addDodaj ogłoszenie
Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Lexus Gs

Ogłoszenia sprzedaży nowych i używanych Lexus Gs od dealerów, komisów i osób prywatnych. Sprawdź ogłoszenia i porównaj ceny Lexus Gs

Lexus GS

Lexus GS to model segmentu R. Był produkowany w latach 1991 - 2020. Jego pierwsze dwie generacje były sprzedawane w Japonii pod nazwą Toyota Aristo. W 2020 zakończono jego produkcję, a jego miejsce w gamie samochodów Lexusa zajął Lexus ES.

Lexus GS premierowo

Była to typowa limuzyna. Lexus GS I był produkowany w latach 1991 - 1997. Było to auto z napędem na tylną oś, które jak na standardy tamtych lat było bardzo bogato wyposażone. W standardzie była: elektroniczna klimatyzacja, tempomat, wykończenia z drewna oraz elektrycznie sterowane szyby, lusterka i kierownica. Obecnie modele te są warte około 30 000zł.

Lexus GS i jego druga generacja

Produkowano ją w latach 1997 - 2005. Model ten był odświeżoną wersją poprzednika. W stylizacji nadwozia uwagę przyciągają podwójne reflektory o kształcie zbliżonym do koła. Tę wersję wyposażono też w potężne silniki i jeszcze bogatsze wyposażenie niż u poprzednika. Obecnie egzemplarze z tych lat kosztują od 20 000 do 38 000zł.

Lexus GS – trzecia generacja

Produkowano ją od 2005 do 2012. Od poprzedniczek różniła się odświeżonym designem. Auta te kosztują 38 900 - 109 900zł.

Lexus GS IV

Była produkowana w latach 2012 - 2020. Była to ostatnia generacja modelu i nie planowano kontynuowania jego produkcji lub przygotowywania kolejnego jego wcielenia. Model ten powstał na podstawie zaprezentowanego w 2011 konceptu LF-Gh (Lexus Future Grand-Touring Hybrid). Oczywiście wersja przeznaczona do produkcji została bardzo uproszczona w stosunku do konceptu. Zrezygnowano z części futurystycznych rozwiązań, ale jeśli chodzi o nadwozie to wiele elementów z projektu przeszło do produkcji. Tak właśnie powstała zupełnie nowa sylwetka i linia. Auto ma bardzo dynamiczne kształty, a z przodu uwagę przyciąga chromowanymi ramkami tworzącymi znak iks. Pomiędzy nimi znajduje się atrapa chłodnicy oraz emblemat marki. Używane egzemplarze z tej generacji kosztują 83 900 - 139 900zł.