expand_moreclose
expand_moreclose
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
km
expand_more
km
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
cm³
expand_more
cm³
expand_more
KM
expand_more
KM
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more

Jeep Gladiator FAQ:


Jakie jest średnie spalanie Jeep Gladiator?

Amerykański pickup od marki posiadającej wojskowy rodowód? Po takich słowach przed oczami wielu osób pojawi się niezwykle masywny samochód z potężnym silnikiem i... będą one miały rację. Jeep Gladiator to bardzo ciekawy samochód w kategorii pickupów klasy średniej. Oczywiście widząc go na ulicy można mieć spore obawy co do kwestii zużycia paliwa w takim samochodzie. Jak jednak wygląda to koniec końców w rzeczywistości?

Jeep Gladiator to jedyny w swoim rodzaju samochód pickup, który bez problemu będzie w stanie poradzić sobie także jako samochód terenowy. Wiele aut z tej kategorii ma pewne aspiracje do jazdy na nieutwardzonych drogach, lecz Gladiator jest do tego wręcz stworzony. By przebić się przez niewygodny teren potrzeba jednak sporej mocy, a spora moc potrzebuje dużej ilości paliwa. Tym samym, mimo że pod maską znajduje się diesel 3.0 V6, Gladiator nawet w cyklu mieszanym pali aż 10l/100 km. Nie trzeba chyba dodawać, że podczas jazdy terenowej spalanie wzrośnie jeszcze bardziej.

Jaki silnik wybrać Jeep Gladiator?

W przypadku Jeepa Gladiatora nie mamy większego wyboru w kwestii jednostki napędowej. W takich samochodach ogromne zróżnicowanie w gamie rzadko kiedy jest jednak potrzebne. Najważniejsze jest to, by choć jedna dopracowana jednostka była w stanie sprostać wszystkim zadaniom. Z taką myślą Jeep przystąpił do projektowania jedynego motoru w gamie silnikowej Gladiatora.

Gladiator wyposażony jest w silnik diesla w konfiguracji V6 o pojemności trzech litrów. Jednostka ta jest w stanie wydobyć z siebie aż 264 konie mechaniczne mocy oraz zawrotne 600 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego, które są dostępne już od 1400 obrotów na minutę. Takie wartości, w szczególnie ta druga, są absolutnie konieczne, jeżeli chcemy wybrać się samochodem w trudniejszy teren. Dzięki temu żadne przygody czyhające na nas poza szosą nie będą dla nas większym wyzwaniem. Jednostka ta wyposażona jest dodatkowo także w intercooler.

Jakie są opinie o Jeep Gladiator?

Jeepa Gladiatora nie można oceniać niczym typowy samochód osobowy. Pickupy łączą w sobie bowiem naprawdę wiele cech, z które cenimy również samochody użytkowe. Z tego też względu takiego pickupa możemy porównać wyłącznie z innymi pick-upami, a w tej kategorii Gladiator wybija się zdecydowanie ponad przeciętność.

Największym plusem Jeepa Gladiatora bez wątpienia są jego możliwości off-roadowe. Praktycznie żaden pickup na rynku nie jest w stanie popisać się taką charakterystyką. Widać, że ten pojazd konstruował taki, a nie inny producent. Warto również wspomnieć o naprawdę świetne ładowności Gladiatora oraz sporym możliwościom konfiguracji auta.

Nie jest to jednak auto beż żadnych znamiennych wad. Przede wszystkim na asfalcie, w szczególności przy wyższych prędkościach, może zachowywać się dość dziwnie, głównie za sprawą wysokiego środka ciężkości. Nie można również nie wspomnieć o silniku, który w off-roadzie jest świetny, lecz na drodze pobiera za duże ilości paliwa.

Jakie są wymiary Jeep Gladiator?

Już sama nazwa wskazuje na to, że Jeep Gladiator, jest masywny, ogromny, a na ulicy budzi wręcz postrach. Trudno jest się temu dziwić – jego wymiary są naprawdę słuszne. Aż 5537 mm długości, 1875 mm szerokości oraz aż 1933 mm wysokości to naprawdę osobliwa mieszanka, która sprawia, że Gladiator jest idealnie przygotowany do wszystkich działań, jakie mu powierzymy. Z ogromnymi rozmiarami w parze idzie też naprawdę spora waga. W zależności od wersji wyposażenia oraz wybranej jednostki silnikowej, masa własna tego pickupa znajduje się w granicach 2109-2301 kilogramów.

Pojemność bagażnika, a raczej paki, wynosi aż 1005 litrów. Wraz z ładownością na poziomie 556 kilogramów, pozwala to na przewiezienie naprawdę ciężkich przedmiotów bez obawy o nasz samochód. Do takiego auta potrzebny jest spory bak – w tym wypadku pojemność wynosi 71 litrów. Gladiator posiada też dodatkowy zbiornik AdBlue o objętości wynoszącej 19,5 litrów.

Jeep Gladiator to 4-drzwiowy pick-up produkowany przez amerykańską markę od 2019 roku. Model na naszym rynku występuje w czterech wersjach: Sport, Overland, 80th Anniversary oraz w limitowanej Launch Edition, gdzie na cały kraj przydzielono nam wyłącznie 10 egzemplarzy. Gladiator swoim masywnym i nietuzinkowym wyglądem wzbudza duże zainteresowanie. Wnętrze jest świetnie urządzone i wyjątkowo wygodne jak na tego typu auto, jest również bardzo dobrze wykonane i wyposażone. W gamie silnikowej dostępne są wyłącznie silniki benzynowe V6 w wersji 3.0 litrowej i 3,6 litrowej. Sama nazwa tego samochodu wskazuje, że nie mamy do czynienia masywnym modelem, który świetnie spisze się w trudnych warunkach. Dla wielu jednak lepszym określeniem do tego modelu jest terenówka niż pick-up, ponieważ niezbyt dobrze radzi on sobie z dużymi ładunkami ok. 500kg. Jeśli interesuje Cię nowy lub używany Jeep Gladiator, na naszej stronie znajdziesz liczne oferty sprzedaży tego modelu i z pewnością natrafisz na egzemplarz dopasowany do Twoich potrzeb.