Ford Transit

Rodzaje zabudów do Forda Transita

Ford Transit jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych samochodów dostawczych w historii. Pierwsza generacja tego samochodu zadebiutowała na rynku już w 1953 roku, a linia modelowa zdołała przetrwać po dziś dzień. Aktualnie produkowane jest szóste wcielenie tego auta, co pokazuje, jak poważany jest to pojazd na globalnym rynku. Wśród wielu dostępnych wersji, bardzo popularną jest ta z możliwością stworzenia własnej zabudowy. Jakie są ich rodzaje i w jakich celach możemy używać Transita?

Dlaczego w autach dostawczych możemy kupić wariant bez zabudowy?

Nawet fabryczne auta dostawcze są samochodami dość uniwersalnymi. Nie oznacza to jednak, iż podstawowe warianty są lekiem na całe zapotrzebowanie klientów. Dla przykładu, Ford Transit jest standardowo oferowany jako wan, pickup bądź bus. Pozwala to bardzo łatwo dostosować ten samochód do naszych potrzeb, lecz dla wielu osób może to być po prostu za mało.

Jak można uporać się z tym problemem? Na przykład oferując klientom gotową kabinę silnikową oraz pasażerską z podwoziem, które można zabudować na swój własny sposób. Dzięki takiemu rozwiązaniu, właściciel nowego Transita będzie mógł bez większych przeszkód spersonalizować auto do swoich własnych potrzeb i dostosować je do jego przyszłego zadania. Daje to o wiele większe pole manewru, gdyż dzięki temu nasz Ford będzie mógł pełnić taką rolę, jaką od niego oczekujemy.

Podstawowe możliwości zabudowy Forda Transita

Oczywiście nie oznacza to, że zawsze musimy samodzielnie zabudowywać naszego nowego Transita. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać gotowe rozwiązania od Forda, dzięki którym zaoszczędzimy sporo czasu i formalności, które z pewnością zostałyby pochłonięte przez samodzielne konstruowanie przestrzeni załadunkowej dla naszego auta dostawczego.

Przede wszystkim w Fordzie Transicie możemy wybrać 3-drzwiowego lub 4-drzwiowego vana. Taki wariant możemy dość łatwo dostosować do naszych potrzeb. Transit Van sprawdzi się najlepiej na usługach firm budowlanych, kurierskich czy jakiegokolwiek innego przedsiębiorstwa, w którym bardzo ważne jest przewożenie cięższych ładunków i sporej ich ilości na krótszych lub dłuższych dystansach.

ford transit

Możemy również pokusić się o wariant bus, nazywany potocznie brygadówką. To samochód, który jest pośrednią opcją pomiędzy przewozem większej liczby osób a transportowaniem ładunków. Spora uniwersalność i mnogość zastosowań to największy atut tego samochodu, który z pewnością będzie w stanie przypaść do gustu wielu firmom.

Na koniec – klasyczny bus, który zamiast stawiać na przewóz ładunków, pozwoli nam na transport naprawdę sporej liczby osób. Transit w takim wydaniu oferuje możliwość więzienia nawet 17 osób naraz. To idealne rozwiązanie dla wszelkich firm transportowych.

Specjalne zabudowy Forda Transita

Jeżeli skusimy się na zakup samego podwozia zamiast fabrycznej zabudowy, będziemy w stanie bez problemu przerobić Forda Transita pod naszą modłę. Profesjonalne serwisy współpracujące z amerykańskim producentem oferują na przykład stworzenie z Transita pojazdu z zabudową skrzyniową, wywrotki, pojazdu z plandeką, a także zaimplementowanie na tyłach auta kontenera, chłodni, izotermy, lawety, food trucka czy nawet wersji dla służb publicznych. Możliwości dostosowania auta jest więc naprawdę od groma.