo większej mocy silnik tak naprawdę nie wykazuje tendencji do awarii, przez co jego codzienna eksploatacja na pewno nie będzie w żaden sposób zaburzona. Z pewnością w tym wypadku silnik benzynowy jest tu najlepszym wyborem nie stawiamy na diesla, ponieważ akurat w tym konkretnym modelu, może on się aż tak dobrze nie spisać, dlatego nie warto psuć czegoś, co faktycznie działa.
Jakie są opinie o Subaru XV?
Opinie Subaru XV wydają się dosyć wyważone. Z pewnością zdecydowana większość uważa, że moc jest tutaj absolutną zaletą tego modelu. Jednak należy również wspomnieć o ogólnej przyjemności z prowadzenia takiego samochodu, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na właściwy dobór silnika. Można powiedzieć, że tego typu samochód nie ma sobie równych w aktualnej klasie, dlatego też nic dziwnego, że tradycyjne silniki benzynowe w tym wypadku stosowane w takim pojeździe, są przede wszystkim odpowiednią gwarancją jakości. Jakby nie patrzeć to dzisiaj zdecydowanie ten model wydaje się być w centrum uwagi. Przede wszystkim nie można zarzucić temu samochodowi nadsterowności, co sprawia, że nawet jazda w nieco trudniejszych warunkach nie jest problemem. Auto doskonale radzi sobie z wszystkimi nierównościami terenu, o czym mówią sami kierowcy, którzy mieli przyjemność już prowadzić taki model samochodu. Trzeba więc tutaj mieć świadomość, że warto dzisiaj wybierać topowe pojazdy, które w przyszłości staną się jeszcze bardziej popularne.
Jakie są wymiary Subaru XV?
Wybór takiego samochodu to przede wszystkim gwarancja, że tego typu pojazd nie zawiedzie nas w każdej sytuacji. Jest to pojazd, który mimo wszystko nadaje się idealnie na wczasy, z uwagi na stosunkowo duży bagażnik, który wnosi w tym modelu około 385 litrów. Jeśli uważamy, że to mała przestrzeń, to zawsze po złożeniu tylnych siedzeń jesteśmy w stanie uzyskać pojemność zbliżoną do 1310 litrów, czyli prawie czterokrotnie więcej. Na pewno trzeba brać to wszystko pod uwagę wymiary Subaru XV to przede wszystkim 448,5 centymetrów długości i 180 szerokości. Auto ma w sobie odpowiednie relingi dachowe, które w dużej mierze zwiększają nieco wysokość pojazdu, dając nam ostatecznie wynik 161,5 centymetrów wysokości. Oczywiście w hybrydowej wersji mamy do czynienia z nieco mniejszym bagażnikiem, ale oprócz tego nie ma jakiś większych znaczących różnić pomiędzy modelami. Na pewno warto dzisiaj zainteresować się takim modelem, zważywszy na wszystkie zalety, jakie faktycznie to auto w sobie faktycznie posiada.