Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Fiat Multipla używane i nowe na sprzedaż

Fiat Multipla to kompaktowy minivan produkowany przez włoską markę w latach 1998-2010. Model znany jest głównie ze swojej niekonwencjonalnej stylistyki. Zbyt mocno nowatorski design okazał się nietrafionym strzałem – pierwsza wersja przed liftingiem znalazła się na liście 50 najgorszych samochodów wszech czasów. W 2004 roku Fiat Multipla przeszedł gruntowną modernizację. Poprawiono styl i jakość modelu. Od tego momentu można mówić o plusach. Sylwetka stała się bardziej konwencjonalna, co mogło przekonać większą ilość potencjalnych klientów. Zaletą jest przestronne i bardzo funkcjonalne wnętrze. Multipla ma też dobre właściwości jezdne. Niewątpliwym plusem są niskie koszty zakupu i utrzymania tego modelu. Producent proponował do Multipli silniki benzynowe i diesla. Minusem pozostała spora awaryjność, jednak ewentualne części czy naprawa nie są drogie. W 2007 roku samochód wycofano ze sprzedaży w Polsce. Jeśli jednak interesuje Cię używany Fiat Multipla, sprawdź koniecznie naszą stronę. Dostępne oferty sprzedaży są naprawdę zróżnicowane, więc z pewnością znajdziesz idealny egzemplarz.

Fiat Multipla

Fiat Multipla uznawany jest za jedno z najbardziej kontrowersyjnych aut w historii motoryzacji. W 2000 roku model ten zdobył drugie miejsce w konkursie na Europejski Samochód Roku. Co ciekawe, model – przed liftingiem – otrzymał niezbyt pochlebny tytułu Najbrzydszego Samochodu Roku według magazynu Top Gear.

Fiat Multipla pierwsza generacja (1998-2004)

Niezwykła sylwetka Multipli niewątpliwie przyciąga uwagę. Bryła przypominająca sześcian z zaokrąglonymi krawędziami, krótki przód o schodkowej konstrukcji oraz światła drogowe umieszczone na panelu pod przednią szybą wyróżniają ten model spośród aut jeżdżących po naszych drogach. Projekt tego auta został całkowicie podporządkowany jego funkcjonalności. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom Multipla o długości 4 m jest w stanie przewieźć sześciu dorosłych pasażerów oraz 400 l bagażu. Aby zmieścić w niewielkim samochodzie sześć indywidualnych siedzeń, projektanci zdecydowali się przenieść dźwignię zmiany biegów z podłogi na środkową konsolę, tuż pod panel z zestawem wskaźników.

Średnia cena używanego Fiata Multipla I generacji wynosi 3950 zł.

Fiat Multipla druga generacja (2004-2010)

W 2004 roku Fiat Multipla przeszedł gruntowny lifting, zyskując nieco bardziej konwencjonalny wygląd. Nowa Multipla została wyposażona w nowe reflektory oraz przeprofilowaną maskę. Usunięto charakterystyczne wybrzuszenie w miejscu styku maski i kabiny oraz zmieniono profil zderzaka. Wnętrze samochodu pozostało praktycznie bez zmian. Zachowano innowacyjny układ siedzeń, dzięki któremu stosunkowo niewielka Multipla mogła pomieścić do 6 osób. Przemyślany projekt zapewniał wygodną pozycję za kierownicą, doskonałą widoczność oraz łatwo dostępną i płynnie działającą dźwignię zmiany biegów. Podstawowa wersja modelu została wyposażona w system ABS, przednie poduszki powietrzne oraz elektryczną regulację szyb. Średnia cena używanego Fiata Multipla II generacji wynosi 7999 zł.

Fiat Multipla na samochody.pl

Interesuje Cię praktyczny model? Sprawdź oferty na naszej stronie. Skorzystaj z intuicyjnej wyszukiwarki i zaznacz dane techniczne takie jak pojemność silnika, skrzynia biegów czy maksymalny przebieg. Wśród opcji wyposażenia, które są dostępne wybierz takie jak czujniki parkowania, komputer pokładowy, stabilizacja toru jazdy, czujnik deszczu, system multimedialny czy inne. Jeśli decydujemy się na używany model, to warto nie skupiać się wyłącznie na opisach, tylko sprawdzić również historię pojazdu za pomocą numeru VIN.

Nie zwlekaj, załóż konto już dziś i korzystaj ze wszystkich możliwości portalu - zapisuj do obserwowanych ogłoszenie dodane przez ulubiony komis lub salon (aby dodać ofertę do obserwowanych zaloguj się do swojego konta), wysyłaj wiadomości do sprzedawców i otrzymuj powiadomienia o nowych ogłoszeniach.