Peugeot 307 - jaki silnik wybrać?
Wiele osób szuka niedrogiego w zakupie i utrzymaniu samochodu miejskiego i wówczas wybór pada na Peugeota 307. Jaki silnik warto wybrać i jakie są opinie kierowców?
Peugeot 307 - jaki silnik warto wybrać, a jaki bywa awaryjny?
Jeśli chodzi o wybór konkretnego rodzaju silnika dla wersji Peugeota 307 to kierowcy wskazują zgodnie, że najbezpieczniejszy jest silnik 1.6 benzynowy. Problematyczne mogą w nim cewki sagem, ale nie jest to dość obciążający wydatek. Jeśli, z kolei szukamy wersji diesel to polecaną opcja jest 2.0 HDI wersja 90KM.
Warto tu wskazać, że część kierowców posiada obawy w zakresie braku dynamiki jazdy i wówczas poleca się wersję benzynową 2.0. zamiast 1.6. Ta druga opcja pozwala na dość ostrożną jazdę, bez przysłowiowego "szaleństwa".
Wersja 1.6. HDI 90KM nie posiada FAP, tak jak wersja 110KM. W porównaniu do 2.0. HDI ma też mniejsze spalanie. Na ogół kierowcy wskazują, że nie pojawiają się częste awarie i warto sprawdzić spód auta, gdyż mogą pojawić się przecieki pod miską olejową.
Jak wybrać dobry silnik do Peugeot 307?
Zdaniem kierowców generacja 2.0 HDI cieszy się dobrą opinią, podczas gdy starsze wersje są jeszcze bardziej polecane, mimo, że nie można ich określić jako najsilniejszych i zapewniających maksymalne doznania na drodze. 1.6 uważane jest za nowszą konstrukcję, jednak w wersji 90 nie ma filtra. Na potrzeby codziennej jazdy wskazuje się, że 307 w opcji kombi i 100-110 koni mechanicznych w zupełności powinno zadowolić nawet wymagających kierowców.
Mały i niedrogi w utrzymaniu Peugeot 307 nie jest drogi, a opinie kierowców dowodzą, że warto sięgnąć po model z ostatnich lat produkcji. Pierwsze, które pojawiły się na rynku bywają dość awaryjne, a znane są przypadki kiedy wręcz... zapaliły się!
Peugeot 307 to następca modelu 306, który został dość dobrze oceniony po wejściu na rynek. Przemawia za tym do dziś ogólny wygląd, przestronność oraz komfort podczas jazdy. Dzięki temu właśnie Peugeot 307 zdobył tytuł "Car of the Year 2002". Dziś wiemy już, że pierwsze modele posiadały awarie, w tym te poważne, takie jak np. możliwość zwarcia w pompie ABS-u, co kończyło się w skrajnych sytuacjach nawet pożarem. Dlatego, jeśli szukamy obecnie właśnie takiego samochodu, to warto sprawdzić czy pompa została wymieniona lub samemu to zrobić. A dla osób, które chcą korzystać z wygody i bezpieczeństwa poleca się wybór samochodu, który na rynek trafił po modernizacji przeprowadzonej w 2005 r. Posiada on nową wersję instalacji elektrycznej z magistralą CAN. Co prawda, nie gwarantuje ona stuprocentowej bezawaryjności, ale znacząco podnosi bezpieczeństwo.