Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Mercedes-benz Eqs

Ogłoszenia sprzedaży Mercedes-benz Eqs

Mercedes EQS SUV

W tym roku Mercedes zaprezentuje w Monachium nową koncepcję Maybacha, która ma przekształcić się we flagową wersję nadchodzącego SUV-a EQS. Mercedes nie podał nazwy samochodu, ale wszyscy spodziewają się, że będzie to koncepcyjna wersja nadchodzącego SUV-a Maybach EQS. Szefowa marketingu i sprzedaży Mercedesa zapewniała, że w przyszłym roku Mercedes zaprezentuje wersje SUV EQE i EQS. Wszystkie te samochody zapewnią duży zasięg, pierwszorzędny komfort i imponującą dynamikę, to obietnice koncernu.

Podobnie jak większość pojazdów Maybacha, spodziewać się można, że SUV Maybach EQS będzie miał nieco inny przód niż Mercedes, na którym jest oparty. Na pewno będą to ogromne felgi aluminiowe, bogato wyposażone wnętrze z takimi elementami jak szafka na szampana i dodatkowe ekrany dotykowe dla pasażerów na tylnych siedzeniach.

SUV Maybach EQS/ Mercedes-Benz EQS SUV będzie opierał się na tej samej płycie EVA2, co sedan EQS i standardowy SUV EQS. Chociaż prawdopodobne jest, że Mercedes będzie oferował ten flagowy model tylko z najsilniejszymi elektrycznymi układami napędowymi, czyli największy zestaw akumulatorów (107,9 kWh), który oferuje maksymalny zasięg 770 kilometrów. Czy samochody te faktycznie będą miały tą baterie, czy może Maybach zaskoczy czymś innym?

Podobnie jak limuzyna, SUV Mercedesa EQS będzie miał stylizację z kabiną wysuniętą do przodu. Ponieważ silnik i skrzynia biegów nie zajmują miejsca w podwoziu, inżynierowie marki przesunęli przednią szybę w kierunku przednich kół, by uzyskać więcej miejsca wewnątrz w porównaniu z SUV-em GLS napędzanym benzyną i olejem napędowym.

Tył EQS będzie wyglądał nieco nietypowo w porównaniu z GLS. Jest rozciągnięty ze względu na wysuniętą do przodu kabinę, dzięki czemu samochód wygląda bardziej jak kombi z profilu. Powinno to jednak zapewnić nieco więcej miejsca na nogi pasażerom na tylnych siedzeniach i zmaksymalizować przestrzeń w bagażniku.

Artykuły i porady