Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Honda Fr-v używane i nowe na sprzedaż

Honda FR-V to rodzinny minivan klasy kompaktowej produkowany przez japońską markę w latach 2005-2009. Rozwinięciem skrótu jest Family Recreational Vehicle, czyli rodzinne auto rekreacyjne. To mocno zaznacza jego przeznaczenie. FR-V ma miejsca dla 6 osób. Wnętrze, jak przystało na model Hondy, jest przestronne, nowoczesne i dobrze zaprojektowane, a przede wszystkim funkcjonalne. Ergonomiczny projekt FR-V sprawił, że auto świetnie się sprawdzi jako rodzinny samochód. W sprzedaży oferowano 3 wersje wyposażenia: Trend, Comfort i najwyższą – Executive. Aktualnie na rynku wtórnym można znaleźć wiele egzemplarzy z bardzo bogatym wyposażeniem. Dostępne były również wyłącznie 3 jednostki benzynowe i jedna wysokoprężna, z czego do najbardziej polecanych należy benzynowy silnik 1.8 VTEC. Niewątpliwym plusem jest niska awaryjność tego modelu. Jeśli interesuje Cię używana Honda FR-V, sprawdź koniecznie naszą stronę. Dostępne oferty sprzedaży są naprawdę zróżnicowane, więc z pewnością znajdziesz idealny egzemplarz.

Honda FR-V

Honda FR-V to minivan segmentu C. Był produkowany w latach 2005 - 2009. Jego poprzednikiem była Honda SM-X, a następcy nie wyznaczono. W Japonii ten sam model nazywał się Edix. Krewniakami FR-V są Honda Civic VII i Honda CR-V II, czyli bestsellery tej marki. Wydawało się, więc że auto zbudowane na ich bazie odniesie podobny sukces.

Honda FR-V - jedna generacja

Honda FR-V miała swoją premierę na targach motoryzacyjnych w Tokio. Pokazano ją w 2004 roku, ale produkcję rozpoczęto dopiero w roku następnym. Do budowy modelu wykorzystano płytę podłogową Hondy Civic siódmej generacji. Zawieszenie pochodziło od siostrzanego CR-V drugiej generacji. Dzięki temu auto miało przypaść do gustu odbiorcom i zdetronizować sześciomiejscowego Fiata Multiplę. Honda FR-V otrzymała jednobryłowe nadwozie. Sylwetka została wydłużona. Zrezygnowano z ostrych krawędzi na rzecz bardziej delikatnych kształtów. Auto wyróżniała ostro pochylona tylna szyba. Auto było dostępne z trzema rodzajami silników benzynowych i jednym silnikiem wysokoprężnym.

Honda FR-V - facelifting

w 2007 zdecydowano się na przeprowadzenie faceliftingu tego modelu. Zmieniono kształt reflektorów i atrapę chłodnicy. Postawiono też na wygodne wnętrze. Dodano drobiazgi, które uprzyjemniają pasażerom jazdę Hondą. Do tego też zmieniono tapicerkę oraz gamę dostępnych silników. To jednak nie uratowało FR-V przed podjęciem przez Hondę drastycznych kroków.

Honda FR-V - zbyt małe zainteresowanie

Mimo że wydawało się, że innowacyjny projekt i przemyślane rozwiązania zastosowane w Hondzie FR-V wystarczą, by zainteresować klientów, to okazały się jednak nietrafione. Z tego powodu popyt na ten model był bardzo mały. Z tego też powodu nie zdecydowano się na kontynuowanie jego produkcji oraz opracowywanie nowych generacji. Auta te kosztują obecnie od 10 000 do 15 000 zł.

Honda FR-V na samochody.pl

Jeśli poszukujesz samochodu właśnie takiego jak FR-V, koniecznie sprawdź oferty sprzedaży na naszej stronie. Skorzystaj z nowoczesnej wyszukiwarki i zaznacz dowolne dane techniczne takie jak pojemność silnika, silniki benzynowe, diesla lub elektryczne, skrzynia biegów, a także maksymalny przebieg w przypadku aut używanych.

Wśród opcji wyposażenia które są dostępne wybierz te, które Cię interesują: komputer, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, klimatyzacja dwustrefowa, stabilizacja toru jazdy, czujniki parkowania, czujnik deszczu, system multimedialny, kamera cofania czy światła w technologii LED.

Warto nie skupiać się wyłącznie na zdjęciach i opisach, tylko w miarę możliwości sprawdzić również historię pojazdu za pomocą numeru VIN, zwłaszcza jeśli decydujemy się na używane samochody.