expand_moreclose
expand_moreclose
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
km
expand_more
km
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
cm³
expand_more
cm³
expand_more
KM
expand_more
KM
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more

Nissan GT-R FAQ:


Jakie jest średnie spalanie Nissana GT-R?

Nissan GT-R, jest samochodem sportowym, który jest produkowany przez firmę Nissana, która pochodzi z Japonii. Samochód osobowy z tego modelu, najnowszej generacji, cechuje się tym, że jest uważany za jeden z najlepszych pojazdów, jeśli chodzi o markę Nissana. Średnie spalanie tego samochodu osobowego, jakim jest Nissan GT-R jest bardzo wysokie. Jest to w głównej mierze spowodowane bardzo dużą mocą silnika, jaką cechuje się pojazd tej marki. Jednak warto wspomnieć, że dzięki dużej używalności paliwa, użytkownik może być zadowolony z bardzo szybkiej jazdy. Średnie spalanie w Nissan GT-R, w cyklu miejskim szacuje się na ilość 19,2 litrów na 100 kilometrów. W cyklu mieszanym, 13,1 litra na 100 kilometrów, jednak w cyklu pozamiejskim, wynosi ono 9,8 litrów na 100 kilometrów. Warto również zaznaczyć, że całość pojemności zbiornika paliwa, szacuje się na ilość 74 litry. Z tego też powodu, zużycie paliwa w Nissan GT-R jest bardzo wysokie.

Jaki silnik wybrać Nissana GT-R?

Odpowiednio dobrany silnik, dla samochodu osobowego, jakim jest Nissan GT-R, jest bardzo istotną kwestią, ze względu na korzyści jakie ze sobą niesie. W pierwszych egzemplarzach tego pojazdu, jakim jest Nissan GT-R, mogliśmy spotkać się z silnikiem 3.8 l V6, który dodatkowo był wyposażony w turbosprężarki IHI. Generował on aż 480 M przy 6400 obr.min. Warto zaznaczyć, że przy tym silniku, rozpędzenie się do 100 km/h, wynosiło 3,6s. Jednak obecnie jest produkowany najczęściej silnik 3,8l, który był wyposażony w moc silnika 550 KM, a dodatkowo 632 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Konfiguracja ta, pozwala na przyspieszenie do setki, zaledwie do pierwszych 2,84s. Jeśli chodzi jednak o maksymalną prędkość jaką może osiągnąć Nissan GT-R, jest to około 320 km/h. Jest to pojazd, samochód osobowy, który jest uważany za sportowy, dlatego też zarówno silnik, jak i ilość koni mechanicznych, jest jak najbardziej odpowiednio dobrana do tego konkretnego modelu.

Jakie są opinie o Nissanie GT-R?

Użytkownicy, którzy spotkali się z samochodem osobowym, jakim jest Nissan GT-R, dokładnie wiedzą czego szukają. Warto mieć na uwadze, że jest to samochód sportowy i nie każdy kierowca, może dać sobie z nim radę. Nissan GT-R, jest przez wielu kupujących i nie tylko, uważany za jeden z lepszych samochodów sportowych, który można znaleźć w odpowiedniej cenie. Dodatkowo pozwala on na jazdę po drogach miejskich, co nie zawsze jest możliwe przy pojazdach tego typu. Najczęściej użytkownicy chwalą sobie zarówno świetny silnik, znakomity układ hamulcowy, zawieszenie, przeniesienie napędu oraz karoserię, która jest w odpowiedni sposób dobrana do pojazdu tego typu. Jednak warto pamiętać również o wadach Nissana GT-R, jak można się domyślić, jest to najczęściej jego spalanie, które utrzymuje się na bardzo wysokiej ilości oraz układ elektryczny. Układ elektryczny potrafi wykazywać różnego rodzaju błędy, które warto jest mieć na uwadze podczas użytkowania. Jednak prócz problemów dotyczących układu elektrycznego, Nissan GT-R, jest bezawaryjny.

Jakie są wymiary Nissana GT-R?

Przy najnowszej generacji Nissana GT-R, możemy spotkać się ze zmianami w wymiarach, względem poprzedniej generacji. Nie są to kolosalne zmiany, jednak warto o nich wspomnieć. Jeśli chodzi o poprzednią generację, która była produkowana od 2010 do 2016 roku, jego długość wynosiła 4670 mm, szerokość 1895 mm, rozstaw osi 2780 mm, wysokość 1370 mm. Względem masy własnej, jest to 1740 kg, a masa całkowita wynosi dokładnie 2200 kg. Jednak jeśli chodzi o model z najnowszej generacji, który został wyprodukowany od 2016 roku, aż do teraz, wymiary prezentują się następująco. Długość wynosi od 4690 mm do 4710 mm, szerokość 1895 mm, rozstaw osi 2780 mm, a wysokość wynosi 1370 mm. Warto również wspomnieć o masie własnej, która waha się w granicach od 1725 kg do 1752 kg, jednak masa całkowita, wynosi 2200 kg, tak jak występuje to w poprzednim modelu. Kwestie wymiarów pojazdu, jakim jest Nissan GT-R, są bardzo istotne, ze względu na to, że jest to pojazd sportowy i nie każdy jest przygotowany na to, że może on być duży.

Nissan GT-R to sportowy samochód produkowany przez japońską markę od 2008 roku. To dwudrzwiowe coupé szybko zdobyło rynek aut sportowych i już w 2009 roku zdobyło tytuł World Performance Car of the Year. Nie bez przyczyny ten model zdobył przydomek „Godzilla” – japoński potwór ma wyjątkowe osiągi, dzięki którym jest w stanie konkurować z najszybszymi samochodami na Ziemi. Co kilka lat silnik oferowany do modelu jest udoskonalany, pierwsza wersja generowała moc 485KM, za to najnowsza już  570KM. Dzięki temu auto jest w stanie rozpędzić się do „setki” w miej niż 3 sekundy. GT-R prowadzi się wtedy rewelacyjnie gwarantując wyjątkową przyczepność. Układ napędowy jest największym plusem japońskiego modelu, a zastosowana elektronika wspomaga kierowcę w zapanowaniu nad pojazdem. Pod wyścigowym designem kryje się bardziej rajdowa natura tego samochodu, która ujawnia się pod kontrolą profesjonalnych kierowców. GT-R szybko stał się jednym z najbardziej kultowych aut i porównywany jest do wschodniej ligi supersamchodów takich jak Honda NSX czy Lexus LFA. Jeśli zatem interesuje Cię używany lub nowy Nissan GT-R, koniecznie sprawdź oferty sprzedaży zamieszczone na naszej stronie – tu z pewnością znajdziesz egzemplarz dopasowany do Twoich potrzeb.