expand_moreclose
expand_moreclose
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
km
expand_more
km
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
cm³
expand_more
cm³
expand_more
KM
expand_more
KM
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more

Ford Puma FAQ:


Jakie jest średnie spalanie Forda Puma?

Ford Puma będący jednym z najmłodszych dzieł Forda to miejski crossover, który korzysta z naprawdę oszczędnych benzynowych jednostek EcoBoost i wysokoprężnych EcoBlue. Jednocześnie oferują one dość niezłe osiągi i dynamikę.

Najbardziej oszczędny silnik to jednocześnie największy pojemnościowy w całej gamie. Mowa o wysokoprężnym silniku 1.5 EcoBlue. Średnie spalanie tej jednostki w Fordzie Puma to zaledwie niecałe 4 litry. Silniki benzynowe nie odstają jednak za bardzo od tego wysokoprężnego. Wszystkie benzyniaki to jednostki 1.0 EcoBoost, lub w wersji ST 1.5 EcoBoost. Najsłabsza potrzebuje około 4.5 litra na 100 kilometrów. Mocniejsza ma już kolei spalanie na poziomie niecałych pięciu litrów, lecz można je obniżyć wybierając wersje MHEV potrzebującą średnio 4.3 l/100 km.

Najmocniejsza standardowa jednostka również korzysta z technologii MHEV i ma zapotrzebowanie na poziomie 4,5 litra. Silnik 1.5 EcoBoost z wersji ST ma średnie spalanie rzędu 6 litrów, lecz rekompensuje to osiągami.

Jaki silnik wybrać Ford Puma?

Wybór jednostek benzynowych jest naprawdę szeroki, lecz opiera się na jednym silniku o różnych wariantach mocowych i topowej jednostce dostępnej tylko w sportowej wersji ST. Ponadto do dyspozycji jest jeden silnik wysokoprężny.

Najsłabszy silnik z możliwych to benzynowy 1.0 EcoBoost generujący zaledwie 95 koni mechanicznych, co przekłada się na przyspieszenie do 100 km/h trwające 11.9 sekundy. Mocniejsza wersja tej jednostki wytwarza 125 koni mechanicznych i jest dostępna bez lub z układem hybrydowym typu mild hybrid. W pierwszym przypadku sprint do setki trwa 9.8 sekundy, a w drugim nieco więcej bo 10.2 s. Najlepsza jednostka standardowa to 1.0 EcoBoost MHEV o mocy 155 KM. Silnik ten pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w 9 sekund.

Dostępny jest również 120-konny diesel 1.5 EcoBlue, któremu sprint do setki zajmuje 10.3 sekundy. Topowy silnik, który montuje się tylko w Pumie ST to 1.5 EcoBoost o mocy 200 koni mechanicznych. Dzięki niemu auto przyspiesza do 100 km/h w 6.7 s.

Jakie są opinie o Fordzie Puma?

Auto dobrze przyjęło się wśród kierowców i osób je testujących jako ciekawsza alternatywa dla innego miejskiego crossovera, czyli Forda EcoSport. Wielkie zalety to dynamiczne, oszczędne silniki, zawieszenie, które w edycji ST może być utwardzone i dawać wiele frajdy z jazdy, a także system multimedialny. Ponadto Ford Puma pozytywnie wyróżnia się sporym 402, lub 456-litrowy bagażnik, który może posłużyć do przewożenia wysokich przedmiotów, a także zawiera ciekawy schowek wyłożony szczelnym materiałem, a także zawierający korek spustowy.

Największe wady tego auta to przede wszystkim niski komfort zawieszenia, które daje świetne wrażenia z jazdy, ale słabo radzi sobie z nierównościami, gdy zdecydujemy się na połączenie sportowego zawieszenia wraz ze sporymi 18-calowymi felgami. Od wad wolne nie są również benzynowe jednostki napędowe, które przez to, że są 3-cylindrowe mają nie najlepszą kulturę pracy.

Jakie są wymiary Forda Puma?

Auto ma dość ciekawe wymiary, gdyż jest raczej długie i niskie jak na miejskiego crossovera. Długość Forda Pumy to 4226 milimetrów przy rozstawie osi wynoszącym 2588 milimetrów, który wynika z tego, że auto korzysta z tej samej platformy co mały miejski Ford Fiesta. Szerokość jest spora i wynosi 1805 milimetrów, a rozłożenie lusterek zwiększa tą wartość do 1930 milimetrów. Wysokość sięga 1537 milimetrów przy około 165 milimetrach prześwitu.

Masa własna wynosi co najmniej 1269 kilogramów, lecz w niektórych wersjach zbliża się do nawet 1400 kg. Bagażnik ma różną pojemność w zależności od wersji. W standardzie możemy w nim skorzystać 456 do 1216 litrów. Wersja hybrid może zmieścić nieco mniej, gdyż od 401 do 1161 litrów. Ford Puma ST również zabiera część bagażnika, który w tej wersji mieści od 420 do 1216 litrów. Auto ma dość krótki zwis tylny wynoszący do 763 milimetrów i nieco większy przedni o długości maksymalnie 866 milimetrów.

Jakie są ceny Ford Puma?

Ford Puma na początku była przyjęta z pewnym politowaniem z uwagi na swój śmieszny wygląd, w szczególności w kontekście przodu pojazdu. Okazało się jednak, iż jest to bardzo przyjemny samochód z dobrym napędem, responsywnym prowadzeniem oraz z duszą, co często jest nie do pomyślenia w przypadku crossoverów. Najtańsza edycja Forda Kugi kosztuje obecnie 99 500 złotych, zaś najlepiej wyposażone wersje to koszt do nawet 124 500 złotych.

Ford Puma to kompaktowy crossover produkowany przez amerykańską markę od 2019 roku. Nowy model w gamie Forda od razu zrobił sporego zamieszania na rynku crossoverów. Przyciąga wzrok swoim oryginalnym wyglądem, a bardzo dobrymi osiągami zadowoli nawet najbardziej wymagającego kierowcę. Puma jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują komfortowego i uniwersalnego miejskiego crossovera, który w dodatku ma bardzo modny, designerski wygląd. Oprócz estetycznego wyglądu i wykończenia, model jest kompaktowy, a przy tym komfortowy i pojemny. Nowoczesne silniki (w tym hybrydowe) powodują, że do kompletu plusów dołączamy oszczędność tego amerykańskiego auta. Nowa Puma zdecydowanie sprawdzi się zarówno jako codzienne auto, ale także podczas wakacyjnych wyjazdów. Bez względu na to, czy interesuje Cię nowy czy używany Ford Puma, koniecznie sprawdź oferty sprzedaży na naszej stronie. Tu z pewnością znajdziesz liczne ogłoszenia, wśród których wybierzesz idealny dla siebie egzemplarz.