Volkswagen Amarok - średniej wielkości pickup

Volkswagen Amarok - średniej wielkości pickup

Volkswagen Amarok to średniej wielkości pickup, który od 2009 roku jest produkowany w Pacheco w Argentynie. Model zastąpił Volkswagena Taro produkowanego w latach 1989-1997. W języku eskimoskim nazwa „Amarok” oznacza „Wilk Arktyczny”.  Design Volkswagena Amaroka charakteryzuje się kanciastym kształtem. Jest to typowy samochód roboczy, dzięki ekonomicznej serii silników i bardziej luksusowej kabinie wyznacza nowy standard dla tej klasy auta. Jest to przestronny samochód, który może zapewnić komfortowe warunki podróży nawet pięciu osobom dorosłym. 

Jeden z dwóch silników wysokoprężnych może pracować pod maską Volkswagena Amaroka. Pierwszy ma pojemność 2,0 litra i może wytworzyć 122 KM i 340 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Drugi również ma pojemność 2,0 litra i może wytworzyć 163 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Te dwa silniki charakteryzują się niskim zużyciem paliwa i emisją dwutlenku węgla do atmosfery. W cyklu mieszanym łączne zużycie paliwa obu jednostek wynosi odpowiednio 7,5 litra i 7,6 litra na 100 kilometrów. Silnik elektryczny jest używany tylko z 6-biegową manualną skrzynią biegów. 

Główną zaletą Volkswagena Amaroka jest jego trwałość. Cecha ta została potwierdzona w 2010 roku, kiedy samochód brał udział w jednym z najtrudniejszych rajdów na świecie – Rajdzie Dakar. W zależności od preferencji klienta zawieszenie można wzmocnić, aby poradzić sobie z trudniejszymi warunkami lub ulepszyć do komfortowego poziomu. Volkswagen Amarok oferuje trzy poziomy wysposażenia: Basic, Trendline i Highline. Standardowe wyposażenie Volkswagena Amaroka obejmuje dwie poduszki powietrzne, światła do jazdy dziennej, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, zabezpieczenie przed kradzieżą oraz blokadę kierownicy. 

Sukcesem Volkswagena Amaroka było zdobycie nagrody International Pickup Award 2011 na targach motoryzacyjnych IAA w Hanowerze. Volkswagen Amarok otrzymał również najwyższą ocenę 5 gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP. Samochód można kupić w wersji wyposażeniem tj. Basic, Trendline, Comfortline, Highline, Dark Label, Canyon, Ultimate oraz Aventura.

Volkswagen Amarok - średniej wielkości pickup
Volkswagen Amarok - średniej wielkości pickup
Volkswagen Amarok - średniej wielkości pickup