addDodaj ogłoszenie
Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Land Rover Freelander

Ogłoszenia sprzedaży nowych i używanych Land Rover Freelander od dealerów, komisów i osób prywatnych. Sprawdź ogłoszenia i porównaj ceny Land Rover Freelander

Land Rover Freelander

Land Rover Freelander to SUV segmentu C produkowany w latach 1997–2014. W tym czasie produkowano dwie jego generacje.

Land Rover Freelander – pierwsza generacja

Produkowano ją w latach 1997 – 2006. Auto było dostępne w dwóch wariantach nadwozia - 3 i 5-drzwiowy SUV. Jako ciekawostkę warto wiedzieć, że Land Rover zastanawiał się nad produkcją takiego modelu już w latach osiemdziesiątych. Jednak zanim przystąpiono do projektu, przeprowadzono badania, które dotyczyły jego opłacalności. Istniała wtedy uzasadniona obawa, że wydatki związane z opracowaniem koncepcji SUVa będą zbyt wysokie, by opłacało się je prowadzić. W związku z tym Land Rover szukał sojuszników, ale niestety ich nie znalazł. W związku z tym opracowanie modelu zajęło więcej czasu. Zaprezentowany Land Rover Freelander to klasyczny SUV o kanciastych kształtach i kole zapasowym przymocowanym do tylnej klapy. W 2000 roku przeprowadzono facelifting modelu. Unowocześniono przód oraz gamę wyposażeniową modelu. Egzemplarze z tej generacji kosztują od 3 000 do 18 000 zł.

Land Rover Freelander – druga generacja

Land Rover Freelander II był produkowany w latach 2006 - 2014. Gamę nadwoziową okrojono do wariantu 5-drzwiowego. W porównaniu z poprzednią wersją auto zostało nieznacznie powiększone. Dzięki temu stało się bardziej przestronne. Projektując nadwozie zrezygnowano z niektórych cech charakterystycznych dla klasycznych SUVów. Koło zapasowe zostało przeniesione do wnętrza auta. Nowy model otrzymał spory grill, który jest tak charakterystyczny dla samochodów tego typu. W 2011 roku model przeszedł facelifting, a w 2014 zadecydowano o końcu produkcji Freelandera. Przedstawiono też jego następcę. Został nim większy i bardziej prestiżowy Land Rover Discovery Sport. Obecnie można kupić używane egzemplarze w cenie 22 000 - 56 000 zł.