Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Lancia Voyager - Używane i nowe - Ogłoszenia

Lancia Voyager

Lancia Voyager to popularny minivan segmentu D. Był produkowany w latach 2011 - 2016. Model ten zastąpił Lancia Phedra w gamie samochodów marki.

Lancia Voyager – premiera

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2011 roku zaprezentowano aż 6 nowych modeli Lancii, a jednym z nich był właśnie Voyager. Jego bliźniakiem był Chrysler Grand Voyager. Nazwa ta nie jest jednak używana w Europie w wyniku porozumienia zawartego pomiędzy Fiatem, czyli właścicielem Lancii a Chryslerem. Pomiędzy modelami są jednak pewne różnice. Voyager od Lancii ma bogatsze wyposażenie w standardzie. Zmodyfikowano też jego zawieszenie oraz dopasowano grill tak, by lepiej pasował do innych modeli marki. Osoby wybierające ten model mogą też ucieszyć się z informacji, że Lancia do produkcji wykorzystała wyższej jakości materiały. W 2013 roku przeprowadzono facelifting modelu oraz wprowadzono zmiany w dostępnych jednostkach zasilających.

Lancia Voyager – silniki

Model ten był dostępny z dwoma rodzajami silników. Do wyboru był silnik benzynowy V6 3.6 o mocy aż 283 KM oraz wysokoprężny R4 2.8. o mocy 163 KM. Obie te jednostki były wystarczająco potężne, by poradzić sobie z dość zwinnym poruszaniem ważącego ponad dwie tony minivana. Dzięki temu auto doskonale spisywało się nawet w długich i wymagających podróżach.

Lancia Voyager – koniec produkcji

W 2016 roku zadecydowano, że Lancia Voyager nie będzie dłużej produkowana. W USA model Chrysler Voyager otrzymał swojego następcę, ale w Europie jego przygoda się skończyła i nie wyznaczono żadnego modelu jako jego następcy. Jest to wynik polityki Fiata, która dążyła do okrojenia swojej oferty wyłącznie do modelu Ypsilon i stopniowego wygaszania produkcji innych modeli. Obecnie wciąż można kupić egzemplarze z drugiej ręki. Ich ceny wahają się od 65 000 do 70 000 zł.

 

 

Artykuły i porady