Jeep Cherokee - który silnik wybrać?

Jeep Cherokee - który silnik wybrać?

Każdy samochód ma swoje wady i zalety. Jeden zachwyca wyglądem, ale cechuje go duża awaryjność. Inny być może nie wygląda najlepiej, ale za to jest niemal niezniszczalny. Trudno jest wybrać samochód, który będzie całkowicie spełniał wszystkie wymagania. Jak zatem dokonać optymalnego wyboru?

 

Jeep Cherokee

 

Słysząc jeep, wiele osób myśli - błoto i jazda w terenie. Czy tylko do takich ekscesów nadaje się ten znany na całym świecie model? Cherokee charakteryzuje się małą awaryjnością oraz wysoką trwałością. Nawet podczas jazdy w terenie trzeba mocno się postarać, by doszło do usterki, która mogłaby uniemożliwić dalszą jazdę. I choć tutaj wszystko brzmi bardzo dobrze, jeep ten jak każde auto ma też sporo słabości. 

 

Wady Cherokee

 

Z pewnością tematem, którego nie można pominąć są wycieki płynów eksploatacyjnych. Jest to najczęstsza usterka w tym modelu, która spędza sen z powiek niejednemu kierowcy. 

 

Silnik Jeepa Cherokee

 

Jednym z najbardziej popularnych silników, które były dedykowane do tego modelu to z pewnością diesel. Jednak wielu specjalistów twierdzi, aby nie decydować się na modele właśnie napędzane ropą. Są to bardzo awaryjne maszyny, które będziemy musieli często serwisować. Choć oczywiście jest to wspaniałe rozwiązanie w szczególności, jeżeli decydujemy się na dalsze trasy to powinniśmy pamiętać, że awarie w tym przypadku są nader często. Doskonałym rozwiązaniem do tego modelu są dedykowane silniki benzynowe 4.0. Używany Jeep Cherokee właśnie z tym silnikiem możemy zakupić już za kilkanaście tysięcy złotych w dobrym stanie, a są to naprawdę solidne pojazdy na które warto się zdecydować. Najrozsądniejszym zakupem w przypadku tego modelu wydaje się silnik benzynowy 4.0. Jest bardzo trwały, jednak 'pożera' dość znaczne ilości paliwa. Dla tych, którzy chcieliby zaoszczędzić na paliwie możliwe jest założenie instalacji gazowej, która w pewnym stopniu pozwoli zaoszczędzić środki na paliwo. Dużo gorszym wyborem wydają się silniki diesla 2.5. Te cechują się skomplikowaną budową, często się psują i są drogie w naprawie. Jeep Cherokee sam w sobie jest jednostką niezniszczalną. Niestraszne mu zalania wodą, błoto i przeciążenia. 

 

Informacje ogólne

 

Jeep Cherokee nie jest samochodem, który wymaga częstego serwisu. Oczywiście w przypadku, gdy nie jest źle prowadzony w terenie. Części do tego modelu są dość łatwo dostępne, a ich cena nie zwala z nóg. Trzeba mieć na uwadze, iż ładny, zadbany model może być dużym wydatkiem. Decydując się na zakup takiego samochodu należy mieć jasno określone cele. Nie jest to bowiem auto, które idealnie nadaje się na codzienne wyprawy po mieście, do pracy. Mówiąc dość potocznie, taka jazda Cherokee męczy. Jest to auto do zadań specjalnych, które rwie się do jazdy w terenie i które głównie do tego jest przystosowane. I choć początkowo był znany tylko jako terenówka, stopniowo ewoluował w SUV-a. Z pewnością przyciąga amatorów jazdy terenowej, ale też miłośników, tak zwanych większych aut. Jak każdy samochód posiada swoje wady i zalety, a to głównie od użytkownika zależy w jakim stanie będzie. Jedno jest pewne Jeep Cherokee do małych samochodów nie należy, a z jazda poza utwardzonymi drogami radzi sobie doskonale. Być może jest to auto właśnie dla Ciebie.

Jeep Cherokee - który silnik wybrać?
Jeep Cherokee - który silnik wybrać?
Jeep Cherokee - który silnik wybrać?