Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Bentley - Używane i nowe - Ogłoszenia

Bentley to wciąż niezwykle szanowany producent aut luksusowych. Auta Bentley używane i nowe udowadniają, że wciąż warto zastanowić się nad zakupem samochodu z brytyjskim rodowodem. Właśnie mieszanką sportu i luksusu są auta tego brytyjskiego producenta. Dlatego u nas znajdziesz oferty sprzedaży samochodów marki Bentley, które dotyczą tak uznanych aut jak na przykład Bentley Continental GT, czy też SUV Bentayga.

Bentley Bentayga Suv 2022

Bentley Bentayga

faktura VATdo negocjacji
232.000 USDbrutto
Mankar International sp z o.o.
location_onMikołów
Bentley Bentayga Suv 2021

Bentley Bentayga

faktura VATdo negocjacji
250.000 USDbrutto
Mankar International sp z o.o.
location_onMikołów
Bentley Continental Flying Spur Sedan 2020

Bentley Continental Flying Spur

515.000 PLNbrutto
AMER-POL Sp. z o.o.
location_onWarszawa
Bentley Continental GT Coupe 2017

Bentley Continental GT

450.000 PLNbrutto
AMER-POL Sp. z o.o.
location_onWarszawa
Bentley Continental GT Coupe 2013

Bentley Continental GT

do negocjacji
319.000 PLNbrutto
Nauron Sp z o.o.
location_onWarszawa
Bentley Continental Flying Spur Sedan 2014

Bentley Continental Flying Spur

do negocjacji
339.900 PLNbrutto
Nauron Sp z o.o.
location_onWarszawa
Bentley Continental GT Coupe 2005

Bentley Continental GT

148.000 PLNbrutto
AMER-POL Sp. z o.o.
location_onWarszawa
Bentley Continental Flying Spur Sedan 2020

Bentley Continental Flying Spur

555.000 PLNbrutto
AMER-POL Sp. z o.o.
location_onWarszawa
Bentley Arnage Sedan 2001

Bentley Arnage

90.000 PLNbrutto
AMER-POL Sp. z o.o.
location_onWarszawa
Bentley Continental GT Coupe 2014

Bentley Continental GT

Abs , ASR (kontrola trakcji) , Wielofunkcyjna kierownica , Alarm ...
do negocjacji
439.000 PLNbrutto
Alex Cars AUTOFACTORY - alexcars.pl - Samochody Używane !!!
location_onKonstancin-Jeziorna
Bentley Continental GT Coupe 2014Zawiera wideo

Bentley Continental GT

Abs , ASR (kontrola trakcji) , Regulacja wysokosci fotela , Wielofunkcyjna kierownica ...Wersja wyposażenia: Mulliner
faktura VATdo negocjacji
575.000 PLNbrutto
Samochody z Klasą - Niezależny Dealer Mercedes-Benz oraz BMW
location_onWęgrzce
Bentley Bentayga SUV 2018

Bentley Bentayga

560.000 PLNbrutto
Amer-Pol 3
location_onSłubice
Bentley Continental GT Coupe 2005

Bentley Continental GT

Abs , ASR (kontrola trakcji) , Regulacja wysokosci fotela , Wielofunkcyjna kierownica ...
do negocjacji
159.000 PLNbrutto
F.H.U. VERSUS S.C.
location_onGdynia Cisowa

Bentley

Bentley to jeden z ikonicznych brytyjskich producentów ultraluksusowych samochodów, które są chętnie kupowane między innymi przez celebrytów takich jak piłkarze nożni i nie tylko. Historia tej marki jest jednak dość wyboista i nie zawsze znajdowała się ona w dobrej kondycji. Aktualnie jej istnienie możliwe jest dzięki pracy Volkswagena, który sprawił, że Bentley osiąga naprawdę dobre wyniki sprzedażowe, a jednocześnie może być uznawany za producenta ekskluzywnego. 

Bentley – założenie i początki istnienia

Firma Bentley została założona ponad 100 lat temu, a dokładniej 18 stycznia 1919 roku. Dokonał Walter Owen Bentley, który przed I Wojną Światową zajmował się sprzedażą francuskich samochodów w północnym Londynie. Pierwszy samochód Bentleya powstał jeszcze w 1919 roku, lecz wtedy było to zaledwie nadwozie z atrapą silnika. Jednostka powstała jednak niedługo później i pierwsze samochody trafiły do klientów we wrześniu 1921 roku. Pierwsza auta wychodzące spod ręki firmy Bentley Motors Limited był cenione przede wszystkim za swoją trwałość. 

Bentley rozwijał się przez kolejne lata, lecz wszystko skończyło się w momencie ogromnego krachu na giełdzie Wall Street, który miał miejsce w 1929 roku. Firma wpadła w długi i trafiła na licytację. Ostatecznie okazało się, że firma została wykupiona przez Rolls-Royce Limited, czego nie wiedział sam Bentley do momentu zakończenia procesu sprzedaży. 

Kolejna zmiana właściciela

Pod władzami Rolls-Royce'a Bentley rozwijał się przez kolejne lata i powstał między innymi tak kultowy samochód jak pierwszy Bentley Continental. Okres władzy Rolls-Royce'a w Bentleyu zakończył się w 1970 roku. Wtedy firma wpadła w spore problemy, przez co Bentley został wykupiony przez firmę Vickers. W tych rękach Bentley pozostał do 1998 roku. 

Niemiecka walka o brytyjskie marki

Vickers ogłosił w roku 1997, że zamierza sprzedać Rolls-Royce Motors, czyli zarówno markę Bentley, jak i Rolls-Royce. Całość miała zostać przejęta przez BMW AG, które zajmowało się dostarczaniem jednostek napędowych i innych części do aut obu marek, lecz oferta BMW została przebita przez koncern Volkswagen AG, który zaoferował 430 milionów funtów, co dawało kwotę aż o 90 milionów funtów większą od tej, którą chciało zapłacić BMW. W ten sposób Volkswagen otrzymał prawa do fabryk, projektów samochodów i tym podobnych. Jedyna rzecz, której VAG nie zdobył w tym przejęciu to prawa do nazwy Rolls-Royce i loga tej marki, które należały do innej firmy. 

Ostatecznie koncerny BMW i Volkswagen zdecydowały się na ugodę. W jej ramach do 2002 roku BMW dostarczało wciąż silniki i niektóre komponenty, a także zgadzało się na używanie nazwy i loga Rolls-Royce. Od 1 stycznia 2003 roku z kolegi VAG miał być jedynym koncernem odpowiedzialnym za auta marki Bentley, a BMW założyło nową firmę Rolls-Royce Motor Cars Limited, która zajęła się kontynuacją historii tych luksusowych limuzyn. 

Volkswagen zainwestował sporo w rozwój Bentleya. Szacunki mówią o tym, że niemiecki koncern przeznaczył nawet 2 miliardy dolarów amerykańskich na przebudowę fabryk, zwiększenie zatrudnienia czy też rozwój projektów samochodów osobowych marki Bentley. Efektem tego było ustalenie produkcji na poziomie około 10 tysięcy rocznie, a niedawno pojawiły się nowe informacje dotyczące przyszłości marki. Wedle nich Bentley od 2030 roku ma oferować jedynie auta elektryczne, gdyż nowe samochody ze spalinowymi silnikami mają być zakazane od tego roku właśnie. 

Bentley – gama modelowa

Bentley nie oferuje zbyt wielu różnych samochodów. Są to bowiem jedynie trzy modele. Aktualnie rolę lidera sprzedaży przejął SUV, czyli Bentley Bentayga, który istnieje od 2016 roku. Ta rozkłada się jednak w miarę równomiernie na wszystkie modele. Oprócz Bentleya Bentayga brytyjska marka oferuje bowiem kultowego Continentala GT, który w obecnym kształcie doczekał się w 2018 roku już trzeciej generacji. W sprzedaży jest również trzecia generacja Bentleya Flying Spur, czyli ultraluksusowej limuzyny będącej 4-drzwiową wersją Continentala GT.