Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Lexus Gx - Używane i nowe - Ogłoszenia

Lexus GX

Lexus GX to model SUVa produkowanego od 2002 roku. To auto zostało zaprojektowane jako model sportowo-użytkowy. Oznacza to, że auto to zostało dedykowane osobom o szczególnych wymaganiach. Na niektóre rynki auto zostało wprowadzone jako Toyota Land Cruiser Prado.

Pierwsza generacja

Lexus GX po raz pierwszy został zaprezentowany w 2002 roku. Ta generacja była produkowana aż do 2009. Auto miało sylwetkę klasycznego SUVa. Było duże i dość kanciaste z bardzo masywną maską i przednim zderzakiem. Sportowego charakteru nadawał mu spojler, chromowane detale oraz specyficzne wykończenie wnętrza. W środku można było cieszyć się elementami wykonanymi z wysokiej jakości drewna. Sportowy charakter modelu zwieńczał silnik V8 4,7 o mocy 272 KM przy 5400 obr/min. Była to jedyna dostępna jednostka napędowa, ale z całą pewnością wystarczała ona do tego, by otrzymywać zadowalające osiągi. Obecnie egzemplarze z tej generacji kosztują średnio 74 000 zł.

Druga generacja

Lexus GX II został zaprezentowany w 2009 roku. Model ten został bardzo odświeżony w stosunku do poprzednika, ale postawiono raczej na ewolucję niż rewolucję. W 2013 przeszedł facelifting, który dopasował jego stylistykę do innych modeli marki. Chodziło tu przede wszystkim o charakterystyczny przód z centralnie umiejscowioną atrapą chłodnicy i otaczającymi ją chromowanymi elementami. Łączyły się one w taki sposób, że atrapa znajdowała się na środku dużej litery X lub klepsydry. Z jej boków znajdowały się reflektory z elementami wykonanymi w technologii LED. W wyposażeniu opcjonalnym można było wybrać także LEDowe światła przeciwmgielne umieszczone w zderzaku. W 2019 przeprowadzono kolejny facelifting modelu, który także dotyczył atrapy chłodnicy. Używane egzemplarze kosztują około 183 000 zł.

Artykuły i porady