addDodaj ogłoszenie
Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Citroen C4 Aircross

Ogłoszenia sprzedaży nowych i używanych Citroen C4 Aircross od dealerów, komisów i osób prywatnych. Sprawdź ogłoszenia i porównaj ceny Citroen C4 Aircross

Wiele osób o tym zapomina, lecz jeszcze kilka lat temu Citroen współpracował z Mitsubishi i efektem tego aliansu był model Citroen C4 Aircross, czyli kompaktowy crossover, który jednak nie przetrwał próby czasu. Chcąc znaleźć dotyczące sprzedaży ogłoszenia Citroen C4 Aircross możesz skorzystać z naszej oferty. Ten samochód nie należy do szczególnie popularnych na polskim rynku wtórnym, gdyż był produkowany w Japonii i jest to bliźniak Mitsubishi Outlandera. Obecnie Citroena C4 Aircross już w salonie nie zakupisz. Model ten wycofano w 2017 roku po tym jak nie odniósł większych sukcesów. Wpływ miało również to, że Mitsubishi zaczęło zacieśniać swe więzy z największym rywalem Citroena, czyli Renault.

Citroen Aircross C4

Citroen Aircross C4 to pięciodrzwiowy crossover produkowany w latach 2012 - 2017. Zastąpił on Citroena C-Crossera, a jego następcą został Citroen C5 Aircross. Ten model to owoc współpracy z Mitsubishi, a jego bliźniakiem jest Mitsubishi ASX. Jest pokrewny do modelu Citroen C4 drugiej generacji, Citroen DS4 i DS4.

Citroen Aircross C4 pierwszy crossover

Premiera Citroen Aircross C4 miała miejsce w marcu 2012 roku. Pokazano go na targach motoryzacyjnych w Genewie, czyli na jednej z największych imprez tego typu. Auto jest pierwszym crossoverem Citroena, a samo auto było dostępne nie tylko na rynku europejskim, ale też chińskim i australijskim. Obecnie ceny modelu wahają się od 32 600 - 43 900 zł. Cena jest uzależniona od rocznika, stanu oraz doposażenia konkretnego egzemplarza. Wersji wyposażenia było dostępne aż trzy, więc łatwo się domyślić, że występują pomiędzy nimi spore różnice w komforcie, jaki oferują kierowcy i pasażerom.

Citroen Aircross C4 krótka historia

Koniec produkcji Aircross C4 ogłoszono już w 2017 roku. Rok później pojawił się jego następca, czyli Citroen Aircross C5. Stylistycznie ten model jest bardzo związany z Citroenem C4. Oprócz tego ma też cechy bardzo charakterystyczne dla Mitsubishi, co sprawia, że współpraca obu marek jest dla znawców widoczna już na pierwszy rzut oka. Nadwozie cieszyło się dużym zainteresowaniem potencjalnych właścicieli auta. Jest nowoczesne i przyciąga spojrzenia. Jako zaletę tego crossovera można też zaliczyć wygodne fotele dla pięciu osób oraz duży bagażnik. Tylny rząd foteli można złożyć w taki sposób, by uzyskać płaską przestrzeń. Dzięki temu można dość wygodnie przewozić gabaryty. Auto było dostępne z dwoma wariantami silnika benzynowego oraz jednym silnikiem wysokoprężnym. Na rynku azjatyckim wybór silników był większy, bo ofertę wzbogacono o silnik diesla o większej pojemności.

Modele Citroen FAQ:


Jakie są ceny Citroen C4 AirCross?

Powiedzieliśmy coś o modelu, który ukierunkował Citroena na wiele kolejnych lat? Cóż, owocem specyficznego Cactusa jest cała seria Aircross, która zdefiniowała francuską markę właściwie na nowo. C4 Aircross nie był na rynku zbyt długo, lecz wniósł wiele ciekawych rozwiązań projektowych. Ile on zaś obecnie kosztuje? Samochód ten bardzo dobrze trzyma swoją cenę, a przedział, za który możemy kupić to auto nie jest szeroki. Można przyjąć iż model ten dostępny jest za mniej więcej 40-50 tysięcy złotych.