expand_moreclose
expand_moreclose
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
km
expand_more
km
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
cm³
expand_more
cm³
expand_more
KM
expand_more
KM
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more

Toyota Mirai FAQ:


Jakie jest średnie spalanie Toyota Mirai?

Nie da się ukryć, że dzisiaj pewne konstrukcje związane z samochodami są cały czas udoskonalane. Mamy w ten sposób do czynienia z idealnymi połączeniami, które wydają się po prostu spisywać w praktyce. Każda generacja opiera się na zmianie pewnego sposobu myślenia, przez co spalanie Toyota Mirai jest analogicznie mniejsze niż w przypadku poprzednich modeli. Z pewnością można podkreślić, że to auto hybrydowe, może pochwalić się zużyciem około 4,2 litra benzyny tylko i wyłącznie gdy mamy włączony silnik spalinowy. W innym wypadku zużycie polega jedynie na wyładowaniu akumulatora, a warto zauważyć, że w ten sposób możemy przejechać nawet do 434 kilometrów, bez konieczności ponownego ładowania samochodu. Z pewnością są to dzisiaj wyniki, którymi tego typu auto może się zdecydowanie pochwalić. Taki większy zasięg już sam w sobie wydaje się naprawdę trafioną zaletą, która sprawia, że zupełnie inaczej patrzymy dzisiaj na tego typu samochody. Na pewno w takiej średniej klasie jest to ciekawa propozycja dla wielu ludzi.

Jaki silnik wybrać Toyota Mirai?

W tym wypadku nie mamy do czynienia z typowym elektrykiem, tylko autem, które jest w pełni zasilane poprzez wodór. Jest to pewnego rodzaju eksperyment, który w tym wypadku wypada naprawdę dobrze. Wodorowe ogniwa paliwowe, świetnie sprawdzają się w przypadku gdy chcemy w odpowiedni sposób napędzić całą jednostkę Wspomniana różnica jest odczuwalna a silnik Toyota Mirai to mimo wszystko napęd elektryczny, który jest po prostu zasilany poprzez wodór, co sprawia, że całość napędza się sama. Auto to może być nawet pozbawione silnika spalinowego, zwłaszcza jeśli mówimy o nowej generacji tego pojazdu. Nowoczesny napęd wodorowy w tym wypadku wydaje się być naprawdę ciekawą alternatywą, która zdaje się zbierać coraz większe grono praktycznych zwolenników. Z pewnością jest to świetna opcja dla tych osób, którzy widzą w tym wszystkim sporą oszczędność. Auto może również bez problemu pochwalić się swoją niezawodnością działania, dlatego też nic dziwnego, że warto zdecydować się, na taki nieoczywisty wydawałoby się wybór.

Jakie są opinie o Toyota Mirai?

Na pewno kierowcy dzisiaj z uwagą podchodzą do tematu innowacji. Niektórzy przyjmują tego typu modele za serie eksperymentalne, które z biegiem czasu będą udoskonalane, inni zaś przyjmują tego typu projekty z otwartymi rękoma. Mówimy w końcu o bardzo konkretnej rewolucji, która w tym wszystkim wydaje się być nieunikniona. Prędzej czy później silniki spalinowe znikną całkowicie, a wtedy właśnie tego typu projekty przyszłości staną się dla nas w pełni czymś nowym, co stanie się za jakiś czas normą w użytkowaniu. Tutaj po prostu musimy podjąć sami decyzję czy opinie Toyota Mirai są w stanie przekonać nas do natychmiastowego zakupu czegoś, co mimo wszystko nadal wymaga paru drobnych korekt. Niewątpliwie jednak mamy tutaj do czynienia z autem napędzanym zupełnie nową mocą, dzięki czemu wiele problemów rozwiązuje się tak naprawdę samych. Na pewno zwolennicy bardziej klasycznych rozwiązań będą w tym wszystkim widzieć coś dla siebie, ale potrzeba nieco czasu, aby po prostu oswoić się z taką sytuacją.

Jakie są wymiary Toyota Mirai?

Wiele osób mówi, że takie eksperymentalne modele nie mogą raczej pochwalić się swoimi wymiarami. W tym wypadku jednak jest raczej odwrotnie, ponieważ jak na samochód w pełni osobowy możemy liczyć na naprawdę dużo potrzebnego miejsca. W tym wszystkim wymiary Toyota Mirai to przede wszystkim długość około 497,5 centymetra i 188,5 centymetra szerokości. Auto jest w miarę wysokie, lecz w tej klasie znajdziemy również wyższe modele, tylko z tą różnicą, że będą one bardziej tradycyjnym rozwiązaniem, które znamy od lat. Sama pojemność bagażnika to solidne 272 litry, co sprawia, że na pewno na brak miejsca w takim samochodzie nie będziemy narzekać. Przyszłość jest dzisiaj w zasięgu naszej ręki i można powiedzieć, że to my sami zdecydujemy, czy takie rozwiązania, są dla nas w pełni opłacalne. Nie da się ukryć, że prędkość docelowa pojazdu jak i jakość prowadzenia są tutaj naprawdę ważnymi zaletami. Na pewno pod względem ogólnych wymiarów auto też ma w sobie to coś, czego potrzebują dzisiaj kierowcy.

Toyota Mirai

Toyota Mirai to średniej wielkości pojazd elektryczny z wodorowymi ogniwami paliwowymi (FCEV) produkowany przez japoński koncern od 2014 roku. Jest to jeden z pierwszych samochodów FCEV produkowanych masowo i sprzedawanych na rynku.