Samochody osobowe do 25 tys.
Na rynku znaleźć można wiele godnych uwagi samochodów osobowych w cenie nie przekraczającej 25 000 złotych. Czym kierować się przy ich wyborze? Kluczowa kwestia to dopasowanie auta do indywidualnych potrzeb. Inny pojazd sprawdzi się bowiem podczas jazdy po mieście, inny — u osób pokonujących każdego miesiąca tysiące kilometrów na długich trasach. Podpowiadamy, jakie auto do 25 tys. kupić.
Jak wybrać dobry samochód osobowy do 25 tys.?
Dysponując budżetem na poziomie 25 000 złotych, trudno będzie znaleźć nowe samochody z salonu. Zamiast tego, warto skupić się na autach używanych. W tym przedziale cenowym dostępne są między innymi różnego rodzaju modele rodzinne. Najlepszym rozwiązaniem są tu samochody osobowe do 25 tys. w wieku do 10 lat, które będą w stanie zagwarantować komfortową jazdę 4 — 5 pasażerom. Powinny one posiadać duży, pojemny bagażnik, do którego będzie można z łatwością spakować kilka walizek. Bardzo ważnym elementem każdego auta rodzinnego do 25 000 złotych jest również niezawodny silnik o sporej mocy, w którym bez obaw będzie się można wybrać nawet w długą trasę.
W cenie do 25 000 złotych znaleźć można również wiele atrakcyjnych samochodów miejskich. Auto tego typu musi pozwalać na dynamiczną jazdę po mieście — w korkach, na światłach i drogach z licznymi zakrętami. Równie ważne jest to, by było ono ekonomiczne i niewiele paliło. Idealny pojazd miejski za 25 tys. to także taki, który jest bezpieczny, ergonomicznie zaprojektowany i posiada stosunkowo niewielki silnik.
Kierowcy, którzy na samochód mogą wydać nie więcej niż 25 000 złotych, do dyspozycji mają także nieco bardziej obszerne pojazdy. Należy tutaj jednak zdawać sobie sprawę z tego, że będą to starsze roczniki, z większym przebiegiem i w nie najlepszym stanie technicznym. Przeglądając ogłoszenia samochodowe, warto rozglądać się za niezawodnymi, solidnie wykonanymi, zadbanymi egzemplarzami.
Najlepsze samochody do 25 000 złotych
Jakie są godne polecenia auta w cenie nie przekraczającej 25 000 złotych? Nasza pierwsza propozycja to Citroen C5 II. Jakie są główne zalety tego samochodu? Zaliczyć można do nich między innymi dobre zabezpieczenie przed korozją. Jeżeli chodzi o elektrykę i elektronikę w tym modelu, są one stabilne. Citroen C5 II jest dostępny z dwoma rodzajami zawieszenia — konwencjonalnym i hydropneumatycznym. Układ wielowahaczowy znajduje się tu zarówno z przodu, jak i z tyłu. W układzie hamulcowym usterki zdarzają się bardzo rzadko. Silniki benzynowe w Citroenie C5 II można podzielić na te przed — oraz poliftingowe. Do pierwszej kategorii zaliczają się jednostki 1.8 oraz 2.0, drugiej — 1.6. Warte uwagi są nieco starsze, wolnossące egzemplarze.
Kierowcy dysponujący budżetem na poziomie 25 000 złotych, zdecydować mogą się również na zakup Forda Mondeo III. Model ten jest dostępny w trzech wersjach nadwozia — hatchback, kombi oraz sedan. Dwie pierwsze cieszą się największą popularnością na rynku wtórnym. Do zalet Forda Mondeo III zaliczyć można także przestronne, komfortowe wnętrze i duży, pakowny bagażnik. Jakiego rodzaju napęd jest godny polecenia w przypadku tego modelu? Warto rozglądać się za egzemplarzami wyposażonymi w silnik benzynowy 2.0 Duratec. Stanowi on gwarancję dobrych osiągów, niskiego zużycia paliwa oraz niewielkich kosztów eksploatacji.
Mając do dyspozycji około 25 tys., warto rozważyć kupno Peugeota 508 I. Tym, co wyróżnia ten samochód jest między innymi elegancka, prosta, ponadczasowa sylwetka. Jego wnętrze jest przestronne, dzięki czemu gwarantuje on wysoki komfort jazdy. Na uwagę zasługują tu w szczególności fotele z szerokim zakresem regulacji. Kierowcy doceniają Peugeota 508 I również za pojemny bagażnik. W sedanie jest to 515 l, w kombi — 560 l. Warto wspomnieć tutaj także o dobrym wyciszeniu wnętrza — w czasie jazdy silnik jest niemalże niesłyszalny. Znacząca część dostępnych na rynku egzemplarzy jest bogato wyposażona. Peugeot 508 I występuje między innymi w wersji z czterostrefową, automatyczną klimatyzacją.