Isuzu D-MAX

Isuzu D-MAX – cechy charakterystyczne, generacje i emisja CO2

Co warto wiedzieć o koncernie Isuzu?

Japoński koncern Isuzu Motors rozpoczął swoją działalność w roku 1937, co czyni go jednym z najstarszych, jeśli chodzi o ten kraj. W ofercie dostępne są modele ciężarowe, dostawcze, osobowe, a także autobusy i silniki. Jeśli chodzi o popularne modele aut osobowych, warto wymienić przede wszystkim samochody z serii D-MAX, a także Trooper.

Nie tylko auta osobowe rozsławiły markę poza granicami Japonii i Azji. Również silniki Isuzu należą do flagowych produktów tej firmy – mają je popularne łodzie motorowe, jak również samochody takich marek, jak: Opel, Honda, czy Renault. Bogata oferta silników jest także atrakcyjna dla firm produkujących maszyny budowlane, czy górnicze. Poza tym wykorzystuje się je jako napęd w generatorach prądotwórczych.

Isuzu ma swoje fabryki w Japonii (w miastach Fujisawa i Hokkaido), a także poza nią, m.in. w Polsce, USA i w Tajlandii. Obecnie Isuzu oferuje swoje modele na zasadzie współpracy typu joint venture – docelowym klientem jest podmiot gospodarczy o ugruntowanej pozycji na rynku lokalnym.

Początki Isuzu D-MAX

Isuzu D-MAX zadebiutował na rynku w roku 2002. Jest to samochód typu pickup, a w pierwszej odsłonie można go kupić, decydując się na model z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym. Najwyższa moc silnika w D-MAX wynosi 211 KM, jednak można też wziąć pod uwagę inne aspekty, które sprawiają, że model ten może być dobrze dopasowany do właściciela. Isuzu wypuścił bowiem auta D-MAX I z różnymi nadwoziami i opcjami wyposażenia. Zarówno standardowe warianty dwudrzwiowe, jak i czterodrzwiowe mają ABS, elektrycznie otwierane szyby, poduszki powietrzne, czy klimatyzację.

Druga generacja D-MAX jest dostępna od roku 2011, jednak pierwszą również można jeszcze kupić – Isuzu oferuje obydwie, by każdy klient znalazł idealny dla siebie model. W dwójce daje się zauważyć bardziej nowoczesny design, pomimo tego, że maska w D-MAX II wciąż jest masywna. Jej cechą charakterystyczną są trzy rzędy reflektorów, które, podobnie jak wiele innych rozwiązań, zwiększają poczucie bezpieczeństwa kierowcy jadącemu D-MAX dwójką.

Jakim samochodem jest Isuzu D-MAX?

Zarówno jak w poprzednich generacjach, tak i w trzeciej, dostępnej od roku 2020, Isuzu D-MAX to idealny model dla tych, którzy chcieliby podróżować co najmniej w dwie osoby a najwyżej w pięć osób. D-MAX jest nowoczesny pod względem swojego designu, który zarazem nie ma w sobie żadnych „fajerwerków”. Wnętrze, w którym czuje się dostępną przestrzeń, przekłada się na komfort podczas jazdy, a udogodnienia zapewniają poczucie bezpieczeństwa – w szczególności w D-MAX II i III. Trzecia generacja D-MAX pod względem formy i rozwiązań, nie różni się tak bardzo od drugiej, jednak jest bardziej dynamiczny, jeśli weźmie się pod uwagę jego nowoczesną stylizację. Można zdecydować się na D-MAX trójkę z różnymi wariantami kabin (pojedynczą, podwójną, a także przedłużoną). 

Ile CO2 emituje Isuzu D-MAX?

Emisja CO2 w Isuzu D-MAX może wynieść *163 g/km (model z napędem na dwa koła), *183 g/km (napęd 4x4) lub nawet *205 g/km (napęd 4x4 plus automatyczna skrzynia biegów). Wszystko to sprawia, że niestety nie można powiedzieć, żeby samochód Isuzu D-MAX był wyjątkowo ekologiczny. Tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę obowiązujące dzisiaj normy emisji CO2 – według tych wskaźników górna granica dla samochodów osobowych wynosi 95 g/km.