addDodaj ogłoszenie
Motocykle, quady, chopper, ogłoszenia sprzedaży

Motocykle - Quad

Motocykle typu Quad Używane i nowe. Sprawdź ogłoszenia sprzedaży motocykli i skuterów

Quady

Za powstanie Quada odpowiedzialni są inżynierowie Hondy, którzy przygotowali już w latach 60 XX wieku projekt pierwowzoru pojazdu. To ich pomysł sprawił, że powstały trójkołowe maszyny, które mogły poruszać się po ciężkim i wymagającym terenie.

Budowa Quada

Później przednie koło ze względów bezpieczeństwa zostało wymienione na dwa koła, dzięki czemu dziś motocykle Quad są czterokołowe. Z wyglądu przypominają połączenie motocykla z samochodem terenowym. Quady różnią się od siebie głównie sposobem przeniesienia napędu. Występują maszyny z napędem na tylną oś i są one przeznaczone do jazdy sportowej i rekreacyjnej oraz Quady wyposażone w napęd na cztery koła, które określane są również mianem przeprawowych, ponieważ bardzo łatwo pokonują wszelkie przeszkody w terenie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że posiadają one hamulce tarczowe, automatyczną skrzynię biegów oraz niezależne zawieszenie. Zastosowanie automatycznej skrzyni biegów jest doskonałą informacją dla mało doświadczonych osób, które rozpoczynają swoją przygodę z jazdą.

Zastosowanie czterokołowców

Klasyczna jazda takim pojazdem nie jest zbytnio wymagająca i nawet bez specjalnych umiejętności można ją szybko opanować. Przede wszystkim należy zacząć od poznania obsługi quada. Podstawowe odruchy oraz balans ciała to absolutne minimum, jakie trzeba pojąć, żeby rozpocząć jazdę czterokołowcem. Należy pamiętać, że nieprawidłowy balans może być przyczyną niebezpiecznego wypadku. Jest to szczególnie ważne podczas pokonywania zakrętów oraz zjazdów. Dobrym pomysłem jest zakup kasku ochronnego, który będzie osłaniał głowę. W sprzedaży dostępne są także ochraniacze na kostki, nadgarstki oraz kolana. Quad jest wspaniałą maszyną, na której można ciekawie spędzić wolny czas. Jazda w terenie wpływa pozytywnie na poziom adrenaliny. Jeszcze lepiej, jeżeli masz przyjaciół, którzy również posiadają quady. Możecie wtedy wspólnie wybrać się na jazdę. Więcej informacji o motocyklach możesz znaleźć na stronie motocykle. Quady pomagają także GOPR-owcom oraz rolnikom.