Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Aston Martin używane i nowe na sprzedaż

Aston Martin, a dokładnie Aston Martin Lagonda Limited to brytyjski producent sportowych i luksusowych samochodów. Marka działa od 1913 roku i zaczynała od produkcji głównie aut wyścigowych takich jak Le Mans i Ulster. Obecnie w ofercie Aston Martin ma luksusowe modele sportowe, SUV-y oraz samochody wyścigowe. Pierwszym seryjnie produkowanym modelem był International. Późniejsze modele nie odnosiły wybitnych wyników w sprzedaży, a obie wojny światowe pokrzyżowały plany firmy. Dopiero w ’64 roku model DB5 przyniósł marce rozgłos po tym jak wystąpił w serii filmów o Jamesie Bondzie. Modele Astona Martina pojawiły się łącznie w 9 częściach, jako samochody agenta 007. Kolejnym przełomowym autem okazał się DB7 i jego wzmocniona wersja DB7 Vantage z silnikiem V12. Obecnie w ofercie znajdują się modele sportowe takie jak Vantage, DB11 oraz DBS, supersamochody Valhalla i Valkyrie, a także przełomowy i jedyny SUV w gamie – DBX. Bez względu na wybór, modele Astona Martina cenione są za wyjątkowy, brytyjski luksus i sportowy charakter, który według właścicieli jest absolutnie niepowtarzalny. Jeśli interesuje Cię nowy lub używany Aston Martin, koniecznie sprawdź oferty sprzedaży na naszej stronie - tu z pewnością znajdziesz egzemplarz dopasowany do Twoich oczekiwań.

Aston Martin

Aston Martin brytyjska marka , a właściwie to Aston Martin Lagonda Limited została założona w 1914 roku przez Lionela Martina i Roberta Bamforda, którzy wcześniej zajmowali się sprzedażą pojazdów marki Singer. Choć pierwszy samochód wyprodukowali w 1915 roku, to ich dalszą działalność niespodziewanie przerwał wybuch I wojny światowej.

Aston Martin historia marki Lagonda Limited

Po wojnie właściciele przedsiębiorstwa mogli liczyć na wsparcie finansowe lokalnych miłośników motoryzacji, w tym hr. Louisa Zborowskiego. Przełomowy okazał się rok 1922, kiedy to model Aston Martin Bunny odniósł pierwszy duży sukces w wyścigu Grand Prix Francji. W 1925 roku przedsiębiorstwo opuści Lionel Martin, później firma była przekazywana z rąk do rąk. Nieustannie także zmieniało się miejsce produkcji samochodów. Sytuacja ustabilizowała się nieco w 1947 roku, gdy firmę przejął David Brown, który postanowił połączyć siły dwóch marek Aston Martin i Legonda. Wówczas rozpoczęła się produkcja kultowych pojazdów z serii DB. 

W latach 60. zarząd podjął decyzję o wycofaniu samochodów Aston Martin z wyścigów. Kolejne lata wcale nie były łatwiejsze. Przedsiębiorstwo zmagało się dużymi kłopotami finansowymi, które po części były spowodowane wielkim kryzysem paliwowym.

Oryginalny wygląd

Samochody Aston Martin cechuje elegancki design, bogate wyposażenie oraz dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Wszystkie pojazdy brytyjskiego przedsiębiorstwa składane są ręcznie, co dodatkowo podkreśla ich wyjątkowy charakter. Oryginalny wygląd aut Aston Martin idzie w parze z solidnym wykonaniem, co najlepiej potwierdza fakt, że blisko 75% sprzedanych do tej pory pojazdów w dalszym ciągu nadaje się do użytku. 

Warto wiedzieć również o tym, że nazwa firmy pochodzi od wyścigu "Aston Clinton Hill Climb" oraz nazwiska jednego z jej założycieli - mowa oczywiście o Lionelu Martinie, który zajmował się organizacją właśnie tych wyścigów.

Aston Martin modele

Aktualnie w ofercie marki Aston Martin Lagonda Limited znaleźć można między innymi trzy modele samochodów sportowych (Vantage, DB11, DBS), dwa modele supersamochodów (Valhalla, Valkyrie) oraz po jednym modelu samochodów osobowych (Rapide) i SUV-ów (DBX). 

Niestety pojazdy Aston Martin nie należą do najtańszych. W tym przypadku zakup nawet używanego modelu wiąże się z wydatkiem rzędu 250-300 tys. zł.

Jeżeli chodzi o pojazdy historyczne, to jednym z bardziej kultowych modeli jest DB5 produkowany w latach 1963 1965. Srebrny Aston Martin DB5 był pierwszym samochodem Jamesa Bonda, pojawił się on między innymi w filmach "Goldfinger", "Operacja Piorun", "GoldenEye", "Jutro nie umiera nigdy", "Casino Royale", "Skyfall" i "Spectre", a także filmie animowanym Auta 2. Pozostałe popularne modele to Aston Martin DB9, Vanquish czy Virage.

Aston Martin na sprzedaż

Jeśli poszukujesz wyjątkowego samochodu brytyjskiej marki Aston Martin koniecznie sprawdź nasz portal. Skorzystaj z intuicyjnej wyszukiwarki i wśród opcji, które są dostępne wybierz te, które Cię interesują - typ nadwozia, pojemność silnika czy opcjonalne wyposażenie. 

Warto szukać nie szukać wyłącznie po opisach, tylko również sprawdzać zdjęcia i dostępne wideoprezentacje. 

Nie zwlekaj, załóż konto na samochody.pl i korzystaj ze wszystkich funkcjonalności. Zapisuj do obserwowanych ogłoszenie dodane przez autoryzowany salon lub wybrany komis. Aby dodać ofertę do obserwowanych zaloguj się do swojego konta. Otrzymuj powiadomienia o nowych ogłoszeniach sprzedaży i znajdź wymarzony model dla siebie.