expand_moreclose
expand_moreclose
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
km
expand_more
km
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
cm³
expand_more
cm³
expand_more
KM
expand_more
KM
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more

BMW X2 FAQ:


Jakie jest średnie spalanie BMW X2?

W najnowszym klasycznym SUVie marki z Bawarii znajdziemy mnóstwo jednostek o zróżnicowanym spalaniu. W większości odpowiada ono jednak dość kompaktowym rozmiarom auta i jest naprawdę rozsądne. Najsłabsza wysokoprężna jednostka potrzebuje średnio zaledwie 4,5 litra na 100km. Mocniejszy, bo 190-konny diesel również ma naprawdę niskie spalanie, które w cyklu mieszanym nie przekracza 5 litrów na 100 km. Najmocniejszy wysokoprężny silnik również ma spalanie na poziomie około pięciu litrów.

Benzynowe jednostki też nie wyczyszczą portfela przy dystrybutorze. Najsłabszy 140-konny silnik średnio potrzebuje od 5,6 do 5,8 litra na 100 kilometrów. Nieco mocniejsza jednostka generująca 190 koni mechanicznych ma średnie spalanie na poziomie niecałych 6 litrów na 100 kilometrów. Z napędem xDrive rośnie ono jednak do ponad 6,5 litra. Najmocniejsza jednostka napędzana benzyną jest w BMW X2 M35i i spala około 7 litrów. Ciekawa jest również hybryda typu plug-in, która potrzebuje zaledwie 2 litrów.

Jaki silnik wybrać BMW X2 ?

Wybór jednostek jest naprawdę spory. Oferują one zarówno relatywnie niewielką jak na BMW moc lub naprawdę solidne dla kompaktowego SUVa osiągi. Najtańsze wybory to 150-konny diesel 18d i 140-konna benzyna 18i. Jednostka wysokoprężna rozpędza auto do 100 km/h w 9.2 sekundy, a benzynowa potrzebuje na to 9.6 s.

Wybór pośredni jest pod liczbą 20. Benzynowy silnik ma moc rzędu 192 koni mechanicznych, co w wersji z napędem na 4 koła pozwala na rozpędzenie kompaktowego SUVa do 100 km/h w 7.8 sekundy. Spalanie również jest dość rozsądne i pozwala na względnie niedrogą jazdę. Wysokoprężny silnik oferuje 190 koni mechanicznych, spalanie na poziomie niecałych pięciu litrów i sprint do setki trwający 7.7 sekundy.

Najmocniejsze jednostki występujące w wersji 25d i 25e to diesel o mocy rzędu 231 koni mechanicznych, a także bardzo ciekawa hybryda typu plug-in. Ma ona do dyspozycji 220 KM, a przyspieszenie do setki trwa 6.8 sekundy.

Jakie są opinie o BMW X2?

BMW X2 to kolejny przedstawiciel rodziny SUVów i crossoverów X w bawarskiej marce. Z tego powodu wiele osób ma o nim złą opinię, gdyż auta tego typu mają zarówno dużo zwolenników, jak i przeciwników, którzy preferują klasyczne sedany, hatchbacki oraz kombi zamiast miejskich aut udających terenówki. Na koniec dnia najważniejsze jest jednak słowo posiadaczy auta.

Wśród użytkowników auta dominują jednak z reguły pozytywne opinie. Znaczna większość zdecydowałaby się na ponowny zakup BMW X2, a chwalone w szczególności są takie aspekty jak ergonomia wnętrza, oferowana przestrzeń, dobry układ jezdny z wyszczególnieniem zawieszenia, czy też mocne, dynamiczne silniki. To, co zwraca uwagę oceniających to lekko sportowy charakter auta, które jednak świetnie sprawdza się jako pojazd rodzinny z przeznaczeniem w szczególności do poruszania się po miejskich ulicach. Nieco gorzej wypadają koszty eksploatacyjne i widoczność wewnątrz auta.

Jakie są wymiary BMW X2?

BMW X2 ma 4360 milimetrów długości przy rozstawie osi wynoszącym 2670 milimetrów. Szerokość auta to 1824 milimetry, a z rozłożonymi lusterkami mierzy ona dokładnie 2098 milimetrów. Wysokość sięga 1526 milimetrów. Prześwit kompaktowego SUVa wynosi 147 milimetrów, a współczynnik oporu powietrza jest na niezłym poziomie, gdyż mierzy on 0,29. Rozstaw przedniej osi to 1563 milimetry, a tylnej o jeden mm mniej, czyli dokładnie 1562 milimetry,

Masa własna auta dla najsłabszej benzynowej wersji 18i wynosi 1395 kilogramów, a na przykład hybryda plug-in waży już 1730 kilogramów, czyli ponad 300 kg więcej. Bagażnik BMW X2 może pomieścić od 470 do 1355 litrów po złożeniu tylnych siedzeń. W wersji hybrydowej wartości te spadają jednak do 410 litrów minimalnej i 1290 l maksymalnej pojemności.

W standardzie BMW X2 korzysta z 17-calowych kół, lecz w wypadku zakupu BMW X M35i bazową wielkością obręczy będzie już 18 cali z oponami 225/45.

Jakie są ceny BMW X2?

Niespodzianką w żadnym wypadku nie będzie raczej fakt, iż następne w kolejce po BMW X1 jest w gamie BMW X2. Jest to klasyczny przykład SUV-a coupe – tego typu auta ostatnimi czasy bardzo zyskały na popularności i zdaniem wielu są to jedyne SUV-y, które powinny mieć rację bytu na rynku. Jeżeli już chodzi o same ceny BMW X2, za podstawowy wariant tego auta przyjdzie nam zapłacić 144 900 złotych. Najwyższy wariant tego auta będzie zaś kosztować 239 300 złotych.

BMW X2 to kompaktowy SUV produkowany przez niemiecką markę od 2018 roku. Model otrzymał kod fabryczny F39. X2 jest całkowicie nową propozycją w ofercie BMW i nie ma żadnego poprzednika, aczkolwiek jest mocno powiązany z nieco mniejszym SUV’em z gamy – BMW X1. Jednak X2 jest nie tylko większym, ale i odważniejszym autem jeśli chodzi o design, który jest nowoczesny i bardziej atrakcyjny. Jak przystało na SUV-a, nowy model BMW jest komfortowy. Wnętrze bogato wyposażone i przestronne – zarówno pasażerowie z przodu jak i na tylnej kanapie mają sporą przestrzeń. Dużo miejsca oferuje również przestrzeń bagażowa. W tym wszystkim BMW X2 nie brakuje jednak sportowego charakteru. Model prowadzi się rewelacyjnie – sportowo, ale jednocześnie zapewnia pasażerom wygodę i bezpieczeństwo. W ofercie producent proponuje do X2 silniki benzynowe, wysokoprężne oraz hybrydy typu plug-in. Jeśli interesuje Cię nowe lub używane BMW X2, koniecznie sprawdź naszą stronę. Dostępne oferty sprzedaży są naprawdę zróżnicowane, więc z pewnością znajdziesz egzemplarz dopasowany do swoich potrzeb.