Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Lexus Lx - Używane i nowe - Ogłoszenia

Lexus LX

Lexus LX to SUV produkowany od 1995 do 2012 roku. Jego produkcja w bardzo odświeżonej formie została wznowiona w 2018. Ten model to pierwszy SUV Lexusa.

Pierwsza i druga generacja

Była produkowana w latach 1995 - 1997. Auto to było zaprojektowane na podstawie Toyoty Land Cruiser VI, ale Lexus LX otrzymał bardziej bogate wyposażenie. Również w nadwoziu pojawiły się pomiędzy nimi pewne różnice np. w wielkości atrapy. Model ten był krytykowany za zbyt słabe silniki w stosunku do jego masy. Dlatego też druga generacja LX pojawiła się już w latach 1998 – 2007. Odświeżono jej wygląd i zmodernizowano dostępną gamę silników. Umieszczono w niej bardziej potężne jednostki, w tym także V8. We wnętrzu wygospodarowano też miejsce dla jeszcze jednego pasażera, więc model urósł z dedykowanego dla 7 osób na model ośmiomiejscowy. Auta te obecnie kosztują średnio 60 000 zł.

Trzecia generacja

Była produkowana w latach 2008 - 2012. Model ten jest również sprzedawany jako Lexus LX 550. Początkowo auto to miało dość kwadratową sylwetkę tak jak swoi poprzednicy. W czasie jego produkcji przeszło kilka poważnych liftingów. Dzięki nim auto stylizacyjne nie odbiegało od najnowszych trendów.

Czwarta generacja

Jest produkowana od 2018 roku pod nazwą Lexus LX 570. Jest to pierwsza wersja tego modelu, która trafiła do oficjalnej sprzedaży w Polsce. Co jeszcze ważniejsze - model trafił na polski rynek w 2018 roku jako edycja limitowana do 50 sztuk. Obecnie z drugiej ręki można kupić je za 205 000 - 240 000 zł. Ta wersja LX została już dopasowana do najnowszych rozwiązań stosowanych przez markę. Model otrzymał charakterystyczny przód znany z innych modeli z atrapą chłodnicy w kształcie klepsydry oraz licznymi chromowanymi elementami, które nadają mu drapieżności.

Artykuły i porady

Lexus LX600

Lexus LX600 2022

Lexus stał się synonimem dla luksusu. Japońska marka należąca do Toyoty produkuje jedne z najciekawszych samochodów segmentu premium, dzięki swojemu świetnemu wyposażeniu oraz designowi wyróżnia się na tle w szczególności niemieckich rywali w postaci Audi, BMW i Mercedesa....

Wiecej keyboard_double_arrow_right