Jak podnieść ładowność auta dostawczego?
Tak jak lepsza efektywność paliwowa podniesie zyskowność firmy, szczególnie przy dużej flocie tak ładowność auta podniesie wydajność. Oczywiście odpowiednia gospodarka pojazdami wprowadza już pewną efektywność, lecz pomyśl jak zwiększenie ładowności przy zachowaniu stanu floty podniesie jej wydajność.
Kupujesz samochody dostawcze z myślą o określonych działaniach, a gdy zwiększa się zapotrzebowanie i nie możesz np. tak jak aktualnie kupić od ręki dodatkowych samochodów często jedynym wyjściem jest podniesienie ładowności, tak by Twoje samochody były zdolne przewozić więcej w tym samym czasie.
Zwiększenie ładowności auta dostawczego działaniem outsite
Często o tym nie myślimy, że możemy przewieźć więcej kompletnie nie ingerując w sam samochód. Załóżmy, że kupujesz samochody dostawcze używane bo nie masz innego wyjścia, nie masz też czasu i środków na ich modernizacje, a musisz obsłużyć sporą ilość klientów przy ograniczonej ładowności. Jest na to wyjście, gdy masz wpływ na produkty jakie przewozisz, ich opakowanie jednostkowe, czy zbiorcze. Nie ponosisz ryzyka, że produkt będzie źle odebrany dobierając opakowanie lżejsze, lub jeśli to możliwe uzgodnij z odbiorcą dostarczanie towaru w opakowaniu hurtowym. To samo dotyczy się palet, jeśli towary nie są przewożone dalej, nie są sprzedawane z towarem zmniejszenie ich wagi wpłynie na dodatkową ładowność. Wielu firmom udało się na średniej wielkości samochodzie dostawczym zyskać dodatkowe 150 kg ładowności.
Ingerencja we wnętrzu samochodu w celu zwiększenia ładowności
Dobry sposobem na zwiększenie maksymalnej ładowności jest wymiana podłogi, na nową o mniejszej wadze. Na rynku są systemy lekkich podłóg dostosowane do danych modeli samochodów dostawczych, które pozwalają zredukować wagę nawet o 30%. Taka podłoga ma zwiększoną wytrzymałość, moduły łatwego montażu i często zintegrowane szyny do mocowania ładunku.
Jeżeli w swoim aucie dostawczym nie wykorzystujesz całej przestrzeni ładunkowej, masz zapas ładowności możesz zastosować zabudowy wnętrza takiej jak np. półki. Ich rozłożenie wewnątrz pojazdu nie wpływa na stabilność pojazdu, a same są skonstruowane w taki sposób, że uniemożliwiają przemieszczanie się towaru. Sprawdź ogłoszenia motoryzacyjne, wśród samochodów używanych dużo jest takich rozwiązań.