expand_moreclose
expand_moreclose
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
km
expand_more
km
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
cm³
expand_more
cm³
expand_more
KM
expand_more
KM
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more

Alfa Romeo Tonale FAQ:


Jakie jest średnie spalanie Alfa Romeo Tonale?

Alfa Romeo Tonale nie trafiła jeszcze do sprzedaży i znamy jedynie jej koncepty. Z tego powodu nie da się dokładnie ocenić średniego spalania tego kompaktowego SUVa, którego premierę przesuwa się od paru lat. Najnowsze informacje mówią o tym, że Tonale w pełni poznamy w czerwcu 2022 roku. W tym momencie możemy więc jedynie poruszać się za pomocą plotek i pogłosek.

Jak dobrze wiadomo Alfa Romeo Tonale ma pozwolić marce wejść w nowy rozdział, więc samochód ten będzie samochodem hybrydowym. I to nie byle jakim bo typu PHEV, czyli tak zwaną hybrydą plug-in. Jednostka stosowana w modelu Tonale ma więc być oparta na tej używanej w innej marce koncernu Stellantis, a mianowicie w Jeepie i jego modelu Compass. Zastosowana tam jednostka 1.3 w zależności od trybu potrafi palić nawet zaledwie kilka litrów na 100 km w trybie hybrydowym. Korzystanie z pełni mocy może jednak sprawić, że ten mały silnik w ciągu 100 kilometrów pochłonie kilkanaście litrów paliwa.

Jaki silnik wybrać Alfa Romeo Tonale?

Na ten moment informacje o Alfie Romeo Tonale są ledwie szczątkowe. Auto zostało zapowiedziane już w 2019 roku, ale od tej pory zobaczyliśmy jedynie jego koncepcyjną wersję, a premiera właściwego modelu regularnie jest przesuwana i aktualnie włoska marka mówi, że będzie miała miejsce w czerwcu 2022 roku. Z tego powodu nie mamy pełnej pewności dotyczącej silnika.

Jedno jest jednak wiadome. Tonale zasilane będzie przez hybrydę typu plug-in, czyli o oznaczeniu PHEV i wybór w salonie będzie opierał się na jej wersjach mocy. Na ten moment nie ma pewnych informacji dotyczących tego jaki silnik Włosi zamontują w swoim kompaktowym SUVie, lecz faworytem wydaje się silnik 1.3 używany przez Jeepa z podkręconymi osiągami.

Aktualnie ten 4-cylindrowy silnik generuje łącznie 190, bądź 240 koni mechanicznych, z których 60 pochodzi z jednostki elektrycznej. Jeep korzysta z nim z 6-biegowego automatu, lecz Alfa zapewne wykorzysta swoją 8-biegową przekładnię. Na oficjalne informacje trzeba jednak czekać.

Jakie są opinie o Alfa Romeo Tonale?

Naturalnie w związku z tym, że samochód nie trafił jeszcze do sprzedaży opinii pochodzących od użytkowników jeszcze nie ma. W narracji medialnej powtarza się jednak jedna rzecz mająca bardzo wiele sensu. Regularnie mówi się o tym, że to od Alfy Romeo Tonale zależy przyszłość włoskiej marki. Samochody typu SUV są dziś podstawą wyników finansowych producentów. Tonale więc ma zapewnić płynność finansową Alfy Romeo i pozwolić jej na rozwój mniej dochodowych, a bardziej sportowych projektów.

Ponadto Tonale dobrze przyjęło się w opinii publicznej i ludzie doceniają przede wszystkim design, który jak na segment SUVów jest naprawdę okazały i prezentuje się świetnie. Największym problemem może być to jak długo świat motoryzacyjny oczekuje na ten samochód. Nakręcanie klientów na swój nowy, przełomowy model, że ci ostatecznie okażą się zawiedzeni i stwierdzą, że po tylu latach oczekiwania liczyli na coś więcej.

Jakie są wymiary Alfa Romeo Tonale?

Nie znamy jeszcze wymiarów Alfy Romeo Tonale. Na nie przyjdzie nam poczekać do wyczekiwanej od lat premiery, którą datuje się na czerwiec 2022 roku. Można jednak oszacować wielkość auta na podstawie segmentu, w którym będzie się znajdować na rynku.

Alfa Romeo Tonale to kompaktowy SUV z segmentu premium, który ma rzucić rękawice takim autom jak BMW X1, Mercedes GLA, Jaguar E-Pace, czy Volvo XC40. Długość tych aut to zazwyczaj od 4400 do 4500 milimetrów. Szerokość modeli w tej klasie wynosi nieco ponad 1800 milimetrów, lecz na przykład w Jaguarze E-Pace wynosi ona prawie 2 metry. Wysokość powinna sięgać za to około 1600 milimetrów. Masa własna nie jest łatwa do oszacowania, gdyż napęd hybrydowy typu plug-in z pewnością ją podniesie. Zazwyczaj samochody tej klasy z konwencjonalnymi jednostkami napędowymi ważą około 1600 kilogramów, więc Alfa Romeo Tonale zapewne będzie ważyć około 1800/1900 kilogramów.

Alfa Romeo Tonale

Co prawda Alfa Romeo ma w swej ofercie bardzo dobre oraz urodziwe auta, ale marka ta nie może pochwalić się zbyt dużą liczbą klientów. Włosi liczą na to, że sytuacja zmieni się po wprowadzeniu na rynek nowego modelu Tonale. Ten kompaktowy SUV to bez wątpienia mistrzowski popis włoskiego stylu, piękna oraz technologii. Pojazd ten został stworzony po to, aby oferować wszystkim miłośnikom Alfy Romeo niezwykle ekscytującą przyjemność z jazdy.