Hyundai Bayon

Hyundai Bayon SUV 2021

Hyundai Bayon 1.0 T-GDI 48V-Hybrid Prime

998 cm³ · 101 KM · 1.0T-GDI*Serwis 55tyskm*Bogate wyposażenie*Gwarancja techniczna*
2021 Benzyna Manualna 55000 km

Oferta firmowa
Otmuchów
56 900 PLN
Hyundai Bayon SUV 2021

Hyundai Bayon 1.0 T-GDI 48V-Hybrid Prime

998 cm³ · 101 KM · 1.0T-GDI*Serwis 55tyskm*Bogate wyposażenie*Gwarancja techniczna*
2021 Benzyna Manualna 55000 km

Oferta firmowa
Otmuchów
56 900 PLN
Hyundai Bayon Crossover 2024

Hyundai Bayon Crossover

1197 cm³ · 84 KM · Benzyna
2024 Benzyna Manualna 8940 km

Oferta firmowa
Kalisz
55 000 PLN
Hyundai Bayon Hatchback 2021

Hyundai Bayon 1.0 T-GDI 48V-Hybrid Prime

998 cm³ · 101 KM · 1.0T-GDI*Serwis 55tyskm*Bogate wyposażenie*Gwarancja techniczna*
2021 Benzyna Manualna 55000 km

Oferta firmowa
Otmuchów
56 900 PLN
Hyundai Bayon Hatchback 2023

Hyundai Bayon Inne

998 cm³ · 100 KM · 1.0 T-GDi 100KM Manual Salon PL I Właściciel SMART + COOL + WINTER
2023 Benzyna Manualna 26800 km

Oferta firmowa
Bydgoszcz
67 900 PLN
Hyundai Bayon Hatchback 2021

Hyundai Bayon 1.0 T-GDi Smart DCT

998 cm³ · 100 KM · 1.0T-GDI 100KM AT 7DCT Smart + Winter Salon Polska Android Auto FV23%
2021 Benzyna Automatyczna 58600 km

Oferta firmowa
Łódź
64 900 PLN
Hyundai Bayon Hatchback 2022

Hyundai Bayon Inne

1197 cm³ · 83 KM · LPG*Led*Radar*Kamera*2xPdc*GrzFot/Kier*Komp*Klimatr*Android*AsysToru!!
2022 Gaz Manualna 110000 km

Oferta firmowa
Mysłowice
51 990 PLN
Nowy
Hyundai Bayon Hatchback 2026

Hyundai Bayon 1.0 T-GDI 6MT 100KM

998 cm³ · 90 KM · Smart 1.0T-GDI 90KM 6MT | Nowy | Salon |
2026 Benzyna Manualna 13 km

Oferta firmowa
Piotrków Trybunalski
79 900 PLN
Hyundai Bayon Hatchback 2021

Hyundai Bayon Hatchback

998 cm³ · 101 KM · Benzyna
2021 Benzyna Manualna 92000 km

Oferta firmowa
Skępe
49 900 PLN
Hyundai Bayon Kombi 2023

Hyundai Bayon Kombi

998 cm³ · 100 KM · Benzyna
2023 Benzyna Automatyczna 33872 km

Oferta firmowa
Katowice
74 900 PLN

Hyundai Bayon FAQ:


Jakie jest średnie spalanie Hyundai Bayon?

Hyundai Bayon, czyli najnowsze dzieło inżynierów z Korei Południowej jest miejskim crossoverem, więc bardzo ważne jest, by pozwalał na tanią jazdę po ulicach miast. Z tego powodu powinien on posiadać niewielkie, oszczędne jednostki napędowe. Czy Hyundai dobrze odrobił pracę domową przy montowaniu silników pod maską Bayona?

Pod maską Hyundaia Bayona, którego nazwa pochodzi od francuskiego miasta leżącego na południu tego kraju o nazwie Bajona znajdziemy jedynie dwie jednostki napędowe. Mniejsza, lecz mocniejsza to 1.0 T-GDi dobrze znane na przykład z Hyundaia i30. Ta sprawdzona przez Hyundaia, 3-cylindrowa jednostka ma średnie spalanie paliwa na poziomie od 5.4 do 5.7 litra według testów WLTP. Dodanie do niej 7-biegowej dwusprzęgłowej automatycznej przekładni może je obniżyć.

Słabszy silnik to 1.2 MPi, który ma zapotrzebowanie na poziomie średnio 5.5 do 5.7 litra na 100 kilometrów. Zaletą jest jednak wielopunktowy wtrysk pozwalający na montaż instalacji LPG.

Jaki silnik wybrać Hyundai Bayon?

Tak w zasadzie wybór nie jest zbyt wielki. Niezależnie od decyzji pod maską Hyundaia Bayona znajdzie się niewielka jednostka o małej mocy, która lepiej poradzi sobie w mieście niż na trasie. Czysto na papierze lepszym wyborem zdaje się być turbodoładowany silnik 1.0 T-GDi. Generuje on 100 koni mechanicznych, które są dostępne od 4500 do 6000 obrotów na minutę, a także maksymalny moment obrotowy wynoszący 172 niutonometry. Jest on dostępny od 1500 do 4000 obrotów na minutę.

Słabsza, lecz większa jednostka 1.2 MPi ma co prawda podobne spalanie i mniejszą moc, ale za to posiada dwie zalety. Pierwsza to fakt, iż 1.2 MPi jest silnikiem 4-cylindrowym. Druga polega na braku użycia turbosprężarki i wykorzystaniu wielopunktowego zamiast bezpośredniego wtrysku paliwa. Dzięki temu ten 84-konny silnik dysponujący momentem obrotowym rzędu 118 niutonometrów nadaje się do montażu instalacji LPG. Pozwoli to na znacznie niższe koszty jazdy.

Jakie są opinie o Hyundai Bayon?

Hyundai Bayon to najświeższy model oferowany przez markę z Korei Południowej. Z tego powodu nie ma jeszcze miarodajnych opinii użytkowników i trzeba zdać się na to, co sądzą o nim osoby, które miały okazję ten samochód przetestować na przykład podczas testu prasowego.

Co sądzą o Hyundaiu Bayon dziennikarze? Nic odkrywczego i szokującego. Ten miejski crossover często nazywają nadmuchaną wersją miejskiego Hyundaia i20, a największe jego problemy to kiepskie osiągi i mała ilość przestrzeni wewnątrz. Pozytywnie oceniana jest za to gama silników, która daje wybór między niezwykle prostą i trwałą jednostką, a także małym dynamicznym silnikiem 1.0 T-GDi, który dobrze radzi sobie w mieście.

Największe problemy to nijakość auta. Owszem wizualnie Hyundai Bayon niesamowicie się wyróżnia, lecz może to być zaleta i wada. Poza tym jednak samochód nie oferuje nic nowego, odkrywczego lub chociażby ciekawego. No może poza faktem, że polski importer montuje w nim instalację gazową do silnika 1.2 MPi.

Jakie są wymiary Hyundai Bayon?

Hyundai Bayon to najmniejszy crossover oferowany przez Koreańczyków. Wskoczył on w gamie pod Hyundaia Kona, a technologicznie korzysta w głównej mierze z Hyundaia i20 z którego pochodzi kokpit, ale też przede wszystkim płyta podłogowa mierząca dokładnie 2580 milimetrów. Oparty na niej Hyundai Bayon jest długi na 4180 milimetrów. Jego szerokość wynosi 1775 milimetrów, a wysokość sięga 1500 milimetrów. Rozstaw przedniej osi mierzy 1551 milimetrów, a z tyłu jest nieco większy i wynosi 1557 milimetrów.

Auto jak na swoje rozmiary ma bardzo pojemny bagażnik. Zmieścimy do niego aż 411 litrów, czyli o 59 więcej niż w będącym bazą do powstania Bayona Hyundaiu i20. Masa własna jest dość niewielka i minimalnie wynosi dokładnie od 1045 do 1120 kilogramów w wersji z jednostką 1.0 T-GDi w połączeniu z 7-biegowym, dwusprzęgłowym automatem. Auto korzysta z 15-calowych stalowych felg, lub 16, bądź 17-calowych felg aluminiowych.

Hyundai Bayon — miejski crossover na bazie i20

Bayon zadebiutował w 2021 roku jako najmniejszy i najtańszy crossover w gamie Hyundaia — pozycjonowany poniżej Kony, z technologią i płytą podłogową przejętą bezpośrednio z i20. Przy długości 4180 mm i bagażniku 411 litrów oferuje więcej przestrzeni niż sugerują zewnętrzne wymiary.