expand_more
expand_moreclose
expand_moreclose
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
km
expand_more
km
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
cm³
expand_more
cm³
expand_more
KM
expand_more
KM
expand_more
kg
expand_more
kg
expand_more
kg
expand_more
kg
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more

Opel Combo FAQ:


Jaka jest ładowność Opel Combo?
Opel Combo to samochód osobowo-dostawczy klasy kompaktowej produkowany pod niemiecką marką od 1993 roku. Niezwykle praktyczny, wytrzymały i wyjątkowo wszechstronny, stworzony do przewozu zarówno osób, jak i ciężkiego ładunku. Nowy Opel Combo oferowany jest w kilku wersjach nadwozia: Cargo, Cargo XL, z kabiną załogową oraz Cargo Izoterma. Pomimo kompaktowych rozmiarów zewnętrznych nowy Combo skrywa bardzo pojemne wnętrze umożliwiające bezpieczny transport przedmiotów o długości do 3090 mm. Opel Combo w wersji XL posiada otwieraną przegrodę przestrzeni ładunkowej z unoszonym przednim siedzeniem pasażera, co zwiększa długość przestrzeni ładunkowej o 350 mm. Opel Combo Cargo o maksymalnej ładowności od 3.8 do 4.4 m3 to pojazd przystosowany do ciężkiej i intensywnej pracy. Samochody dostawcze z nowej gamy Combo zapewniają ładowność do 1000 kg dla wersji Standard oraz do 950 kg dla wariantu XL. To blisko 300-400 kg więcej niż w przypadku modeli poprzedniej generacji.
Jakie jest dostępne wyposażenie w kabinie Opel Combo?
Samochody dostawcze marki Opel z serii Combo dostępne są w kilku wariantach wyposażeniowych, dzięki czemu mogą one zostać dostosowane indywidualnie do potrzeb firmy. Wnętrze kabiny nowego Opla Combo Cargo jest bardzo przestronne – obok kierowcy mogą usiąść aż dwie osoby. W razie potrzeby podwójne siedzenie można złożyć, zamieniając tym samym kabinę pasażerską w wygodne mobilne biuro. Podwyższona pozycja siedząca, ergonomiczna deska rozdzielcza, funkcjonalne rozwiązania i mnóstwo schowków - Opel Combo Cargo został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Standardowe wyposażenie Opla Combo Cargo obejmuje m.in. radio z łączami Bluetooth i USB, elektrycznie sterowane szyby przednie, automatyczny włącznik świateł, elektryczne sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne czy układ wspomagający ruszanie na pochyłościach (HSA). Opcjonalnie samochód można wyposażyć również w klimatyzację, tempomat czy przyciski sterowania na kierownicy.
Jakie są opinie Opel Combo?
Opel Combo to jeden z najlepiej ocenianych i najchętniej kupowanych samochodów dostawczych klasy kompaktowej. Wszechstronny i niezawodny na drodze zapewnia łatwy i bezpieczny transport różnych ładunków. Najnowszy model Combo zachwyca elegancką stylistyką nadwozia, która zawiera typowe dla tej gamy pojazdów elementy jak np. wlot powietrza z poziomymi listwami “na wysoki połysk”. Jedną z niezaprzeczalnych zalet nowego Opla Combo jest duża ładowność umożliwiająca transport ładunku o łącznej masie do 1000 kg. Dodatkowym atutem jest przestronna i bogato wyposażona kabina kierowcy zapewniająca optymalny komfort podczas pokonywania krótkich i długich dystansów. Kierowcy pozytywnie ocenili także zastosowane jednostki napędowe, które są dynamiczne i zarazem oszczędne. Minusem dla wielu jest wysoki koszt wyposażenia dodatkowego. Posiadacze modeli poprzednich generacji narzekają na dość przeciętną jakość tworzyw wykorzystanych do wykończenia kabiny pasażerskiej, a także częste awarie silnika i usterki układu elektrycznego.
Jakie jest średnie spalanie w Opel Combo?
Nowe Opel Combo Cargo dostępny jest z gamą wydajnych, dynamicznych silników benzynowych i wysokoprężnych. Samochód może współpracować z 5- lub 6-biegową skrzynią manualną bądź 8-stopniową przekładnią automatyczną. Jazda Oplem Combo Cargo jest bardziej ekonomiczna, a w efekcie mniej szkodliwa dla środowiska. Zastosowane jednostki napędowe spełniają obowiązujące normy emisji spalin. Model napędzany silnikiem benzynowym o pojemności 1.2l i mocy 110 KM spala średnio 6.4-7.6l/100km. Obniżenie zużycia paliwa to najprostszy sposób na zoptymalizowanie kosztów eksploatacji pojazdu. Opel Combo Cargo oferowany jest także z silnikami Diesla o pojemności 1.5l i kilku wariantach mocy. Najsłabsza jednostka osiąga moc 102 KM – w tym przypadku średnie zużycia paliwa oscyluje w granicach 5.3-6.0l/100km. Najmocniejszy z dostępnych silników wysokoprężnych generuje moc maksymalną 131 KM i spala średnio ok. 5.4-5.9l/100km lub 5.2-6.3l/100km dla wersji wyposażonej w system START/STOP.

Rynek samochodów dostawczych w Europie jest niezwykle rozwinięty. Auta tego typu są dość popularne na Starym Kontynencie, a wiodący ich producenci to przede wszystkim marki francuskie, czyli Peugeot, Citroen oraz Renault. Sporo samochodów dostawczych na swoim koncie ma jednak także Opel, który od wielu lat samodzielnie, bądź współpracując z francuskimi markami wypuszcza na rynek kolejne samochody dostawcze. Jednym z nich jest Opel Combo.