Jakie są najmniej awaryjne samochody dostawcze?
Wybierając nasz nowy samochód, przywiązujemy naprawdę ogromną wagę między innymi do jego niezawodności. W przypadku samochodów dostawczych jest to tak naprawdę kluczowy aspekt, na który zwraca się olbrzymią uwagę. Które dostawczaki możemy jednak z czystym sercem nazwać mianem niezawodnych?
Niezawodność samochodu dostawczego jest niezwykle ważna dla całej firmy
Nie ma raczej żadnych wątpliwości, iż w przypadku takich pojazdów, jak samochody dostawcze, bezawaryjność jest wyjątkowo ważna. Oczywiście w przypadku każdego auta jest to wręcz kluczowy aspekt, lecz w tym przypadku należy o tym mówić jeszcze głośniej. Dlaczego tak jednak jest i w czym bezawaryjność pojazdu dostawczego jest ważniejsza niż samochodu osobowego? W pierwszej kolejności trzeba tutaj wspomnieć o fakcie, że samochód dostawczym często jest bardzo ważnym narzędziem dla całego przedsiębiorstwa, które w wielu aspektach odpowiada za odpowiednie funkcjonowanie całej firmy. Jest to przede wszystkim bardzo ważny aspekt w przypadku firm kurierskich czy budowlanych. Jeżeli na przykład w jednym czasie za dużo pojazdów trafi do mechanika, może to doprowadzić do kompletnego paraliżu wszelkich działań, a co za tym idzie – do naprawdę sporych strat finansowych oraz utrat klientów.
To właśnie dlatego odpowiednio działający przez długi czas samochód dostawczy jest aż tak ważną kwestią. Oczywiście nawet w przypadku najbardziej niezawodnych konstrukcji nie można zapominać o takich kwestiach, jak regularne przeglądy i wykonywanie wszelkich napraw jak najszybciej. Należy jednak pamiętać o tym, iż wybór dobrej jakości pojazdu może sprawić, że częstotliwość mniejszych usterek będzie o wiele mniejsza, a te poważne będą występować niezwykle rzadko i będzie można w prosty sposób rozwiązać problem. To właśnie dlatego przy wyborze swojego nowego dostawczaka, trzeba po prostu zwracać uwagę na ten aspekt.
Na czym skupia się raport dotyczący niezawodności samochodów dostawczych?
Dzisiaj powiemy sobie o tej kwestii, jaką jest niezawodność samochodów dostawczych, trochę więcej. Bez wątpienia bardzo pomocny może być w tym aspekcie specjalny raport przygotowany przez uznaną niemiecką firmę audytorską DEKRA. Specjaliści wzięli pod uwagę nie tylko naprawdę imponującą liczbę badań technicznych, bowiem aż 15 milionów, ale również kilka bardzo ciekawych aspektów. Przede wszystkim w kontekście stanu pojazdu kompletnie nie brano pod uwagę jego wieku. Eksperci uznali, iż ten czynnik nie wpływa na stan auta. O wiele ważniejszym aspektem, co jest dość logicznym wyborem, był tutaj przebieg. To właśnie on był swoistym punktem wyjścia, do którego następnie dopasowywano stan auta do ogólnej średniej. Nie można również zapominać o tym, jak najbardziej typowe dla konkretnego modelu z konkretnym przebiegiem są poważne. Dzięki temu stworzono dość sprawiedliwy system, który był w stanie przynieść dość rzetelne wyniki.
Najsolidniejszy duży samochód dostawczy – Mercedes Sprinter
W przypadku większych samochodów dostawczych zdaniem raportu DEKRY równych nie miał sobie Mercedes Sprinter. Według analityków niemieckiego przedsiębiorstwa to właśnie ten model, a mówiąc dokładniej jego druga generacja, sprawia użytkownikom najmniej kłopotów. We wszystkich statystykach wypadał on powyżej średniej, co jednak nie oznacza, iż możemy w tym przypadku mówić o aucie, które absolutnie nie sprawia żadnych kłopotów. Specjaliści zwracają bowiem uwagę, że najczęstszymi usterkami w tym pojeździe są luzy na hamulcu postojowym, problemy z przegubami drążka kierowniczego, a także wycieki oleju z dyferencjału.
Najsolidniejszy „Mały Transporter” - Volkswagen Amarok
DEKRA sprawdziła również wytrzymałość tak zwanych małych transporterów, a więc lekkich pojazdów dostawczych, w tym i pick-upów. W tym aspekcie najlepiej poradził sobie Volkswagen Amarok, którego najczęstszym problemem były... zbyt szybko palące się żarówki. Nie brzmi to zbyt poważnie. Nie można jednak nie wspomnieć o tym, iż Amarok może od czasu do czasu borykać się z przeróżnymi problemami związanymi z hamulcami.