addDodaj ogłoszenie
Samochody dostawcze nowe i używane

Samochody dostawcze Poleasingowe

Dostawcze i Ciężarowe Używane. Sprawdź ogłoszenia motoryzacyjne aut dostawczych oraz ciężarowych poleasingowych na samochody.pl

Samochody poleasingowe to prawdziwa gratka dla osób, które chcą kupić dobry Czytaj więcej

Brak rezultatów.

Samochód dostawczy poleasingowy

Samochody poleasingowe to prawdziwa gratka dla osób, które chcą kupić dobry samochód dostawczy w atrakcyjnej cenie. Dlatego też warto przyjrzeć się im bliżej i na bieżąco śledzić nowe oferty.

Leasing

Samochody poleasingowe to po prostu takie auta dostawcze, które wcześniej były podmiotem umowy leasingowej. Oznacza to, że osoba, która z nich korzystała, zawarła umowę z dealerem samochodowym lub bankiem, że w zamian za miesięczną opłatę będzie miała prawo korzystać z samochodu. W momencie, w którym minie czas samego leasingu użytkownik samochodu może go wykupić lub zrezygnować z niego. W takim wypadku auto trafia do sprzedaży jako samochód poleasingowy. Warto jednak pamiętać, że taka umowa najczęściej jest zawierana na okres od 1 roku do 5 lat. Oznacza to, że dostawcze auta po leasingu nie są stare, ale równocześnie są zdecydowanie tańsze niż samochody sprzedawane w salonie.

Wiarygodna historia

Samochody dostawcze, które są przedmiotem leasingu, muszą być odpowiednio serwisowane. Leasingodawca najczęściej wymaga, by auto miało ubezpieczenie AC, a wszystkie naprawy były prowadzone w autoryzowanych serwisach. Dzięki temu samochód powinien mieć uzupełnioną książkę serwisową, w której znajdą się zapisy dotyczące wszelkich usterek w samochodzie oraz planowanych przeglądów i napraw. To wszystko sprawia, że auto ma pełną i wiarygodną historię serwisowania. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko tego, że kupując auto poleasingowe spotka cię nieprzyjemna niespodzianka.

Najczęściej krajowe

Warto też wiedzieć, że samochody poleasingowe sprzedawane w Polsce najczęściej są autami krajowymi. Nie były sprowadzane zza granicy, tylko przez cały czas były eksploatowane na terenie kraju. To z kolei zmniejsza ryzyko pojawienia się dodatkowych kosztów np. opłacenia cła za sprowadzenie samochodu, przetłumaczenia dokumentów, zarejestrowania go w kraju czy też dostosowania go do wymogów europejskich. Poleasingowe samochody dostawcze to w większości pojazdy od razu gotowe do pracy i korzystania z nich.