expand_moreclose
expand_moreclose
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
km
expand_more
km
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
cm³
expand_more
cm³
expand_more
KM
expand_more
KM
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more

Ford Tourneo Connect FAQ:


Jakie jest średnie spalanie Forda Tourneo Connect?

Ford Tourneo Connect jest kombivanem, a dobre auto tego typu powinno mieć dwie ważne cechy. Mowa o tym, by taki samochód był pojemny oraz oszczędny. Fordowi udała się ta sztuka i Tourneo Connect to bardzo dobry kombivan, który pod maską ma oszczędne, wysokoprężne oraz benzynowe jednostki napędowe.

W ofercie Forda Tourneo Connect II po faceliftingu dostępny był tylko jeden silnik napędzany benzyną. Jest to jednostka 1.0 EcoBoost o mocy 100 koni mechanicznych, który ma dość rozsądne spalanie na poziomie 6 litrów na 100 kilometrów.

Większy wybór mamy wśród diesli, lecz różnią się one mocą, a nie pojemnością. Mają także jedną wspólną cechę: są dosyć oszczędne. Najsłabsza jednostka ma 75 KM i jej średnie spalanie to około 4.5 litra na 100 km. Mocniejsza 100-konna ma podobne zapotrzebowanie, lecz wyposażenie jej w automatyczną skrzynię biegów może zwiększyć zużycie paliwa o około 0.5 l/100 km. Podobnie sytuacja ma się w przypadku 125-konnego silnika.

Jaki silnik wybrać Ford Tourneo Connect?

Przy wyborze jednostki napędowej do zasilania kombivana jakim jest Ford Tourneo Connect powinniśmy postawić przede wszystkim na oszczędność paliwa, ale też nie zapomnieć, że musi mieć on wystarczająco dużo mocy by radzić sobie z ilością przewożonych przez nas osób. W gamie dostępne są trzy jednostki wysokoprężne i jedna benzynowa.

Jedyną opcją korzystającą z benzyny jest silnik 1.0 EcoBoost. Jednostka ta ma 3 cylindry, 100 koni mechanicznych mocy i 170 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. Przyspieszenie nie jest powalające, gdyż auto do 100 km/h rozpędza się w 14 sekund.

Znacznie większy wybór mamy wśród wysokoprężnych silników EcoBlue. Występują one w trzech wersjach mocowych. Najsłabsza ma 75 koni mechanicznych i pozwala to na osiągnięcie jedynie 155 kilometrów na godzinę oraz przyspieszenie do setki w prawie 18 sekund. Lepszym wyborem będą silniki 100, lub 125-konne. Mają podobne spalanie, a czas potrzebny do rozpędzenia auta do 100 km/h to mniej niż 13 sekund.

Jakie są opinie o Fordzie Tourneo Connect?

Samochód zbiera dobre oceny od swoich użytkowników. Chwalą oni dobrą jednostkę wysokoprężną 1.5 EcoBlue w najmocniejszej wersji, Ponadto dobrze oceniają oni sporą pojemność auta, które świetnie nadaje się na dalsze rodzinne wypady, czy do przewożenia sporej ilości przedmiotów. Ogromną zaletą auta jest również jego stosunek jakości do ceny, która jest dosyć niska.

Największym problemem Forda Tourneo Connect jest wykonanie wnętrza. Kierowcy narzekają na użycie ogromnej ilości tanich plastików, a design deski rozdzielczej nie każdemu przypadnie do gustu.

Na niezłą opinie zapracowała sobie także poprzednia edycja kombivana. Większość użytkowników dokonałaby jej ponownego zakupu i świetnie oceniana jest bezawaryjność oraz oferowana przestrzeń. Auto ma jednak spore wady w postaci jednostek napędowych, a także wysokości kosztów eksploatacyjnych. Znacznie gorzej niż w wypadku najnowszej generacji wypada również stosunek jakości do ceny.

Jakie są wymiary Forda Tourneo Connect?

Auto występuje w dwóch wersjach rozmiarowych, z których większa nazywa się Ford Grand Tourneo Connect. Mniejsza ma 4425 milimetrów długości przy rozstawie osi wynoszącym 2662 milimetry. Szerokość auta mierzy 1835 milimetrów, a po rozłożeniu lusterek wzrasta do 2137 milimetrów. Wysokość jest również całkiem spora, gdyż samochód sięga aż 1847 milimetrów.


Odmiana Grand jest przede wszystkim sporo dłuższa. Rozstaw osi Forda Grand Tourneo Connect to aż 3062 milimetry, czyli o 400 milimetrów więcej od standardowej wersji kombivana. Tak wielka platforma podłogowa przekłada się na to, że samochód jest długi na aż 4825 milimetrów, czyli również o 400 mm więcej.