Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Lancia Thema

Lancia Thema

Lancia Thema to auto segmentu E. Produkowano je w latach 2011 – 2014. Model odziedziczył nazwę od innego samochodu marki - Thema, który był produkowany od 1984 roku. Ciężko jednak szukać pomiędzy nimi podobieństw, więc nowej Themy nie uznano za oficjalną następną generację tamtej wersji.

Premiera

Lancia Thema po raz pierwszy została zaprezentowana w 2011 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie. W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii model ten jest sprzedawany jako Chrysler 300. Silniki benzynowe zainstalowane w tym modelu były produkowane właśnie przez Chryslera. Były to imponujące jednostki 3.6 V6 Pentastar 286 KM. Oprócz tego auto można było zakupić z silnikiem wysokoprężnym 3.0 V6 CRD 190 KM lub 3.0 V6 CRD 239 KM. Silniki diesla zostały opracowane we współpracy z Fiat Powertrain.

Wygląd

Stylistycznie auto przypominało limuzyny znane z amerykańskich filmów. Na uwagę zasługuje bardzo masywna maska z dużą atrapą chłodnicy. Umieszczono na niej wiele chromowanych elementów, które równocześnie pełnią funkcje ozdobne. Maska była długa i prostokątna. Również bagażnik był dość masywny, więc sylwetka była zrównoważona. Auto było sprzedawane w dwóch wariantach wyposażenia - Platinum i Executive. W skromniejszym pakiecie znajdowały się podgrzewane fotele przednie i tylne, elektrycznie regulowane fotele przednie, elektrycznie regulowana kierownica, a nawet podgrzewana kierownica i wycieraczki z czujnikiem deszczu.

Koniec produkcji

W 2014 roku poinformowano o końcu produkcji modelu. Nie zaproponowano żadnego następcy w jego miejsce. Gama samochodów marki Lancia była sukcesywnie zmniejszana i okrajana jedynie do modelu Lancia Ypsilon. Reszta miała być stopniowo wygaszana. Obecnie używane egzemplarze Lancia Thema kosztują średnio 43 900 zł.