Samochody dostawcze nowe i używane

Dostawcze Doka

Auta dostawcze Doka - ogłoszenia sprzedaży

Doka

Doka to jeden z typów samochodów dostawczych. Jest on bardzo specyficzny, bo umożliwia on równoczesny transport ładunku i pasażerów. Takie pojazdy czasami nazywane są też brygadówkami. Nazwa ta pochodzi od faktu, że w aucie zmieści się cała gotowa do pracy brygada.

Dwie pary drzwi

Większość samochodów dostawczych ma jedną parę drzwi, a w środku dwa do trzech miejsc siedzących. Doka różni się od nich tym, że ma ona aż dwie pary drzwi. W drugim rzędzie miejsc siedzących znajduje się od trzech do czterech foteli. Z racji tego, że taki samochód dostawczy jest szerszy niż zwykłe auta, to cztery osoby mogą w nim siedzieć obok siebie i nie cierpieć z powodu niewygody.

Duża przestrzeń załadunkowa

Doka to przede wszystkim samochód dostawczy. Musi więc być w nim spora przestrzeń potrzebna do załadowania ładunku, który będzie transportowany. Sam pojazd może być wyposażony w kontener, skrzynię, plandekę lub też być w pełnej zabudowie. W przypadku furgonu główna zasada nie ulega zmianie. Jego większość jest poświęcona na strefę do przewozu ładunku.

Nie trzeba rezygnować z niczego

Pojazdy typu doka doskonale sprawdzają się w sytuacji, gdy wraz z ładunkiem konieczny jest transport ekipy budowlanej lub też zespołu potrzebnego do wyładunku. Dzięki temu, że w samochodzie dostawczym jest aż siedem miejsc siedzących, to nie trzeba organizować drugiego pojazdu, który na miejsce docelowe dowiezie pracowników. To oszczędność czasu i pieniędzy.

Świetny dla firm

Samochody dostawcze tego typu najczęściej używane są przez firmy budowlane, konstrukcyjne czy też drogowe. To doskonałe samochody do zadań specjalnych. Z racji szeregu zastosowań ich popularność rośnie. Obecnie są dostępne modele zaprojektowane na bazie samochodów takich, jak: - Opel Movano, - Volkswagen Transporter, - Volkswagen Crafter, - Citroen Jumper, - Citroen Jumpy, - Mercedes-Benz Sprinter. Egzemplarze tych modeli najczęściej wykorzystywane są jako pojazdy do zabudowy, samochody specjalne, kontenery, chłodnie, izotermy oraz doki.

Artykuły i porady