km km
expand_more
Zamknij close

Potwierdź
expand_more
Zamknij close
cm³ cm³
KM KM

Potwierdź
expand_more
Zamknij close

Potwierdź
expand_more
Zamknij close

Potwierdź
expand_more
Zamknij close

Potwierdź

Jaguar X-Type

Jaguar X-Type to osobowy pojazd należący do średniej klasy, dostępny w ofercie brytyjskiej marki Jaguar w latach 2001-2009. Pierwsza oficjalna demonstracja modelu miała miejsce w 2001 roku, kiedy to został zaprezentowany jako pierwszy samochód tego producenta w wersji kombi z wysokoprężną jednostką napędową. Karoserię X-Type zaprojektował Wayne Burgess, natomiast wnętrze auta jest dziełem Polaka - Tadeusza Jelca.

Jaguar X-Type - specyfikacja

Jaguar X-Type jest samochodem zbudowanym na bazie płyty podłogowej CD132, którą wykorzystano m.in. w modelu Mondeo III marki Ford. Początkowo pojazd ten oferowany był wyłącznie w wersji sedan. W 2003 roku wprowadzono pierwszy w dziejach marki silnik wysokoprężny, a w 2004 roku gamę nadwoziową urozmaicono wariantem kombi. Napęd na wszystkie koła oferowano jedynie opcjonalnie, w wersjach wyposażonych w benzynową jednostkę napędową. W 2007 miała miejsce subtelna modernizacja nadwozia, obejmująca przemodelowanie przedniego pasa oraz zastosowanie nowego zderzaka i atrapy chłodnicy.

Jaguar X-Type - wersje wyposażeniowe i ceny

Jaguar X-Type posiadał kilka wersji wyposażeniowych, takich jak m.in. Classic, High, Lux czy Sport. W zależności od wybranego wariantu, auto mogło dysponować np. systemem ESP i ABS, elektrycznie sterowanymi fotelami, szybami i lusterkami, 6 poduszkami powietrznymi, światłami przeciwmgłowymi czy manualną lub automatyczną klimatyzacją. W niektórych wersjach dostępne były także wyjątkowo ekskluzywne dodatki, takie jak drewniane wykończenie wnętrza, system nawigacji satelitarnej czy reflektory ksenonowe. Na rynku wtórnym, najstarsze modele Jaguara X-Type kosztują średnio 10 000 - 14 000 zł. Cena egzemplarzy z młodszych roczników to ok. 30 000 zł.