Toyota Highlander to duży, sportowo-użytkowy model produkowany przez japońską markę od 2000 roku. Od 2019 roku dostępna jest jego czwarta generacja. Od początku produkcji Highlander dostępny jest dostępny wyłącznie jako 5-drzwiowy SUV, jednocześnie to największy model w gamie producenta. Toyota Highlander to przede wszystkim wygoda. Wnętrze jest przestronne dla wszystkich pasażerów, a obszerne fotele zapewniają wysoki komfort nawet podczas dalekich podróży. Kabina jest również praktyczna – w wielu miejscach znajdują się schowki i przestrzeń na drobiazgi, a uchwyty na kubki znajdują się w wygodnych miejscach. Dodatkowym plusem jest ogromny bagażnik. Tym samochodem jeździ się spokojnie, jest typowym luksusowym SUV-em w amerykańskim stylu – prowadzi się statecznie i wyjątkowo bezpiecznie. Do wyboru producent proponuje wyłącznie silniki benzynowe R4 i V6, a od najnowszej generacji również jednostki hybrydowe – XU70 na naszym rynku oferowany jest wyłącznie jako 7-miejscowy hybrydowy SUV z napędem na 4 koła AWD-i. Bez względu, czy interesuje Cię nowa czy używana Toyota Highlander, na naszej stronie znajdziesz liczne oferty sprzedaży tego modelu i z pewnością natrafisz na egzemplarz dopasowany do Twoich potrzeb.
Toyota Highlander FAQ:
Jakie jest średnie spalanie Toyota Highlander?
Kto powiedział, że dzisiaj typowe auto terenowe, nie może stać się rasową hybrydów-ką w dobrym tego słowa znaczeniu. Siedzenie z przodu w takim samochodzie to prawdziwa przyjemność, ale warto nieco wspomnieć o zużyciu paliwa. Spalanie Toyota Highlander to w zależności od silnika zużycie paliwa na poziomie od 6,6 do 7,2 litra na 100 kilometry. Czy to dużo, czy mało, musimy już ocenić sami, warto jednak podkreślić, że nie mówimy tu o aucie miejskim, lecz terenowym dlatego w przypadku tak masywnego samochodu spalanie znajduje się na naprawdę niskim poziomie, co wyraźnie można zauważyć, jeśli porównamy inne modele?. Jakby nie patrzeć można tutaj podkreślić właśnie dobre wykorzystanie układu hybrydowego, który w dużej mierze odpowiada za taką oszczędność paliwa. Dzisiaj auta terenowe mogą po prostu palić mniej benzyny, ale w żaden sposób taka sytuacja nie musi odbijać się na osiągach danego samochodu. Warto mieć to wszystko na uwadze, gdy już zdecydujemy się na jakieś konkretne rozwiązania w tej kwestii.
Jaki silnik wybrać Toyota Highlander?
W takim układzie moc jest połączona ze stabilnością i to właśnie to można uznać za największy sekret tego pojazdu. Wyniki testów mówią jasno, odpowiednio wykorzystany układ hybrydowy, jest w stanie podkreślić moc takiej jazdy. W tym wypadku jednak silnik Toyota Highlander zasługuje na zdecydowanie większą uwagę. Mówimy tutaj w końcu nie o jednym a o aż dwóch silnikach elektrycznych. Wszystkie jednostki posiadają wtrysk pośredni i bezpośredni, co z pewnością przyspiesza ich ogólne zasilanie. Jakby nie patrzeć w dużej mierze odbija się to na osiągach, jakie jesteśmy w stanie uzyskać. Silnik benzynowy jest w tym wypadku świetnym uzupełnieniem, dzięki czemu auto rozwija prędkość 100 kilometrów na godzinę w niecałe 8,4 sekundy od uruchomienia samochodu. Jest to odczuwalny wzrost prędkości, który właśnie możemy w pełni kojarzyć z układem połączonych silników, które w tego typu zestawieniu wypadają naprawdę dobrze. Warto się więc pokusić o konkretne wykorzystanie takiego układu poza miejską trasą.
Jakie są opinie o Toyota Highlander?
Jakby nie patrzeć mamy tutaj do czynienia z w pełni praktycznym SUV-em co nasuwa na myśl proste stwierdzenie, że to właśnie jazda po bezdrożach oraz innym bardziej skomplikowanym terenie, powinna być dla nas umiejętnym wykorzystaniem całego samochodu. Opinie Toyota Highlander zdarzają się dzisiaj oceniać cały układ napędowy, który po prostu funkcjonuje bez zarzutów. Rzadko spotykamy samochody, które opierają się na sprawdzonej mocy aż 3 silników. Jakby nie patrzeć nie zawsze tego typu połączenie oferuje wspomnianą wydajność, ale w przypadku tego samochodu jest po prostu inaczej. Tutaj ta wspomniana moc maksymalna jest po prostu odczuwalna i właśnie dlatego tak dużo przemawia dzisiaj za tego typu wyborem samochodu. Warto podkreślić, że mówimy tu w końcu o pojazdach z tak zwanej premium klasy, co jeszcze bardziej zachęca nas do wypróbowania tego samochodu i własnej oceny. Z pewnością dobre hamulce, sprawiają, że ogólna droga hamowania jest krótsza, przez co w ten sposób możemy czuć się w takim samochodzie bezpieczni.
Jakie są wymiary Toyota Highlander?
Jakby nie patrzeć auto posiada wszystko to, czego potrzebujemy na co dzień w czasie jazdy. Jeśli chodzi o gabaryty to z pewnością mamy tutaj do czynienia z dosyć ciężkim samochodem, ale czy w przypadku auta terenowego można uznać to za wadę. Niekoniecznie zważywszy na fakt, że auto mimo wszystko jest bardzo stabilne podczas jazdy. Pełnoprawne wymiary Toyota Highlander to przede wszystkim około 496,6 centymetrów długości i aż 193 centymetry szerokości przy 175,5 wysokości, co niepodważalnie daje mu dzisiaj miano numeru jeden w Polsce jeśli chodzi o największego SUV-a, który jest aktualnie dostępny w sprzedaży. Warto podkreślić, że takie wymiary wraz w połączeniu z nienagannym stylem jazdy sprawiają, że auto tego typu nie jest ociężałe, a co za tym idzie, można nad nim zapanować, co z pewnością jest ważną kwestią, gdyż nie wszystkie samochody tej klasy są aż takie sterowne. Toyota Highlander to więc wyjątek, dlatego tez nic dziwnego, że w tak dużym samochodzie nie może po prostu zabraknąć odpowiedniego miejsca na bagaże. Wymiary bagażnika pozwalają na zmieszczenie tam nawet do 332 litrów rzeczy i to bez konieczności składania tylnych siedzeń. W przypadku gdy chcemy poszerzyć ta wartość, to wynosi ona aż 1909 litrów, co jest absolutnie dobrym wynikiem.
Jakie są ceny Toyota Highlander?
Toyota Highlander to samochód, który na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się jakoś mocno, oczywiście nie wspominając o naprawdę imponujących gabarytach. Jest to jednak obecnie najdroższy samochód w gamie producenta z Kraju Kwitnącej Wiśni, nie wliczając w to hybrydowego Mirai. Już w podstawowej odmianie Highlander może pochwalić się ceną aż 258 900 złotych, z czego pakiet Executive podbija i tak sporą kwotę do pułapu aż 294 900 złotych.