addDodaj ogłoszenie
Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Poleasingowe | Samochody Poleasingowe - używane i nowe ogłoszenia na sprzedaż

Samochody Osobowe Poleasingowe. Sprawdź ogłoszenia motoryzacyjne aut osobowych typu Poleasingowy na samochody.pl

Poleasingowe samochody osobowe często mają bardzo złą opinię wśród kierowców. Potrafią one być jednak świetną okazją, gdyż są nierzadko znacznie tańsze od swych odpowiedników od osób prywatnych. Obecnie samochody potrafią być naprawdę drogie, lecz auta osobowe typu poleasingowe mogą być rozwiązaniem tego problemu. Są to najczęściej zaledwie kilkuletnie konstrukcje, które oferują nowoczesne wyposażenie w naprawdę okazyjnej cenie. Gdy nie przeszkadza Tobie fakt, iż samochód mógł być używany w przeszłości przez firmę, to w naszej ofercie możesz znaleźć naprawdę ciekawe poleasingowe auta, które pozwolą Ci sporo zaoszczędzić.

Samochody poleasingowe

Samochody poleasingowe to auta używane, które wyróżnia kilka cech wspólnych niezależnie od modelu i marki. Dzięki tym zaletom samochody osobowe po leasingu często bywają prawdziwą gratką i umożliwiają zakup prawdziwej motoryzacyjnej perełki w dobrej cenie.

Sposób finansowania

Samochód poleasingowy to po prostu takie auto, które zostało wzięte w leasing. Auto było przez ten czas użytkowane, ale w rzeczywistości pozostawało własnością banku lub dealera samochodowego. To taka forma finansowania zakupu, która polega płaceniu określonych rat w zamian za możliwość korzystania z danego przedmiotu. Jest to rodzaj umowy cywilnoprawnej, którą mogą zawrzeć dwa podmioty. Po tym jak już minie okres leasingu, leasingobiorca może samochód osobowy wykupić na własność (często na preferencyjnych warunkach) lub też zwrócić go właścicielowi. Gdy wybiera on drugą opcję, samochód wraca na rynek i zostaje wystawiony na sprzedaż. Takie auto jest dostępne do zakupu dla każdego zainteresowanego.

Sporo zalet pojazdów po leasingu

Samochodu poleasingowe z pewnością mają wiele zalet. Podstawową z nich jest cena. To właśnie ona szczególnie powinna zainteresować kupujących. Nie ma jednej umowy leasingowej, ale najczęściej samochody są udostępnione na okres od roku do pięciu. To równoznaczne z tym, że samochód poleasingowy jest stosunkowo nowy, ale ma dużo niższą cenę niż egzemplarz prosto z salonu. Równocześnie jednak w przeciwieństwie do samochodów osobowych wykupionych przez właścicieli na własność, pojazd leasingowany może być naprawiany wyłącznie w autoryzowanym serwisie. Tam też regularnie przeprowadza się przeglądy. W związku z tym samochód osobowy po leasingu ma uzupełnioną całą historię serwisowania. Znajdziesz w niej wszystkie naprawy i wymiany poszczególnych części eksploatacyjnych. Możesz więc łatwo stwierdzić, w jakim stanie jest samochód i jakie usterki wcześniej w nim występowały. Jest to też gwarancja rzeczywistego przebiegu silnika. Dzięki temu zakup auta poleasingowego może być naprawdę dobrym sposobem na świetny samochód osobowy w dobrej cenie.