addDodaj ogłoszenie
Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Samochody Kalisz, auta Kalisz ogłoszenia

Szukasz samochodów Kalisz? Sprawdź dostępne ogłoszenia sprzedaży aut.

Polacy coraz chętniej wybierają samochód osobowy jako swój preferowany środek transportu. Posiadanie auta często ... Czytaj więcej

Sprzedaż samochodów w Kaliszu

Polacy coraz chętniej wybierają samochód osobowy jako swój preferowany środek transportu. Posiadanie auta często równa się z wyższym statusem społecznym, a ponadto samochód jest uważany za bezpieczniejszy od komunikacji zbiorowej w okresie pandemii koronawirusa, która towarzyszy nam od 2020 roku aż do dziś. Z tego powodu liczba aut zarejestrowanych na terenie naszego kraju stale rośnie z każdym rokiem i nie inaczej jest w Kaliszu, który mieści się w województwie wielkopolskim.

Statystyki sprzedawanych i rejestrowanych samochodów w Polsce

Zmotoryzowanie naszego kraju regularnie rośnie. Jeszcze w 2018 roku w Polsce zarejestrowanych było 23,43 miliona samochodów osobowych. Rok później ta liczba wynosiła już 24,36 miliona, a pod koniec 2020 roku na terenie naszego kraju zarejestrowanych było aż 25,11 miliona samochodów osobowych. Wzrost na przestrzeni 2020 roku to więc aż 750 tysięcy, a według danych z CEPiK, czyli Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w 2020 roku doszło do dokładnie 1 656 383 rejestracji. Oznacza to jedno, w 2020 roku sprzedano ponad 1,6 miliona samochodów.

430 tysięcy z ponad półtora miliona zarejestrowanych bądź przerejestrowanych samochodów to auta fabrycznie nowe, której na terenie polski rejestrowano po raz pierwszy. Trend jest zauważalny – Polacy znacznie chętniej decydują się na samochody używane, które są przede wszystkim znacznie tańsze, a co za tym idzie łatwiej dostępne i mniej obciążające finansowo w niepewnych czasach spowodowanych pandemią koronawirusa.

Ilość aut sprzedawanych w Polsce i przede wszystkim sprowadzanych z zagranicy oraz nowych można również łatwo zauważyć patrząc na ilość aut na 1000 mieszkańców. Rośnie ona niezwykle dynamicznie, gdyż jeszcze pod koniec 2018 roku w Polsce na 1000 mieszkańców przypadało dokładnie 610 samochodów osobowych. W 2019 roku liczba to już prawie 634 auta, a pod koniec 2020 roku wyniosła ona około 656 samochodów osobowych, co jest jednym z wyższych wyników na terenie Unii Europejskiej.

Naturalnie trzeba pamiętać, że niektóre z liczb dotyczące ogólnej ilości samochodów osobowych są dość mocno zawyżone. Wynika to z faktu, iż sporo aut, które wciąż posiada tablice tak naprawdę już nie istnieje, gdyż zostały na przykład zniszczone w nielegalny sposób, czy też kierowca nie zgłosił tego, że auto zostało zezłomowane. Realnie ocenia się, że aut zarejestrowanych, które tak naprawdę nie istnieją może być nawet ponad 5 milionów, co jest naprawdę sporym wynikiem, gdyż to około 20% wszystkich zarejestrowanych samochodów.

Statystyki sprzedawanych samochodów w województwie wielkopolskim

Województwo wielkopolskie jest jednym z największych pod względem powierzchni oraz ludności w całym kraju. Z tego powodu liczba sprzedawanych tam aut jest naprawdę spora. W 2020 roku w tym województwie zarejestrowano bowiem aż około 45 tysięcy nowych samochodów. Łączna liczba wszystkich rejestracji to nawet 180 tysięcy samochodów, a wzrost liczby zarejestrowanych samochodów na terenie całego województwa w trakcie 2020 roku to 70 tysięcy samochodów osobowych.

Sprzedawane samochody w Kaliszu

Kalisz to drugie największe miasto na prawach powiatu na terenie całego województwa. Jeśli chodzi o zarejestrowane auta Kalisz zdecydowanie wybija się ponad polską średnią. Na terenie tego liczącego niecałe 100 tysięcy mieszkańców miasta pod koniec 2020 roku zarejestrowane było ponad 74 tysiące samochodów osobowych. Oznacza to, że na 1000 mieszkańców przypada około 750 aut, a w całej Polsce jest to jedynie około 650 samochodów. Wzrost w skali roku to około 2 tysiące samochodów, więc w Kaliszu można liczyć, że sprzedano od 3 do nawet 6 tysięcy samochodów, z czego znaczną większość stanowią auta używane.

Z czego wynika liczba sprzedanych samochodów w Kaliszu

Kalisz jest miastem sporej wielkości, lecz wciąż wielu mieszkańców korzysta z samochodu by dojechać do pracy. Z tego powodu jeśli chodzi o ogólnie zarejestrowane samochody Kalisz zdecydowanie wybija się ponad polską średnią, a jego mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z samochodów osobowych jako środka codziennego transportu.