addDodaj ogłoszenie
Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Jeep Liberty

Ogłoszenia sprzedaży nowych i używanych Jeep Liberty od dealerów, komisów i osób prywatnych. Sprawdź ogłoszenia i porównaj ceny Jeep Liberty

Jeep Liberty

Jeep Liberty to trzecia i czwarta generacja Jeepa Cherokee produkowanego w latach 2001-2012. Te dwa modele otrzymały oddzielną nazwę, by odróżnić je od poprzedników produkowanych typowo na rynek amerykański.

Cherokee III

Zaprezentowano go w 2001 roku. Był prawdziwą rewolucją, by był to całkowicie nowy pojazd w stosunku do poprzedników. Zmieniono konstrukcję, która była powtarzana od 17 lat i wykorzystano nową platformę oraz technologie zapożyczone od Chryslera. Jeep Liberty to nazwa używana na wewnętrznym rynku północnoamerykańskim.

Liberty zdecydowanie różnił się od starszych generacji. Dostał wyższe nadwozie, długą i masywną maskę oraz charakterystyczne koło zapasowe na tylnej klapie. W 2005 przeprowadzono lifting auta. W jego efekcie zmieniono wygląd przedniego pasa. Zmieniono także lampy oraz wkłady do nich. Odświeżono je i nadano im bardziej nowoczesny wygląd. Na uwagę zasługuje duży grill złożony z siedmiu żeber. Takie auto na rynku wtórnym kosztuje około 32 000 zł.

Cherokee IV

Był produkowany w latach 2007 – 2012. Był modelem bliźniaczym do Dodge Nitro i oba te auta łączy zastosowanie tej samej płyty podłogowej. Model wciąż jest bardzo masywny. Zrezygnowano jednak z charakterystycznego koła zapasowego na klapie i ukryto je pod podłogą bagażnika. Równocześnie jednak nie zmieniono kierunku otwierania się tylnej klapy - podnosi się ją do góry. Ten model wyróżniał się też dachem panoramicznym o nazwie Sky Slider. To element, który może przydać się każdemu miłośnikowi wędrowania i podróży terenowych. Produkcję zakończono w roku 2012 i nie przedstawiono żadnego następcy. Zrobiono to dopiero rok później, co znaczy, że przez rok Jeep nie oferował żadnego Cheeroke lub Liberty. Po tym czasie zaproponowano całkiem nową stylizację.