Motocykle, quady, chopper, ogłoszenia sprzedaży

Motocykle - Krossowy

Motocykle typu Krossowy Używane i nowe. Sprawdź ogłoszenia sprzedaży motocykli i skuterów

Motocykl Crossowy

Motocykle Crossowe to wyjątkowe jednoślady, które są przeznaczone do sportowej jazdy terenowej. Są dedykowane ludziom o mocnych nerwach, którzy nie boją się pobrudzić. Pojazdy te sprawdzają się także w sportach motorowych np. zawodach motocrossowych, które są organizowane na torze pokrytym piaskiem, gliną i ziemią.

Specjalna konstrukcja

Motocykl Crossowy już na pierwszy rzut oka wygląda inaczej niż pozostałe typy jednośladów. Przede wszystkim jest to motocykl dość wysoki z długimi amortyzatorami. Pozwalają one na wykonywanie przeskoków i lądowań za przeszkodą terenową. Motocykle te są też wyposażone w specjalne opony do jazdy w trudnych warunkach. Są one dość wąskie i mają bardzo głęboki bieżnik, który ułatwia poruszanie się po niestabilnym podłożu. Pojazdy tego typu nie mają owiewek i szyb. W żadnym wypadku nie mogą też mieć kufrów czy sakw. Chodzi przecież o to, by miały możliwie jak najmniejszą masę i mogły osiągać imponujące prędkości nawet w bardzo trudnych warunkach.

Dostarczają emocji

Nie ulega wątpliwości, że motocykle tego typu kupuje się po to, by dostarczyć sobie potężną dawkę emocji. Nie nadają się one do jazdy miejskiej, ani w trasy. W gruncie rzeczy są one przeznaczone wyłącznie do poruszania się w terenie i po nieutwardzonych drogach. W związku z tym ich zastosowanie jest dość wąskie. Mimo to pojazdy Crossowe cieszą się sporym zainteresowaniem. Podobnie z resztą jak sporty związane z ich udziałem.

Znani producenci

Niewielu producentów motocykli ma w swojej ofercie modele Crossowe. Są one przeznaczone dla dość wąskiej grupy odbiorców, więc nie zawsze ich produkcja na szeroką skalę jest opłacalna. Marki, które specjalizują się w ich projektowaniu i produkcji to: - Honda, - Kawasaki, - Suzuki, - Yamaha. Jak więc można łatwo zauważyć, najsławniejsi producenci motocykli Crossowych pochodzą z Japonii. W Europie również się je produkuje, ale marek jest zdecydowanie mniej. Jedną z nich jest też BMW Motorrad, która jednak nie jest wyspecjalizowana jedynie w tym typie jednośladów.

Artykuły i porady