peugeot

W czasie drogiej ropy Peugeot w Niemczech dodaje do aut bon paliwowy

W obecnych czasach ceny paliw osiągają naprawdę wysokie ceny, co mocno daje w kość kierowcom. Z rozwiązaniem, które ma pomóc, ale też przyciągnąć nowych klientów. Rozwiązaniem tym jest bon paliwowy, który mają otrzymać osoby podczas zakupu nowego samochodu marki Peugeot. Na jakich zasadach ma działać ten bon i gdzie jest on dostępny?

Gdzie Peugeot oferuje bon paliwowy?

Na start informacja smutna dla polskich kierowców. Z inicjatywą oferowania bonu paliwowego wyszedł bowiem niemiecki oddział Peugeota i to tylko u naszych zachodnich sąsiadów ma on na ten moment być oferowany. Polscy kierowcy z niego raczej więc nie skorzystają. Nie oznacza to jednak, że nie warto jest poznać ofertę Peugeota, gdyż ta jest naprawdę ciekawa i w dzisiejszych czasach wręcz niespotykana.

Czemu oferta Peugeota jest dość niestandardowa?

Aktualnie cała branża motoryzacyjna znajduje się w sporym kryzysie, który sprawił, że między innymi zniknęły wyprzedaże rocznika, czy też rabaty dealerskie. Dlatego wydawało się, że sytuacje, w których dealerzy będą zachęcać do zakupu aut raczej nie będą już spotykane z racji na to, że samochodów jest po prostu niewiele, a popyt na nie jest wciąż całkiem spory.

Mimo tego Peugeot zdecydował się na wprowadzenie promocji, która ma pomoc kierowcom w trudnych czasach, w których paliwo jest sprzedawane za wręcz ogromne pieniądze. Bon paliwowy oferowany przez Peugeota nie jest mały, gdyż jest on wystawiany na kwotę 1200 euro. Nie może on być jednak wykorzystany na dowolnej stacji paliw. Klienci, którzy otrzymają bon mogą wykorzystać go jedynie na stacjach sieci TotalEnergies, która współpracuje z francuską marką.

Aby otrzymać bon, trzeba po prostu zakupić po 1 lipca samochód marki w Peugeot w oficjalnym salonie. Promocja trwa do 31 sierpnia i są nią objęte modele 308, 308 SW, 2008, 3008, 5008, 508, a także 508 SW. Mowa więc o znacznej części gamy modelowej i jednym z większych nieobecnych jest tylko miejski Peugeot 208.

Decyzję o wprowadzeniu bonu paliwowego dyrektor zarządzający niemieckiego oddziału Peugeota Haico van der Luyt skomentował następująco: "Wszystko drożeje, artykuły spożywcze, ogrzewanie, a także tankowanie. Oferujemy rabat na paliwo, który naprawdę działa. Bon na paliwo o wartości 1200 euro to nasze słowo. Do 31 sierpnia przekażemy naszym klientom rabat na paliwo na zakup wszystkich naszych nowych samochodów.".

Dlaczego paliwo tak bardzo podrożało?

Jednym z głównych powodów tego, że obecnie w każdym europejskim kraju paliwo znacząco zdrożało jest między innymi cena ropy naftowej. Ta jednak ostatnio spada i warto poszukać powodów gdzie indziej. Mowa tu na przykład o cenach gotowych paliw. Te od marca nie tylko znacząco wzrosły, ale też przestały korelować z ceną ropy naftowej. Wynika to z tego, że w Europie pojawił się spory problem z dostępnością ropy i paliw po tym jak nałożono embarga na Rosję w wyniku nieuzasadnionej inwazji na Ukrainę.

Tak naprawdę obecnie rynek paliw i ropy naftowej jest niezwykle chaotyczny, a to wszystko trwa na dobre od czasu wybuchu wojny w Ukrainie, która znacząco zmieniła sytuację z dostępnością paliw oraz ropy, którą europejskie kraje zaczęły importować między innymi ze Stanów Zjednoczonych w zwiększonej ilości. W naszym kraju swoje robi też to, że sytuacja polskiego złotego jest coraz gorsza i ten jest coraz słabszy na tle dolara amerykańskiego, co sprawia, że zakup ropy oraz gotowych paliw jest coraz droższy.

Dlaczego wysokie ceny paliw są niebezpieczne?

Wiele osób o tym zapomina, lecz wysoka cena paliw uderza kierowców podwójnie. Nie uderza tylko kierowców, ale też wszystkie osoby przebywające w danym kraju. Od ceny paliw zależy bowiem to ile kosztują na przykład produkty spożywcze w sklepie, czy też dane usługi. Z paliwa korzystają bowiem prawie wszystkie przedsiębiorstwa, a w szczególności te handlowe, czy też opierające się na transporcie i wyższe ceny paliw muszą być nadrabiane zwiększonymi cenami. Z tego powodu wyższa cena paliw odbija się na przykład tym, że za zakupy zapłacimy więcej niż dotychczas.