Hyundai i40

Hyundai i40 - jaki silnik wybrać?

Hyundai i40, podobnie jak poprzednie generacje koreańskiego producenta, robi ogromne wrażenie drapieżnymi linami oraz bardzo dynamicznie skrojonym podwoziem. Auto wewnątrz posiada bardzo dobrze przemyślany kokpit, począwszy od wygodnych foteli, intuicyjnego rozstawienia elementów potrzebnych do jazdy oraz przestronnej klimatyzacji. W środku nie powinno zabraknąć miejsca, także dla pasażerów.

Hyundai i40 to doskonały wybór do jazdy po mieście. Czy sprawdzi się na dłuższych trasach? Niestety nie. I nie chodzi tylko o niewystarczające wyciszenie, ale także bardzo przeciętną precyzję prowadzenia, która mocno powiązana jest z wrażliwością na potencjalne podmuchy wiatrów. Jednak czym może się pochwalić Hyundai i40 w aspekcie elementów mechanicznych? Zdecydowanie zatem warto wiedzieć decydując się na model Hyundai i40 jaki silnik wybrać.

 

Hyundai i40 – dane techniczne silników

Najnowsza generacja Hyundaia i40 to model, który według wielu jest uznawany za bardzo udany, ale są również użytkownicy i40, którzy uważają go za przeciętnego średniaka. Która opinia bardziej pasuje do tego modelu?

W najnowszej wersji mamy do wyboru dwie wersje benzynowe i analogicznie dwie dieslowe. W benzynowych można wybrać pomiędzy pojemnością 1.6 GDI i 2.0 GDI z mocą kolejno 135 oraz 177 koni mechanicznych. Oczywiście wersja dwulitrowa jest znacznie bardziej dynamiczna, rozpędzając się od 0-100 km/h w niecałe 10 sekund. Wpływa to rzecz jasna na spalanie, ponieważ silnik 1.6 spala 6l/100 km, a dwulitrowy 6.8 l/100 km.

Z kolei w jednostkach dieslowych pojemność skokowa wynosi 1.7 litra o dwóch wariantach mocy takich jak 116 KM oraz 136 KM. Jednak bardzo ważną zaletą silników dieslowych w odniesieniu do benzynowych jest znacznie mniejsze spalanie, które plasuje się na poziomie 4.6 l/100 km w 116-konnym wariancie oraz 5.6 l/100 km w 136-konnej opcji. Niemniej tak samo silniki benzynowe jak i dieslowe charakteryzują się bardzo niską awaryjnością, co może cieszyć użytkowników.

 

Zobacz również: Hyundai I40 – czym się wyróżnia i ile emituje CO2?

 

Hyundai i40 – wady i zalety

Jednymi z największych zalet hyundai i40 jest zakres regulacji fotela właściwie dopasowana pozycja za kierownicą. Ponadto klimatyzacja w samochodzie pracuje bardzo cicho, posiadając przy tym także nawiewy na tył. Mimo tego, że auto często recenzowane jest jako bardzo miejski samochód, to miejsca w nim jest bardzo dużo. Pozwala to na wygodną podróż pasażerów również zajmujących tył samochodu.

Nielicznymi minusami jest przede wszystkim wielkość szyb, które są małe, a także wrażliwość auta na podmuchy wiatru, szczególnie przy wyższych prędkościach. Pomimo tego auto jest godne polecenia, szczególnie dla kierowców miejskich.